marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

Azor07    765

ten Brzegowy jezdzi po wieksze ilosci czy po 2.......3 sztuki tez przyjedzie???

 

Nie wiem czy jeździ po wsiach bo u nas skupuje co wtorek ponad 20 lat kasa tego samego dnia na koncie na wagę nikt nie narzeka

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

Jak ustawie sobie prawdziwy wiek będzie lepiej? Może rozmiar buta do tego? ;)

"Znajomy handlarz mowi" hahaha nie znam żadnego hodowcy bydła mięsnego z moich stron który handlowałby z pośrednikami, a że ma pare sztuk w E na rok to nie dziwne bo same mieszance i hfy oddaje na zakład. Jutro dostaniesz zdjęcie faktury. Spokojnej nocy.

troche robiłem na uboju i klasa E naprawde rzadko się zdarza. Kilka sztuk na rok,przy ubiciu ok.8 tyś rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek777787    1

Koledzy, mógł by ktoś pomóc i  powiedzieć na temat zm Luków, Jak u nich z rzetelnością wagi, klasyfikowaniem i terminami płacenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

ile można wziąć za jalowke ok 500 kg simentalka . dzisiaj przyjedzie handlarz i nie wiem od jakiej ceny zaczynać


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

Koledzy, mógł by ktoś pomóc i  powiedzieć na temat zm Luków, Jak u nich z rzetelnością wagi, klasyfikowaniem i terminami płacenia.

Ja ostatnio kilka szt do nich pchnołem i nie narzekam. wyszło ok 3 tys lepiej niż najlepszy handlarz.kasa w terminie 14 dni. reszta to już loteria .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

witam tydzien temu sprzedałem byczka SM w wadze 880 kg U klasa cena 8.42 netto ogolnie tendencja wzrostowa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72

ile można wziąć za jalowke ok 500 kg simentalka . dzisiaj przyjedzie handlarz i nie wiem od jakiej ceny zaczynać

Handlarzy lepiej omijać szerokim łukiem.

Pozdrawiam.

 

Ktoś sprzedawał w woj Łódzkim ostatnio?

Edytowano przez d___b

8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Handlarzy omijać, owszem, ale gdzie sprzedać pojedyncze sztuki?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samek    0

W tamtym tygodniu sprzedane 13sztuk Hf, średnia waga 700kg na brudno , skitka 7% Cena 7,2 brutto. Odbierał handlarz z Białegostoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

sprzedawał ktoś bydło do Krowiński jak z wypłacalnością i z wagą


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

dwa razy z nim handlowałem kasa zawsze na drugi dzień na koncie była a waga wydaje się ok, elektroniczna, jak sie wazyłem to dobrze wyszło ale jak sam wiesz pewność jest tylko na swojej jak zwazysz, trików z pilotem itp nie zauważyłem ale jak na każdego lepiej uważać. ogólnie gość wypłacalny jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

jest z okolic Kielc i gania w moje strony (wschodnie mazowsze) czyli jakies200-250 km więc myślę ze i w łódzkim powinien grasować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72

@michal1993 Oczywiście sprzedawać bezpośrednio do ubojni nie wiem jak w twoich stronach ale u mnie nie ma problemu.
 
 
Dzisiaj pojechał opas mieszaniec  (680kg - 30kg skitki) za 6,80 PLN netto a więc 7,27 PLN brutto. Ubojnia Roman Maciejek z Tychowa k/Czarnocina.
 
 


8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

raczej slabo ci dał..kto był Fiołek..?? czy Romek dawniej był Kubus jeszcze

Edytowano przez nikolas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

te ceny za hf  poniżej 7 zł to kpina przez 2 lata ile on zeżre ile to paliwa sznurka wody prądu roboty tak w sumie jak by go policzył szczegółowo to zysku tyle co w pysku.   Dużo ludzi o tym mówi że niby mase eksportujemy żywnośći za wiele miliardów euro ale co z tego jak złodzieje zakłady mięsne pośrednicy wszystko biorą a ceny na bydło ciągle te same 6 zł czasem przez jakiś okres do 8 za żywą (mieszańce ) a w sklepie wołowina ? 50 zł ?? No tak bo zakłady mięsne mają koszty właściciel musi najnowszym mercesesem jeździć mieć wille ze złotymi klamkami kogo to kosztem jak nie rolnika przeciez on nie bedzie dokładać to interesu i eksport rośnie i obroty a nam dołożą 20 gr na kilogramie a sami zgarną miliony. Te ceny ciągle te same na rolnictwie czasem coś tam podskoczy ciekaw jestem jak by w mieśćie pensje mieli te sam co w 2005r. Bo świnie w tamtych latach też pewnie koło 4 zł ale t saletry ile ?? opłaty ile mniejsze. I tu nie chodzi o to że mi sie nie podpba to nie nie musze tego robić bo ja lubie to co robie tylko wkurza jak ch...je właściciele małego zakładu mieśnego koło mnie ma tyle kasy że 3 wille buduje a nam płaci 3,9 a w sklepie jego kiłbasa 30 zł kosztuje bo on ma koszty ja mam w du.. jego koszty przy cenie 30 zł za kiełbasy to za świnie powinien dawać lekko 6 zł no ale najlepiej wyzyskiwać za darmo nabrać miensa a sprzedać drogo. A byki w stosunku do czasu chowu i cen w sklepie (40/50 zł i więcej) oraz kosztów chowu to z 10 zł za kilo powinni dawać. Tym bardziej jak sawicki mówi że mamy tak wielki eksport za tyle miliardów :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj