Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny trzody chlewnej 2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3228 odpowiedzi na ten temat

#2641 Share rafal09086

rafal09086

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 19:23

Jakiś mądrala podsunął pismakowi taki temat i napisał a Wy powtarzacie te pierdoły jak oni i przez takich jak Wy spada spożycie mięsa, także w pewnym stopniu możecie podziękować sobie za taka cene. A po drugie kup po tonie paszy z każdej mieszalni w PL i zrób badania i wtedy pokażesz mi te dodawane hormony..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny trzody chlewnej 2015 Dzisiaj, 09:38
  •  

#2642 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 listopad 2015 - 19:23

Kolego powiesz mi jaka to jest ta normalna pasza ?

a ty kolego powiedz mi jak to mozliwe ze w 2,5 miesiaca swinia ma 120 kg na normalnej paszy  :D

koło mnie taki jeden tuczy usługowo to własnie takie wyniki osiaga, chyba mi nie powiesz ze na pokrzywach i parowanych kartoflach takie wyniki osiaga  :D

#2643 Share krzychrol

krzychrol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 19:30

a ty kolego powiedz mi jak to mozliwe ze w 2,5 miesiaca swinia ma 120 kg na normalnej paszy  :D

koło mnie taki jeden tuczy usługowo to własnie takie wyniki osiaga, chyba mi nie powiesz ze na pokrzywach i parowanych kartoflach takie wyniki osiaga  :D

2,5 miesiąca trwa tucz ale (sądze że około 3 miesięce) ale od przywiezienia prosiaków w wadze około 25-30 kg masy ciała czyli około 2 miesiące od urodzenia co daje nam łącznie około 5 miesięcy. Teraz kolega napisał że u niego ta świnia ekologiczna rośnie mu 5-6 miesięcy. Przeczytajcie sobie to i pomyślcie jakie wy głupoty piszecie.  

#2644 Share rafal09086

rafal09086

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 19:31

Ja pier**l.e a kto w tych czasach hoduje świnie na parowanych kartoflach i pokrzywach? Po pierwsze jakiego dużego dostał warchlaka? Jak miał 30kg i w miarę dobry status to spokojnie i ja bym powiedział tak że to bardzo dobry wynik na gotowej paszy bo najwięcej tam jest kukurydzy, soji, makucha i innych odpadów...

#2645 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 26 listopad 2015 - 19:35

nie ekologiczne tylko na paszy ze zbóż plus koncentrat , są też rzuty gdzie rośnie i 7 miesiecy i dłużej tez sie zdazy

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#2646 Share piotrek111111111

piotrek111111111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja komputery sport

Napisany 26 listopad 2015 - 19:36

Cena spada przez takich ludzi, którzy mają tysiąc tuczników i później je desperacko sprzedają po 3,40 zł. A przez kogo cena spadła i inne kraje przestały od nas brać świnie przez tych na Podlasiu tam gdzie były ogniska ASF niczym nie ogradzają gospodarstw dziki chowają się razem ze świniami i potem się dziwić, że taka cena.

#2647 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 listopad 2015 - 19:36

kilka wiosek dalej pewne ludki hoduja tucznika w tysiacach rocznie, 10 tys to wchodzi na raz we  wszystkie chlewnie, ale dla siebie tuczniki kupuja od byle "papraka" co po 10 sztuk trzyma i przerabiaja na kiełbase bo wiedza co jest w sklepie  :D

daje do myslenia ? 

Edytowany przez odwajler, 26 listopad 2015 - 19:37.

#2648 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 19:37

Ciekawe czemu , czyżby wiedzieli co to za mieso ;)

#2649 Share krzychrol

krzychrol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 19:40

Tak ma 10 tysięcy i Tobie powiedział że sobie kupuję kilka prosiaków dla siebie. Ludzie pier...lą takie bajki i to się niesie. No ASF przez ludzi na podlasiu no to przez tych ekologicznych na to wychodzi. Ktoś kto ma tysiąc sztuk to ich na pole z dzikami nie wypuszcza. Ja mam 15 loch i tuczniki sprzedaje w wieku +- 120 kg w wieku 5-5,5 miesiąca na własnej, dobrze zbilansowanej paszy i przy podstawowej profilaktyce stada. Daje do myślenia ?

Edytowany przez krzychrol, 26 listopad 2015 - 19:41.

#2650 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 listopad 2015 - 19:42

i jaki zysk przy cenie 3zł ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2651 Share rafal09086

rafal09086

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 19:42

@odwajler więc robi tak samo jak mój chory sąsiad, a ma tylko 800szt.. Ja mam trochę więcej i jeszcze tego by brakowało bym biegał za kimś żeby mi śwnie sprzedal, zresztą wolę jeść tą na gotowej paszy niż tą na zlewkach, pokrzywach itp chowana..

#2652 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 listopad 2015 - 19:46

czy ty wiesz co ty gadasz ?

na pokrzywach i parowanych kartoflach to jest mieso cud miód,  a na tych suchych paszach to wiór nie mieso, a o smaku zapomnij...

wiadomo ze nikt juz parowanych kartofli nie daje bo za prad by wiecej zapłacił niz swinia warta ale takie sa fakty ze nie ma czego porównywac jezeli chodzi o smak miesa

#2653 Share krzychrol

krzychrol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 19:48

i jaki zysk przy cenie 3zł ?

A co ma cena do stosowania antybiotyków ? Cena jest słaba to nie ukrywam ale biadolicie te głupoty bo cena spadła i na kogoś trzeba winę zrzucić. Takie są prawa rynku.

czy ty wiesz co ty gadasz ?

na pokrzywach i parowanych kartoflach to jest mieso cud miód,  a na tych suchych paszach to wiór nie mieso, a o smaku zapomnij...

wiadomo ze nikt juz parowanych kartofli nie daje bo za prad by wiecej zapłacił niz swinia warta ale takie sa fakty ze nie ma czego porównywac jezeli chodzi o smak miesa

No to masz pomysł na biznes. Gospodarstwo ekologiczne i do przodu

#2654 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 19:51

Nie ma co sie spierać , nie ma to sesu , poprostu trzeba  zrobić coś zeby nie sprowadzali do polski z zagranicy

#2655 Share rafal09086

rafal09086

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 19:59

Widocznie mamy inne smaki... Teraz trzeba robić tak by zarobić . A co do zamknięcia granic nigdy tego nie zrobią bo automatycznie kiedy zamkną granice na ich wieprzowine oni zamkną granice dla naszego drobiu.,

#2656 Share LsGelu

LsGelu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 20:05

Ach panowie co to się dzieje?! Trzoda po 3,4+ Vat a Maciorę w poniedziałek sprzedawaliśmy 2,4+Vat. Niedobrze, bardzo niedobrze...

#2657 Share daanny

daanny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna, rolnictwo, polityka , ekonomia

Napisany 26 listopad 2015 - 20:26

Zamknąć granic nie możemy, na rynku też państwo nie będzie interweniować, ale przecież wszyscy płacimy na fundusz promocji mięsa i może warto by było część tych pieniędzy przeznaczyć na informacje na etykietach produktów o pochodzeniu mięsą,podobnie jak to jest z jajkami,kupujący wiedziałby czy mięso w sklepie pochodzi z naszej krajowej produkcji czy z importu, jednocześnie nagłaśniać jakie walory ma nasze a jakie zagraniczne mięso.

#2658 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 20:28

Widocznie mamy inne smaki... 

Masz moze kury ? 

Powiedz mi czy smakowo jajka z marketu niczym sie nie różnią od typowo potocznie mówiąc wiejskich jajek? I nie ma co ukrywać mieso miesu nie równe, byle co jesz i byle co gadasz

ale w pozostałcy kwestiach co niektóre osoby jadą łądnie po bandzie świnie z dziami hodować i za to asf? walnijcie sie w te durne łby. A wiecie bynajmniej jaką frogą dochodzi do zarażenia asf w wieprzowiny ? czy dzik musi odwiedzić tuczniki ? 

#2659 Share AgnieszkaPiasecka

AgnieszkaPiasecka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 20:30

No właśnie ale oni nie chcą pisać z jakiego kraju pochodzi bo większość pochodzi z Niemiec i Dani.

ZBINIU 83

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2660 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 listopad 2015 - 21:09

takie osiągi mogą być na nielegalnym białku zwierzęcym, jedyna alternaywa pomału to wywar, serwatka jakieś odpaty CCM, bilansować to paszą treściwą bo na sucho to nie ma sensu aż tyle dokładać trochę można ale nie aż tyle ;)  :lol:  w sobote mają zabarać po 3,40 netto   wlkp