Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukass990    0

Witam jak cena trzody w innych województwach ? W mazowieckim cena po 3.5 zł tragedia. Zobaczymy co będzie w 2016 bo jak tak tak dalej pójdzie to zmniejszam hodowle z 50 loch do 30 loch i wezmę się za warzywa czasami lepiej czasami gorzej, ale trzoda to już z 7 lat to tylko słabo. Pozdrawiam :)

Edytowano przez lukass990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Chłopcze nikt Ciebie nie uświadomił że rządzi juz PIS? Siejesz tylko ta PIS owską propagande.. a pewnie świnie widzisz tylko w markecie

Chłopcem to może ty  jesteś. A co do  świń to właśnie od nich wracam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

@mario3107 ma rację chłopak sieje propagandę i to nie tylko w tym temacie

a wracając do cen miałem dziś okazję kupić na "własny użytek"autentycznie ekologicznego ok 120kg za 450,- ale niedawno ubijałem więc nie potzrebuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

To może zamiast wspierać germańskich z dofinansowań to postawcie własną rzeźnię i będziecie sobie sprzedawać własne świnie po 10zł do tego marża z mięsa i nie będziecie robić na pośredników. Cena 3.2+vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Więc postaw rzeźnię i wystaw się teraz krok przed szereg, zobaczysz, jak szybko obecna "patryjotyczna" władza wraz z kolegami z branży ukręci Ci łeb. Może nawet prędzej niż poprzednia "germańsko-rosyjska" koalicja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek1801    9

Niby skąd mają ludzie wziąć pieniądze na rzeźnie? To są 3x większe koszta niż postawienie chlewni. 

Poza tym nie byłoby rynku zbytu. Wielkie markety mają podpisane kontrakty na odbiór mięsa. Musiałbyś znowu zainwestować we własny sklep mięsny, do tego reklama, pracownicy to są milionowe inwestycje. Ciekawe, który bank da Ci taki kredyt, skoro teraz do każdej świni dokłada się po 100zł. 

Poza tym mniejsze polskie rzeźnie bankrutują tak samo jak hodowcy, bo nie mają szans konkurować w wielkimi koncernami.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

U mnie w okolicy jest nie duża ubojnia która sama przerabia mięso i produkuje wędliny i nieźle stoi. Ceny ma niższe niż w innym sklepach , a i jakość jest podobna do własnych wyrobów i sprzedaż ta ubojnia ma dobrą.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

I dlatego cena jest jaka jest bo masarnia to nie takie hop siup jakby się wydawało i te kłody pod nogi zachodnich koncernów. Dlatego trzeba promować wszystko co polskie by germańskie znikneło śmiercią naturalną a nie głupio rywalizować kto więcej duńczyka wstawi albo kto droższego dżondyra kupi. To nie tędy droga. Ale co ja sam zrobię! Zostanę jedynie wyśmiany. Taka prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

Rolnik1973 popieram Cię. Dopóki przeciętny Polski rolnik nie zrozumnie że trzeba wspierać wszystko co polskie to jesteśmy skazani na zagładę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jak polski przedsiębiorca będzie wspierać polskiego kontrahenta (w tym rolnika), jak to ma miejsce na zachodzie, zamiast próbować ciągle go robić w to co koń pod brzuchem nosi, to można mówić o wspieraniu polskiego przemysłu (albo raczej jego resztek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Cena z dziś 3,40+vat  bez zmian od miesiąca, Małopolska,powiat dąbrowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mulek15    1

podkarpacie, powiat rzeszowski 3,60+ vat rozróżniając dostawce i rolnika to ten pierwszy ma zawsze o 20 groszy więcej :)
Przed 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

Szału nie ma :wacko:

Edytowano przez pepe2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

ale kicha, co z producentami prosiąt takimi jak ja, sprzedaję głównie po 1 sztuce, czasem tylko jakiś hodowca na cały miot, mam 20 loch

 

u nas od 3,20 do 3,40 plus vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale kicha, co z producentami prosiąt takimi jak ja, sprzedaję głównie po 1 sztuce, czasem tylko jakiś hodowca na cały miot, mam 20 loch

 

u nas od 3,20 do 3,40 plus vat

 

To straty nie masz bo na prosiakach masz niezłą kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapek16    0

Witam słyszał ktoś z was że agencja ma dopłacać do każdego sprzedanego tucznika w listopadzie i grudniu  po 70 zł

U nas po 3,40 KUJ-POM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

A do tych sztuk co będzie agencja dopłacać sprzedanych w listopadzie i grudniu, to mają być urodzene i moim gopsodarstwie i mają mieć mój nr stada? A co z świniami z zakupu z innym nr identyfikacyjnym? Do nich agencja mi nie dopłaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek1801    9

Agencja jeżeli już to DO 70zł wypłaca. Czyli może być mniej i tylko do cyklu zamkniętego, czyli jeżeli wyhodowałeś własnego prosiaka urodzonego w Twoim stadzie i sprzedałeś go jako tucznika. 
Nikt inny nie dostanie nic, nawet jeżeli kupiłeś Polskiego prosiaka od sąsiada, albo sprzedałeś swojego prosiaka. Dlatego zamiast tych wszystkich dopłat/dofinansowań powinni zrobić, tak, żeby każdemu się opłacało. Ale już nie możemy powiedzieć, że rząd nic z tym nie zrobił. A najlepsze jest to, że dopłatę dostaną Ci (cykl zamknięty), którzy obecnie mają najlepiej(chodź i tak nie jest kolorowo). Bo własny prosiak to redukcja kosztów o jakieś 100zł na tuczniku.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No jak przecież za dunna na dzień dobry zakłady 50  gr dokładają to jak może być 100 zł różnicy? :D


Co stoi na przeszkodzie żeby za polskiego warchlaka tyle co za duńskiego ?Jedynie mentalność tuczących że warto dać 100 zł więcej za takie samo prosię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj