Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny trzody chlewnej 2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3228 odpowiedzi na ten temat

#2401 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1317 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 13 listopad 2015 - 19:58

@RafaKdziela Ty się tak uparłeś na to przerabianie, no może jakaś mała część rolników się tym zajmie ale gdy dużo ludzi zacznie to robić to też w nos z tym wpadną. Nie każdy musi zajmować się wszystkim bo to też nie wypali. Rząd może zrobić dużo na rynku trzody tak jak i na każdym innym tylko trzeba chcieć. Oni nie są tylko od brania pensji za nic. W tym tygodniu 3.8-3.9 zł/kg zależy od ilości.

Tak mam taki pomysł i będę się kręcił przy nim .Jak dam rady spełnić warunki sanepidu i inne potrzebne do ruszenia przerobu to dlaczego mam się oglądać .Miasto mam pod nosem i znam wiele osób  ,które już dziś się dopytują o wyroby ,bądź mięso .Obecnie sprzedaję ziemniaki i mam swoich zaufanych odbiorców .Co rok przybywa więcej :)

I love salsa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny trzody chlewnej 2015 Dzisiaj, 23:13
  •  

#2402 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 13 listopad 2015 - 20:09

3,3 netto 

a tak dla zniesmaczenia hodowli........

#2403 Share krilan06

krilan06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 551 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 20:44

RafaKdziela - mógłbyś podesłać jakiegoś linka z tymi warunkami sanepidu, które trzeba spełnić?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2404 Share krzychrol

krzychrol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 20:52

Tak mam taki pomysł i będę się kręcił przy nim .Jak dam rady spełnić warunki sanepidu i inne potrzebne do ruszenia przerobu to dlaczego mam się oglądać .Miasto mam pod nosem i znam wiele osób  ,które już dziś się dopytują o wyroby ,bądź mięso .Obecnie sprzedaję ziemniaki i mam swoich zaufanych odbiorców .Co rok przybywa więcej :)

No rozumiem i popieram Cie ale wszyscy tego nie zrobią . Ty masz pomysł i zapał do tego ale nie każdy chce się tym zajmować

#2405 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1317 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 13 listopad 2015 - 21:37

Ja nikogo nie zmuszam .Gdzie napisałem ,że ktoś musi to robić ,co ja ?

I love salsa

#2406 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 21:47

sanepid to jedno ,weterynarz i badania to drugie ,pomieszczenia do uboju i przeobu (koszty)to trzecie ,zbyt  to czwarte i tu jest problem najwiekszy ,znależdz sklep .lub kilka co od Ciebie kupią ,chyba że otwozysz wlasny,na targu raczej nie staniesz z miesem

#2407 Share Karol82SA

Karol82SA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 21:59

Tak przy okazji to jest ten niby (humanitarny) ubój?Ruszającego podrzynać

#2408 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1317 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 22:01

Ubój w rzeźni przerób u kuzyna ma zaadoptowane pomieszczenie ,a sprzedaż u siebie .Mam gdzie,miejsce w mieście  .No i są chętni z zagranicy też  na wyroby .Wiesz co oni tam jedzą .Im dosłownie się śni takie jedzenie .Samego kuzynostwa w Szkocji ,Niemczech ,Holandii mam 20 osób .To tyle w temacie :)

I love salsa

#2409 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 22:07

Ok  jeśli dasz rade to powodzenia zawsze to lepsze niż sprzedawać za bezcen .

#2410 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 22:14

Jak wszędzie słychać jakie to mięso jest szkodliwe , to kto się będzie truł ? Wczoraj nawet w polskim serialu o tym przekonywali :wacko: .

A co to będzie jak do opinii publicznej pójdzie że 60% trzody w dani jest zarażona gronkowcem złocistym?? Tym bardziej że tysiące warchlaka są pchane do nas. Inspekcja weterynaryjna o tym wie ale oczywiście po co coś robić lepiej niech ludzie chorują. przyjdzie moment że świnie będą po 2 złote.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2411 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1317 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 22:28

Właśnie ja się pytam gdzie są badania tego mięsa przywiezionego i zwierząt ?

I love salsa

#2412 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 23:22

Na gronkowca nie badają a czemu? bo to w Dani a nie u nas. Gdyby to było u nas już by było enbargo założone A ludzie będą chorować.

#2413 Share Piotr0224

Piotr0224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 23:24

Tak się składa że gronkowcem złocistym jest zarażona znaczna część świń ale nie zapominajmy o ludziach których prawie połowa też jest zakażona i sobie on normalnie bytuje w przegrodzie nosowej, i w podobnych odsetkach świń zarażonych jest w całej EU (nie że nie mam nic przeciwko eksportowi świń z Danii ale takie są fakty) chociaż osobiście do mojej chlewni nie wpuściłbym duńczyka bo moje świnie tego cholerstwa by nie wytrzymały tych wszystkich innych chorób co one przywożą

#2414 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2724 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 14 listopad 2015 - 06:33

sanepid nic do przerobu mięsa nie ma. Tym zajmuje się weterynaria. W tej chwili można przerabiać świnie w gospodarstwie na MOL-a. Jak weterynaria jest normalna to bez problemu wszystko przeskoczy. Problemem jest że ze świni jest nie tylko kiełbasa którą nietrudno sprzedać ale i takie elementy które nie są chodliwe. A sprzedać trzeba wszystko.

Tak czy inaczej różnica w cenie między żywym zwierzęciem a tylko rozebranym na części( nie kiełbasa, kaszanka czy salceson) jest ok 100%

#2415 Share mefjurolnik

mefjurolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 08:55

Ceny trzody chlewnej 2015 Wczoraj sprzedane 18 sztuk cena 3,6netto wiec masakra :/

#2416 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 10:44

sanepid nic do przerobu mięsa nie ma. Tym zajmuje się weterynaria. W tej chwili można przerabiać świnie w gospodarstwie na MOL-a. Jak weterynaria jest normalna to bez problemu wszystko przeskoczy. Problemem jest że ze świni jest nie tylko kiełbasa którą nietrudno sprzedać ale i takie elementy które nie są chodliwe. A sprzedać trzeba wszystko.

Tak czy inaczej różnica w cenie między żywym zwierzęciem a tylko rozebranym na części( nie kiełbasa, kaszanka czy salceson) jest ok 100%

A to się zgadza bo znajomy kupił tuszę z zakładów to zapłacił 7,5 zł gdy cena była 5,4 za E

#2417 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 807 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 14 listopad 2015 - 17:57

Ubój w rzeźni przerób u kuzyna ma zaadoptowane pomieszczenie ,a sprzedaż u siebie .Mam gdzie,miejsce w mieście  .No i są chętni z zagranicy też  na wyroby .Wiesz co oni tam jedzą .Im dosłownie się śni takie jedzenie .Samego kuzynostwa w Szkocji ,Niemczech ,Holandii mam 20 osób .To tyle w temacie :)

Jeszcze możesz sobie zrobić ładną stronę internetową ze zdrową żywnością i przez neta rozprowadzać towar jeśli miałbyś wszystko zgodnie z papierami :)

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#2418 Share ws71

ws71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 22:31

W okolicach Nakla n/ Notecia jest rolnik ktory sprzedaje wlasne przerobione tuczniki w Bydgoszczy.Stwierdził że swoj sukces zawdzięcza powiatowemu lek weterynarii ,który pomógł przebrnąć przez absurdalne przepisy dotyczące przerobu miesa w gospodarstwie.Koszty dostosowania okolo 250 tys zlotych ,gdyby miał zaczynać drugi raz to by sobie odpuścił,mimo że przerób jest opłacalny i jest b.duże zainteresowanie wyrobami.

#2419 Share vegavis70

vegavis70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 22:45

Ceny trzody chlewnej 2015 szkoda słów, totalny dół, to już koniec interesu w tej dziedzinie w tym chorym kraju, debile mogą mieć nadzieję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2420 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 22:45

ile?chyba z dostosowaniem budynków ,ale to i tak sporo za dużo.,taka inwestycja malemu rolnikowi sie nie wróci ,wiec chyba jedno zero mniej .