Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny bydła rzeźnego w 2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2871 odpowiedzi na ten temat

#161 Share 33012345

33012345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 20:56

cena w Małopolsce od 9 do 11,20 ......

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny bydła rzeźnego w 2015 Dzisiaj, 05:50
  •  

#162 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 21:10

ja sam osobiscie sprawdziłem ile zarabia posrednik handlowałem z panem filipkiem dawał najlepsze ceny w okolicy i pieniadze na drugi dzień nawet była mozliwośc że mógł pieniądze zapłacic a po byka przyjechać za miesiąc ale każdy chce jak najwięcej wyciągnąc ze swojej produkcji więc na próbe wynajołem transport i zawiozłem kiedys 3 szt różnych ras na rzeźnie i co sie okazało że z tych cen co mi pan filipek wycenił na każdej sztuce zostało mi po 500 zł tak więc za miesiąc po tym miałem juz przyczepe do wożenia koni i teraz ładuje 2 szt i moge wozić po całej polsce a bydło było sprzedane do pini -beef tak więc polecam omijać pośredników przyczpa zwróciła sie po 6 miesiącach i teraz tylko zarabia  :D

w pini-beef pośrednik ma taką samą cene jak producent 

#163 Share pawel10987

pawel10987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 21:31

witam a gzdie ty to woziles? i pewnie na cieply woziles

#164 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 21:33

Ceny bydła rzeźnego w 2015 dobrze by było jak by to się sprawdzało może masz lepsze byki niż ja bo moje wychodzą słabo po uboju może za duże czy za tłuste są nie wiem. Dobrze wychodziły na wbc jak była w okolicy lokalna rzeźnia ale już jej nie ma. Potem kilka zakładów przerobiliśmy na wbc i wszędzie to samo 20-30 50gr mniej niż płaci pośrednik.

#165 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 21:43

woziłem na pini-beef do końskowoli otwozyli tam nową ubojnie bydła otwarcie na początku 2014r było i ja byłem po tygodniu od otwarcia i ubijali juz ponad 300 szt dziennie 

bo niektóre zakłady oszukują na wbc mam kolege co tez przerobił kilka zakładów i byki sprzedajeny do pini i jałówki a krowy kupuje inny zakład 

#166 Share pawel10987

pawel10987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 21:48

jakos nie przkonany jestem do cieplego no ale zawsze lepiej by bylo pare zl wiecej zarobic

#167 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 21:54

ja sam osobiscie sprawdziłem ile zarabia posrednik handlowałem z panem filipkiem dawał najlepsze ceny w okolicy i pieniadze na drugi dzień nawet była mozliwośc że mógł pieniądze zapłacic a po byka przyjechać za miesiąc ale każdy chce jak najwięcej wyciągnąc ze swojej produkcji więc na próbe wynajołem transport i zawiozłem kiedys 3 szt różnych ras na rzeźnie i co sie okazało że z tych cen co mi pan filipek wycenił na każdej sztuce zostało mi po 500 zł tak więc za miesiąc po tym miałem juz przyczepe do wożenia koni i teraz ładuje 2 szt i moge wozić po całej polsce a bydło było sprzedane do pini -beef tak więc polecam omijać pośredników przyczpa zwróciła sie po 6 miesiącach i teraz tylko zarabia  :D

w pini-beef pośrednik ma taką samą cene jak producent 

Nie wiem czy robisz taki złoty interes wszyscy mówią żeby omijać pośredników, ale jak mi płaci więcej niż rzeźnia to sprzedam jemu. Weź pod uwagę to że pośrednik odstawia setki, czy tysiące byków miesiecznie i ma stałe wyższe stawki o ok 50 gr na WBC. Jak ja zarobię więcej to mnie to wisi czy zarobi pośrednik czy rzeźnia.

#168 Share marijusz

marijusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów
  • Zainteresowania:BÓG HONOR OJCOWIZNA i Ojczyzna (czywiście)

Napisany 10 styczeń 2015 - 21:58

woziłem na pini-beef do końskowoli otwozyli tam nową ubojnie bydła otwarcie na początku 2014r było i ja byłem po tygodniu od otwarcia i ubijali juz ponad 300 szt dziennie 

bo niektóre zakłady oszukują na wbc mam kolege co tez przerobił kilka zakładów i byki sprzedajeny do pini i jałówki a krowy kupuje inny zakład 

To powiedz jeszce ile dni na kase czekasz a moze masz aktualny cennik? Wiesz na pewno ze własciciel posiadał świnska rzeznie i wy....chal setki dostawcow

#169 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 22:10

na kase czekam zazwyczaj 3 -4 tygodnie chociaż na fakturze jest napisane 14 dni ale jak narazie mi to nie przeszkadzało ja nikogo nie namawiam do tego żeby sprzedawać do pini a ta firma co ubija świnie o nazwie pini jest brata tego co ubija bydło ten od świń kupił bratu ubojnie bydła i brata ustawił cennika aktualnego nie mam narazie sie wstrzymuje ze sprzedażą dlatego nie interesowałem sie o cene 

784332864 to jest nr do pana woźniaka który jest od skupu w pini jak ktoś zainteresowany to niech sam dzwoni pyta sie o cene tylko od ceny podstawowej są dodatkowe prowizje np za wiek za wielkość mięsa ze sztuki itp 

#170 Share marijusz

marijusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 22:15

ciekawe ile jest siostr i braci w tej włoskiej rodzinie bo ja bym obawial sie czy ktoregos dnia nie okaze sie ze wy.....chali i dostawcow bydla a ktos z rodziny zajol sie ubojem koni czy kóz :)

O i jeszcze słyszalem ze oni chca bydlo conjmniej w R

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 22:26

oby twoje słowa nie były prorocze bo oni chca sie rozwijać gdyż budują linie do uboju 1000 szt dziennie widziałem jak ubijaja na tej lini do 300 szt to jak było bydło na stanie to co 3 min był byk ubity i obdarty za skóry jak by mi ktos powiedział to bym nie uwierzył 

nie ma że tylko R to bujda przynajmniej nikt mnie o czyms takim nie uprzedzał wiem ze od września krów nie ubijaja tylko jałówki i byki i bydło było róznych ras i różnej wielkości 

kiedys natrafiłem na sporą kolejke to był samochód z bydłem z białegostoku z okolic kielc siedlec i z zwolenia te rejestracje zapamietałem a ja sprzedawałem tam simy krzyżówki sima z hf jak i same hf-y fakt ze bydło było spore i z moich okolic jak ktos tam próbował to sprzedaje nadal tak więc nie należy sie bac tylko kupić przycepe do koni i samemu wozic na jakąs dobrą ubojnie 

#172 Share marijusz

marijusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 22:43

widziałeś! czyli wpuscile ciebie na zaklad ? ale mogles obserwowac wazenie zywca czy i póltusz

słyszalem ze sam ten pini szukal dostawsow na podlasiu i jezdzil po posrednikach

dzis musialem obciac rogi dla byka bo lep tak mu urósł ze nie mogl wyjac z drabiny na korytarzu paszowym polalo sie duzo krwi i to chyba zapach tak rozjuszyl pozostale byki Myslalem ze rozniosa obore !

#173 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 22:46

ważenia nie obserwowałem tylko widziałem jak bydło idzie w takim tunelu i wchodzi do takiej klatki tam ubijaja wypada na bok zakładaja takie kajdanki i podnoszą człowiek siedzi na takim podeście jak na rusztowaniu budowlanym i zdejmuje skóre i puźniej idzie dalej na zakład ale tego juz nie widziałem ale ważone jest na haku jak wisi a i każda sztuka ma nadawany nr z kolczyka w komputer go wbija człowiek ten co go przyjmuje i ten nr jest nierozłączny nawet ćwierci maja ten nr tak że możesz za 30 min obejzeć swojego byczka na kawałkach jeżeli masz badania sanitarne aktualne w każdym zakładzie można byc podczas ważenia obecnym tylko trzeba mieć te badania 

#174 Share marijusz

marijusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 22:52

tak bo niby powiatowy lekarz zabrania bez badan dalej wchodzic to pini rozbiera na kawalki ? bo ubojnia na ktorej bylem to tylko dzielila na poltusze

#175 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 22:58

na ćwierci 

na ćwierci bo podobno jeden klijent chce ćwierci przednie a drugi tylne jak sie pytałem gdzie sprzedają mięso to hiszpania francja włochy holandia najwiecej a na polske 10 % a skóry na rosje 

#176 Share limo

limo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 23:59

widziałeś! czyli wpuscile ciebie na zaklad ? ale mogles obserwowac wazenie zywca czy i póltusz

słyszalem ze sam ten pini szukal dostawsow na podlasiu i jezdzil po posrednikach

dzis musialem obciac rogi dla byka bo lep tak mu urósł ze nie mogl wyjac z drabiny na korytarzu paszowym polalo sie duzo krwi i to chyba zapach tak rozjuszyl pozostale byki Myslalem ze rozniosa obore !

co do obcinania rogow,po obcieciu odrazu zakladaj jakas dentke to zatrzyma krwawienia bo rozumiem ze to z rogow byla krew , i nie dentke jak kondon tylko utnij pasek okolo 3 cm szerokosci i tak jak sznurek na rogi bys zalozyl tak zaloz gume i nie bd nic leciec , a po 2 dniach spojnie mozna zdjac i nic tylko patrzec jak sie goii. pzdr

#177 Share Mateusz45288

Mateusz45288

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 11 styczeń 2015 - 09:29

Witam mam pytanie jak z cenami bydła i wypłatami pieniędzy w tych skupach:
-ZAKŁAD PRZETWÓRSTWA MIĘSNEGO "ZAGŁOBA" ZBIGNIEW ŁAGUNA I WSPÓLNICY -Grajewo

-STAN PPUH S. STANKIEWICZ - Suwałki, Poddubówek 
-PH Milanowski Andrzej - Augustów, Netta- Folwark ??

Edytowany przez Mateusz45288, 11 styczeń 2015 - 09:30.

#178 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 09:59

wczoraj wieczorem 8szt ( hf i mm) waga ogólna  srednio wyszły po 710 kg  - 6% cena 7.1 + vat

#179 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 10:01

ile obecnie płaci łuków albo sokołów?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 10:01

wczoraj wieczorem 8szt ( hf i mm) waga ogólna  srednio wyszły po 710 kg  - 6% cena 7.1 + vat