Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Janek1801    9

Oba obowiązują:
a) Jeżeli sprzedałeś od 1.10.2015 - 31.12.2015

b) Jeżeli zostały ubite w rzeźni od 1.10.2015 - 07.01.2016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dopłata jeszcze bardziej zepsuje rynek. U mnie teraz były po 3,2 zł, a jeśli ktoś miał więcej niż 20 szt to 3,3-3,5 zł za największe dostawy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a mnie to że tylko cykl zamknięty wku... ja mam tylko otwarty prosięta kupuje od rolnika który mieszka 15 kilometrów ode mnie i co mi się nie należy poje...   ich 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandyta    11

szkoda że nie biorą cen od lutego tego roku bo już od tego miesiąc się dopłaca jaka to cena 3,2 na dzień dzisiejszy a od stycznia średnia cena do grudnia po zestawieniu faktur wyszła 4,2 zł normalnie zarobek bardzo dobry niech nas opodatkują to wrócą nam nadpłacone pieniążki :).Wesołych Świąt Życzę wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigi    1

Na razie nie ma się co podniecać,dopiero są rozmowy,a kwota już jest ustalona którą dała unia.Drugie tyle mają dołożyć z budżetu ,a 70 zł. to jest kwota max więc może być i 20 zł.Dopłat nie płacą wiec dadzą pare groszy do ogona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

Jest jeden dobry argument dla tego aby tą pomoc która ma być- pamiętajcie że jeszcze nie było rozporządzenia, tylko jego projekt-była tylko

dla osób produkujących w cyklu zamkniętym. jest to taki "krzyk rozpaczy" aby nie likwidować loch, dla tych którzy mocno o tym myślą.

Nie twierdzę że osoby kupujące polskie prosiaki i tuczące je nie ponoszą strat, ale biorąc pod uwagę ilość ogólnokrajową to chyba nikt nie uwierzy

że w dużych tuczarniach przeważa polski prosiak. Kupowanie na ryneczkach możemy pominąć bo to margines. 

Pamiętajmy że jak się tylko tuczy to można po prostu nie wstawiać czasowo i sprzedać zboże.

Kto ma lochy i na nich bazuje nie zrobi tego ot tak i jest to bardziej złożony proces wymagający czasu i głębokiej refleksji.

 

Druga strona medalu- będzie znowu pożywka dla miastowych,że finansują wieś, większość z nich i tak tylko na kasę, zjedzą byle

co aby tańsze, znam wiele takich przypadków, nawet we własnej rodzinie i wierzcie albo nie ale prędzej zrozumią nas ci biedniejsi 

jak bogatsi, których i tak na wszystko stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

a g...o prawda tą pomoca są obięci tylko ci u których wystąpił pomór  czyli część wschodniej Polski\

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

Tomasz78 mylisz chyba 2 sprawy, pomoc de minimis była wcześniej i dotyczyła rezygnacji z hodowli trzody w tych 

strefach z pomorem lub/i zagrożonych.

 

To o czym teraz jest pisane to dwie równe pule pieniężne dla producentów trzody i mleka.

Jest o tym m.in. na agrofoto.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Piotr dobrze pisze ....Kolega Tomek myli dwie różne kwestie .Trzymamy kciuki za powodzenie tej dopłaty nowej :-)


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

a no racja ,niby tak doczytalem ,ale powiem ze doradztwo w Gnieżnie nic nie wie ,albo słabo doinformowane celowo

Piotrczem  przepraszam.

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

doradztwo zawsze wie ostatnie  :D  :D

 

u mnie po podliczeniu średnia cena półtusz za 2015 rok wyszła równo 5,40 zł za kg.

 

szoku nie ma ;) , trochę za dużo klasy U było

Edytowano przez piotrczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Dzisiaj  w piogramie  1 PR wiceminister rolnictwa mówi9ł mo dopłacie 70 zł do sztuki sprzedanej w 4 kwartale tego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek1801    9

Panowie, gdzie macie taką informacje że to tylko do cyklu zamkniętego? Mowa o tych 70zł.
Oglądałem Agro i czytam w necie i jakoś nie ma słowa o tym, że tylko dla zamkniętych cykli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

W farmerze pisali że do cyklu zamkniętego będzie pomoc i bardzo dobrze nie ma co wspomagać duńskich prosiakow w końcu jakąś pomoc do świń! Sawicki nic by nie dał choć by mógł.. Bo nie chciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akuraciarz    1

Janek, w projekcie rozporządzenia jest zapis, że rekompensata ma przysługiwać rolnikowi, który sprzedał tuczniki o numerze kolczyka odpowiadający jego numerowi stada, więc cykl otwarty został tym zapisem wykluczony.

 

http://spptch.pl/mlekoswinie.pdf

Edytowano przez akuraciarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weris    44

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/wsparcie-dla-producentow-swin,61634.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek1801    9
Lesssiu007

Życzę Ci na te święty żebyś przez całe życie kupował tylko i wyłącznie Polskie produkty włącznie z samochodami i maszynami rolniczymi :) Na pewno "daleko" zajedziesz.

Daj mi namiar na kogoś kto mi regularnie dostarczy 1000szt. polskiego prosiaka co 3mc. po dobrej cenie.

Daj mi też namiar do ubojni, która będzie chciała kupić polskiego tucznika nie mniej jak 4zł.

Powodzenia...

 

Rozumiem, że pasze, koncentraty i wyposażenie obory również kupujesz tylko i wyłącznie polskie?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Janek tyko że dunczyk rujnuje nasza polską hodowle  wiec czym sie tu szczycić ,to ze wspomagasz ich rynek kupujac prosiaki to jedno natomiast nie wymagaj rekompensaty od Polski to drugie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

Janek to że ty wszystkimi swoimi poczynaniami wspierasz zagraniczną gospodarkę to nie znaczy ze każdy tak musi. na szczęście W Polsce jest coraz więcej młodych rolników z wykształceniem i z rozumem którzy w miare mozliwosci kupują polskie produkty bo wiadomo ze nie wszystko Co polskie jest dobre, ale o tym by długo odpowiadać. Niemcy od zawsze we wszystkim wspomagali własną gospodarkę i dlatego są tam gdzie są a my w czarnej d*pie.... Piotr i tomasz mądrze piszecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj