Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny trzody chlewnej 2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3228 odpowiedzi na ten temat

#2341 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 11 listopad 2015 - 16:35

Ceny trzody chlewnej 2015 Pewno Niemcy chcą by polskie zakłady wypróżnili z ich magazynów śmierdzący szajs i dają promocję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny trzody chlewnej 2015 Dzisiaj, 07:15
  •  

#2342 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 16:44

to się naprawdę robi nie do wytrzymania za chwilę mam na sprzedaż 54 sztuki za co ja mam rachunki popłacić ta cena nie zwróci mi nawet kosztów warchlaka premixu i soji a ziarno prąd woda 

#2343 Share piotrek111111111

piotrek111111111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja komputery sport

Napisany 11 listopad 2015 - 17:41

Cena spada dużo towaru 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2344 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 11 listopad 2015 - 19:12

Mam nadzieję ,że nowy minister rolnictwa wprowadzi kontrolę tego mięsa z zagranicy .Ja sam będę też w tej sprawie pisał do Ministerstwa Rolnictwa oraz znajomego posła w sumie to i z PSL znam posła od siebie z Tucholi .Myślę ,że wy też ruszycie ten temat i będziecie pisać w końcu to jest nasza szansa i walczymy o swoją i naszych rodzin przyszłość .Dobrze ,że już zmieniły się te władze sprzedajne .Cena za żywiec lepiej nie pisać to jest kpina .Poszukałem faktury z 15 lat wstecz cena 4,4 netto .

I love salsa

#2345 Share krilan06

krilan06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 19:18

A może społeczność agrofoto by się jakoś zmówiła i byśmy razem coś napisali do nowego ministra rolnictwa? Zawsze w kilka osób można coś sensownego stworzyć

#2346 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 19:37

Nowy minister ma co innego na głowie ,musi sie rozpakowac w nowym gabinecie i policzyć ile dostanie za kadencje ,lub jak go wywala to jaka odprawa ,więc wiesz raczej jest zajęty 

#2347 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 11 listopad 2015 - 19:52

Tomek ,jak tak potraktujesz sytuację w jakiej jesteśmy wszyscy to nic się nie zmieni .Przynajmniej ,tak jak ja napiszcie ,a nóż to coś da władzom do myślenia ..Ja będę też pisał do Beaty Szydło i prezydenta i będę domagał się odpowiedzi .Co po pysku mi nie dadzą .

I love salsa

#2348 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 20:13

I tak się nie zmieni ,od lat tak jest że wieprzowina tania i do tego ciagna ten syf z UE ,moje podejście jest takie ,bo szkoda nerwów ,raz już udzielałem się w tym temacie celem strajku ,to mi neta wyłlaczyli (nie tylko mi)

#2349 Share szymekrolnik89

szymekrolnik89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 20:18

Ceny trzody chlewnej 2015 Trzeba cos zrobić bo wielkie guwno jest

#2350 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 20:29

oby Jurgiel nakazał wieksze kontrolowanie tego syfu co do nas jedzie z zachodu. Ci z psu nie mogli tego zrobić bo nie jeden tam ma ubojnie albo udziały ale Pis może i musi to zrobić. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2351 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 11 listopad 2015 - 20:55

Piszą, że cena za żywca idzie w okolicę 3zł http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/fatalna-sytuacja-w-skupach-swin,60833.html

#2352 Share skantos

skantos

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 21:30

hmm ciekawe

Jak to mówią historia lubi toczyć koła

http://www.kzp-ptch....wca-wieprzowego

ale ta nowa historią może już nasz nie dotyczyć bo polska dobra hodowla tego nie doczeka .

#2353 Share karolci13

karolci13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 21:36

Rozdrażew pow Krotoszyn jutro o godzinie 14 zebranie w sprawie wiatraków oraz będzie poruszona kwestia trudnej sytuacji na rynku trzody, będą przedstawiciele Izby Rolniczej

#2354 Share szymekrolnik89

szymekrolnik89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 21:49

Ceny trzody chlewnej 2015 To poruszcie temat jeszcze tuczu kontraktowego tzn nakladczego a dokładnie firmę agri plus która niszczy polska trzodę

#2355 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 21:50

Polska hodowla już  dawno upadla ,pod naszymi szyldami sprzedawane są wyroby miesno-podobne niszczac naszą tradycje ,a małe lokalne dobre przetwórnie ,maja takie ceny ze przeciętnego konsumenta nie stac nawet na parówkę za 22zł .

JA DRODZY HODOWCY POWIEM JEDNO ,JAK SIĘ NIE ZJEDNOCZYMY OGULNO-POLSKO I NIE ZAPROTESTUJEMY TO ZNIKNIEMY Z RYNKU I GO NIE ODBUDUJEMY.

RafaKdziela jak masz taki zapał to najpierw ,trzeba zachęcić konsumentów ,otworzyć im oczy i zdobyć ich poparcie ,wtedy do rządu z petycjami ,lub strajk .

#2356 Share Karol82SA

Karol82SA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 22:08

No niech cena sobie spadnie w dół to będzie elegancko. Świnie tanieją chowam trochę to wiem to jest jeszcze zabezpieczenie bydłem na osobnym chlewie. Ile trzeba płacić za koncentraty soje weterynarza jak zachodzi potrzeba/Co prawda sieję bobik to mniejszy nakład soii .Kredyty, programy co ino. No cóż powiem kupiłem w tamtym roku ciągnik swoje + pożyczka 75km AXOX 310 nie narzekam na ciągnik bardzo dobry sprzęt.Spłacam ale co będzie za kilka lat to ja nie wiem. Ale nawet mięso za szybą w sklepie jak ono wygląda. Trzeba by nie wiadomo co aby jakoś to wszystko poszło w górę

#2357 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 22:21

No co Ty w sklepach w górę po co?jest dość drogo i dlatego klijeci kupują mniej i szukają czegoś w zastępstwie , trzeba ukrócić monopol a raczej go zniszczyc ,wracając do małych przedsiębiorstw (rzeźni ) z lat 90tych .

#2358 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 22:40

Przecież jest możliwość sprzedaży bezpośredniej .Wile mi nie trzeba mówić ,,zawołam kuzyna rzeźnik -masaż  i będziemy kręcić ..polską ,parówki ,białą i szynki  i na osiedle do Tucholi ,a co trzeba dokopać Skibie niech wiedzą ,że nie nie są jedyni .Cena na polską myślę po 17 zł .W słoikach też można sprzedawać :)

I love salsa

#2359 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 22:49

Ha ,a myslisz że by nie kupowali ?znam kilku co tak robia ,na czarno  ,tylko to jest też chore ,co będziemy tworzyć podziemie ?Trzeba zrobic to w legalny sposób.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2360 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 23:16

Teraz jest możliwość sprzedaży legalnej wyrobów .W końcu i tylko wystarczy spełnić kilka wymogów sanitarnych .A co kuzyn zna się na tej pracy to resztę świniaków przerobimy na kiełbaski .Dlaczego mam sprzedać po 3,5 jak mogę sprzedać dobre wyroby za dobrą cenę .

I love salsa