Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

ahten    176

Gorzej jak wszyscy przerzucą się na bydło. Wtedy i Ani na świnie ani na bydło ceny nie będzie.

 

3,5 +vat ok siedlce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie ja z propozycja co byście powiedzieli na mały protest pod budynkiem rady ministrów na początku lutego bez blokowania dróg bo co bogu wini ludzie  maja cierpieć zastanówcie się i dawajcie propozycję bo to nie jest cena związana z nadprodukcja tylko zmowa cenowa  


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz !!! Jak tak dalej pójdzie to zachód nas zaleje, musimy się ruszyć i zrobić coś z tym fantem!!! JESTEM ZA!!!  :D  :o  B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Kolego ja jestem z podkarpacia i również jestem za, Niemiec będzie sobie produkował i zarabiał a my będziemy wcinać tą ich chemię bo swojego za nie długo nie będziemy produkować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dzis poszlo 7 sztuk po 3.60zl... odziwo wzrost o 10gr, czyzby zapasy padliny na zachodzie sie powoli konczyly???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

farmutil bez zmian 4,90 S pewnie mała ubojnia jakaś ze dała wzrost ale i to daje małą nadzieje, mówią że nadzieja matką głupich ale że matka wszystkie dzieci kocha to pomoże nam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ciekawi mnie skad bierzecie kase na dokładanie do interesu?

bo zarobic na tuczniku przy cenie 3.50 jest niemozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

dzis poszlo 7 sztuk po 3.60zl... odziwo wzrost o 10gr, czyzby zapasy padliny na zachodzie sie powoli konczyly???

 

wzrost to dobry znak, chociaż do utworzenia się tendencji wzrostowej w całym kraju to jeszcze bardzo daleka droga.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

coś w tym prawdy jest bo rozmawiałem dziś z prezesem jednej firmy skupującej tuczniki i powiedział mi że był w niemczech w jednym zakładzie i niemcy od lutego zaczynają bardzo powolutku podnosić cene i cena żywca ma sie podnieść do marca-kwietnia na 4,5 zł netto. takie prognozy mi podał a co dalej to nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@ventador. nie kazdy doklada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@ventador. nie kazdy doklada ;)

 

masz jakis sposob na niedokładanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tak to fakt ledwo ale udaje sie grosz zarobic ;) podstawa to wg. mnie tania i dobra pasza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Tania i dobra pasza, macie jakieś koncepcje?


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Kartofle wysłodki, sieczka z siana, trochę śruty, naparstek koncentratu, woda i 8 miesięcy 140kg. Zostaje do ceny 2.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

rolnik1973

prosiaki masz swoje czy kupujesz ?

kartofle surowe dajesz ?

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Tania pasza jak za dawnych lat świniak rośnie co teraz byk czyli 2 lata. Koncepcja chwasty suszonne krwawnik, jakieś jabłka zgnite, trochę śruty a do tego dokładka na obsran.e ziemniaki heh :) nie ma aż tak taniej paszy na chwilę obecną aby świnia urosła poniżej 5 miesięcy, aby były przyrosty trzeba dobrego futru zle mówię? Odpowiedzcie! Nawet jak byś na chwilę obecną skonstruował tanią recepturę na paszę to ta pasza miała by takie parametry że świniak rusł by Ci 8 miesięcy a co za tym idzie twojej paszy zużyjesz więcej a co za tym idzie będzie ona w niektórych przypadkach nawet droższa od gotowych pasz z firm. A po drugie w obiekcie w którym tuczysz świniaki normalnie możesz utuczyć 2 rzuty nieraz nawet 3 rzuty do roku zależy jakie duże prosiaki/warchlaki wstawiasz, a na twojej paszy w 1 roku utuczysz max 1.5 rzutu co staje się już gwoździem do trumny... No chyba że czegoś nie wiem i jestem w tyle z nowinkami produkcji paszy dla poszczególnych grup wiekowych trzody chlewnej, albo ty masz bardzo dobrą recepturę na paszę... a jeśli masz ową recepturę to poprosił bym o to abyś opisał ją w tym temacie :);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja tam bym wolał rocznie utuczyc 100szt i zarobic na kazdym 100zł niz tuczyc 300szt (100szt rzut x 3 rzuty) i na kazdym zarobic 30zł albo 0  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

tak to fakt ledwo ale udaje sie grosz zarobic ;) podstawa to wg. mnie tania i dobra pasza ;)

 

jeszcze bym dodał swoje prosiaki w cyklu zamkniętym :)

 


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mam swoje prosiaki i pasze robie sam (sruta + koncentrat) i przewaznie 6 miesieczne sprzedaje... nie narzekam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

Oszczędność w żywieniu moim zdaniem tylko przez robienie dobrze zbilansowanej mieszanki której koszt wyprodukowania jednego kilograma jest wyższy od paszy okrojonej (byle taniej) ale jej zużycie jest niższe i tuczniki szybciej opuszczają tuczarnie. Innej oszczędności na paszy nie widzę. Jabłka , ziemniaki , sieczka itp to tylko dla kogoś kto ma czas na zabawę z tym i hoduję jednego tucznika dla siebie :P

@ventador ktoś musi mieć na to dokładanie :P Cena słaba ale zachód tylko czeka na to żebyśmy przestawali hodować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

qbass24 to tak jak ja:) w tym roku sieje na próbę 1,3ha soi jeżeli wypali to dla tuczników w przedziale 30-130 będę dawał 10% soi plus mieszankę mineralną zamiast koncentratu zawsze to jakaś oszczędność.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj