Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny trzody chlewnej 2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3228 odpowiedzi na ten temat

#2361 Share szymekrolnik89

szymekrolnik89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 23:17

Przecież jest możliwość sprzedaży bezpośredniej .Wile mi nie trzeba mówić ,,zawołam kuzyna rzeźnik -masaż i będziemy kręcić ..polską ,parówki ,białą i szynki i na osiedle do Tucholi ,a co trzeba dokopać Skibie niech wiedzą ,że nie nie są jedyni .Cena na polską myślę po 17 zł .W słoikach też można sprzedawać :)

Trzeba się skrzyknac na jakiś strajk kolego z sąsiedniej gminy a nie biadolic i płakać bo nic to nie da

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny trzody chlewnej 2015 Dzisiaj, 05:13
  •  

#2362 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 11 listopad 2015 - 23:22

Czy ja biadolę ..NIE ! sam zaproponowałem ,że możemy pisma pisać .Ja tak będę robił .A pomyśleć można ,co dalej robić i co mi szkodzi przerabiać świniaki ,jak to jest już legalne ?.

I love salsa

#2363 Share szymekrolnik89

szymekrolnik89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 08:07

Ceny trzody chlewnej 2015 Bo trzeba cos działać bo w mediach cisza i na dokladke reklama pini ktrora gówno wielkie płaci

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2364 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 12 listopad 2015 - 09:47

U mnie 3,4 netto i chętnych na kupno brak .

I love salsa

#2365 Share mario3107

mario3107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 10:01

cena dnia 3,20.................... świń mało

#2366 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 10:04

Gdzie te strajki za rządów PO i PSL już dawno PIS organizowało strajki a jak rządzi PIS to wszędzie cisza.Cena z dziś 3.3zł netto,ciekawe kiedy 2 z przodu będzie?

#2367 Share krilan06

krilan06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 10:36

Przypominam koledze, że PiS jeszcze nawet nie rządzi

#2368 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 11:25

A to wszystko załatwili kolesie z PSL żeby Pis już na początku dostał w Du..ę.  Euro wysoko stoi a tuczniki sprowadzają na potęgę!

Edytowany przez Rafik87, 12 listopad 2015 - 11:25.

#2369 Share ws71

ws71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 14:21

Ludzie ,zacznijmy od samych siebie.Sprzedaję około 20 tucznikow miesięcznie od 15 lat do Stoklosy.Odbiór zpodwórka 2razy w miesiącu + dwoje sąsiadow ze swoimi tucznikami .Cena nadzis dla mnie wynosi w przeliczeniu na żywą wagę około3,9+vat.Niedaleko znajdujący się punkt skupu 3,3+wat dla sokołowa. Jezeli nie zjednoczymy sie na dole zawsze ktoś będzie  dorabiać się naszym kosztem!!!!

#2370 Share Unexpected

Unexpected

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ekonomia, książki,

Napisany 12 listopad 2015 - 18:16

Nic nie dadzą strajki, po prostu obecnie jest okres gdzie rynek się reguluje i w wyniku tego najmniejsi mają być wyrzuceni z rynku w kosmos, ci do wożą na spendy i oddają po kilka kilkanaście szt. nie mają racji bytu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2371 Share banbus123

banbus123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 19:48

ja mam wrażenie że to jest zemsta bandy PO żeby się odegrać na polakach za przegrane wybory ale jak byśmy wyszli na ulice w Warszawie i żeby ktoś nas poprowadził jak zimą Pan Sławek  :)  :rolleyes:

#2372 Share raul7031

raul7031

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, rock, podróże

Napisany 12 listopad 2015 - 20:13

Niby jest wolny rynek i on ma regulować cenę, ale państwo też ma instrumenty żeby w pewnym sensie pomóc producentom trzody, przykładem jest Francja która wprowadziła niedawno znakowanie produktów, tzn. z jakiego kraju pochodzi mięso potrzebne do ich wyrobienia. Potrzeba tylko woli politycznej. Wtedy przekonamy się czy nasi konsumenci tak jak deklarują wolą nasz smaczne mięso czy zagraniczne. Druga sprawa to mocna promocja wieprzowiny która nie istnieje obecnie ( jakieś pół roku temu czytałem w TopAgrar, że planowana jest wielka ogólnoeuropejska kampania wieprzowiny i co z tego mamy nic, zamiast tego na dobicie WHO prezentuje sówj wspaniały raport o czerwonym mięsie. Najlepszą sprawą byłby limity produkcji dla państw ( takie eldorado mieli hodowcy krów ostatnie 10 lat ) i wtedy taka Dania nie podskoczyłaby nam, ale to oczywiście nierealny scenariusz. Najbardziej wkurzające jest to że są doplaty do krów i bydłą, a do loch nie ma. Dzielą w ten sposób rolników. Cena około 3,5 zł netto.

#2373 Share Kas

Kas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 20:14

Nic nie dadzą strajki, po prostu obecnie jest okres gdzie rynek się reguluje i w wyniku tego najmniejsi mają być wyrzuceni z rynku w kosmos, ci do wożą na spendy i oddają po kilka kilkanaście szt. nie mają racji bytu.I 

I własnie ci bez racji bytu "w kosmos" albo do "arbaiten" !!! To twoim zdaniem dobrze.

#2374 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 20:15

Ceny trzody chlewnej 2015 Unexpected kolego jesteś w wielkim błędzie .Już Cię uświadamiam .Kto ruszy mojego sąsiada ,który w roku sprzeda ok 100 sztuk tuczników .Jeden pracuje na koparce i w wolnym czasie obrabia gospodarkę i kolejny co sprzedaje 150 sztuk też pracuje i ma 3 emerytów w domu ,którzy wszystko zrobią .Unia takim może naskoczyć .

I love salsa

#2375 Share szymekrolnik89

szymekrolnik89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 20:26

Ceny trzody chlewnej 2015 Niektorzy np ja żyją tylko ze świń a zobowiązania trzeba płacić rachunki pasza a cena po 2012 zaczęła lecieć i ile można wytrzymać najlepsza cena 4,40 i to tylko raz a teraz 3,50 i żadnych perspektyw jeszcze trochę to znów dzika podłoża gdzieś a w sklepie bez zmian

#2376 Share piotr123456789

piotr123456789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 20:34

zamiast narzekać to może warto coś zmienić. Fajnie byłoby sprzedać 100 świnek kilka opasów i żyć jak pączek w maśle. Tak szczerze to ile wysiłku trzeba włożyć w takie 100 tuczników rocznie (śrutowniki ssąco tłoczące mieszalniki, gotowa pasza paśniki poidła głęboka ściółka ruszta itd.). znajomy ma 300 w hotelu to twierdzi że dzienni to 1 godzinka  wyjdzie roboty. Trzeba będzie popracować na etacie 

#2377 Share banbus123

banbus123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 20:51

ale nie możemy się poddawać musimy wygłosić nasz sprzeciw czemu Francuzi mogą coś wywalczyć a my nie a dwa to po co sprowadzają tą padline z niemiec ?? 

to jest wszystko wina Ewy i przyjaciół gdzie wszystko robili co im niemcy kazali a ci na dole czyli my mamy zawsze najgorzej !

#2378 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 21:02

zamiast narzekać to może warto coś zmienić. Fajnie byłoby sprzedać 100 świnek kilka opasów i żyć jak pączek w maśle. Tak szczerze to ile wysiłku trzeba włożyć w takie 100 tuczników rocznie (śrutowniki ssąco tłoczące mieszalniki, gotowa pasza paśniki poidła głęboka ściółka ruszta itd.). znajomy ma 300 w hotelu to twierdzi że dzienni to 1 godzinka  wyjdzie roboty. Trzeba będzie popracować na etacie 

Wiesz  co popracuj godzinę dziennie przy swinkach i zobaczymy jak Twoja hodowla bedzie się rozwijac laiku.

#2379 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 12 listopad 2015 - 21:30

Popracuj godzinkę przy swoich świniach a popracuj godzinkę na etacie (nie liczę pracy biurkowej). Cena 3,8+ VAT.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2380 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 listopad 2015 - 21:41

3,10 netto Jarosińscy, środkowa wlkp

jaka jest tendencja? może warto przetrzymać i w 2 klasie pchnąć za 3 tyg?