marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mikruss    536

jak dla mnie miara tez nie jest zbyt dokladna, bo w tej chwili rasy są mocno pomieszane i dla hf i simentala różnica będzie ogromna, tak samo jak trafi sie jakiś niewiadomo z czym zmieszany mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Ja tydzień temu krowę hf sprzedałem po 5.2 z wat miała 650kg na czysto za byka miałem propozycję 7.8zł ale go nie sprzedałem bo ma dopiero 19miesięcy.Moje wariaty to nie dadzą się zmierzyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Sprzedana jedna krowa (budowa starszych polskich HF czarno białych) po 5.2 brutto miała 650kg. Zmierzenia wczoraj miała 200cm-640kg a dziś 202cm-660kg więc wyszło ok.

 

 

jak dla mnie miara tez nie jest zbyt dokladna, bo w tej chwili rasy są mocno pomieszane i dla hf i simentala różnica będzie ogromna, tak samo jak trafi sie jakiś niewiadomo z czym zmieszany mm.

 

HF ma wygląd trójkąta rozwartego z tyłu, a mięsny kwadratu przez co obwód zaraz za przednimi nogami będzie większy na korzyść ras mięsnych. Przy HF się sprawdza zobaczymy jak będę sprzedawał mieszańce byków.

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Sąsiad sprzedał krowę MM 660 kg po 5zł za kg "na rękę".
P.S.
Taka ciekawostka krowa dzień wcześniej po przygnaniu z pastwiska ważyła 702 kg. Przez noc stojąc w oborze straciła 42 kg. Na kolację dostała do jedzenia sianokiszonkę.

Edytowano przez bieniek_88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simmi    167

W poniedziałek sprzedane 3 byki mieszańce w wagach 830, 730 i 700 kg po 7,20zł netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Sąsiad sprzedał krowę MM 660 kg po 5zł za kg "na rękę".

P.S.

Taka ciekawostka krowa dzień wcześniej po przygnaniu z pastwiska ważyła 702 kg. Przez noc stojąc w oborze straciła 42 kg. Na kolację dostała do jedzenia sianokiszonkę.

 

Daleko te pastwisko musi mieć


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacu    173

Witam. Sprzedawał ktoś bydło do Phu-Rawa Stare glinki ,woj mazowieckie. Jakieś opinie ile potrącają na żywą wagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do glinek jeśli to te oddawaliśmy kilka lat temu. Wtedy potrącali jakieś 6%. Z ceną sobie w uj lecieli, bo płacili złotówkę mniej za to, że byk był starszy niż 2 lata i trzeba badania robić. Teraz wiem, że to ściema.W okolicy tylko oni kupowali, hodowców opasów też u nas za bardzo nie ma i nie było jak się dowiedzieć. Sprzedaliśmy im raptem 2 byki i ze 3 krowy. Nie wiem jak teraz płacą, ale chyba już nie przyjeżdżają. Węgrzynów w mazowieckim dalej nie skupuje byków? Podobno dobrze płacili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markos    2

Węgrzynowo wali na wadze i żywej i WBC sprzedałem im ładne byki SM i wyszły mi po tyle samo co HF u Rawy przy tej samej cenie WBC. Ale niestety większość zakładów stosuje te metody. Komputerowe wagi to porażka dla rolnika i co gorsze nie ma na to kary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

kolego z kąd jesteś bo ja do wegrznowa do ubojni mam jakieś 5-6 km ? w jakiej wadze żywej były te byczki wiesz? handlarze jak przyjeżdżają po byki to gadają żeby trznymać je do 26 miesiąca bo teraz się przepisy zmieniły a jak przychodzi co do czego to byk za stary... Dzisiaj do mnie ma Bochenek z Czarnostowa przyjechać zobaczymy co powie na krowe i byka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

kolego z kąd jesteś bo ja do wegrznowa do ubojni mam jakieś 5-6 km ? w jakiej wadze żywej były te byczki wiesz? handlarze jak przyjeżdżają po byki to gadają żeby trznymać je do 26 miesiąca bo teraz się przepisy zmieniły a jak przychodzi co do czego to byk za stary... Dzisiaj do mnie ma Bochenek z Czarnostowa przyjechać zobaczymy co powie na krowe i byka 

 

No to daj znać co z tym Bochenkiem bo u mojego kumpla był to się nie dogadali. Jeszcze jest drugi z Czarnostowa, pewnie wiesz o kogo chodzi i ja już wolę tego drugiego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekb    0

sprzedane dziś 10 mm ładnej budowy 12.10 plus vat na wbc srednie waga 740kg  ciekawe jak sie wybiją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Dziś Chomiak przysłał  ,,wafla,, to za byka 5 ,8  a za jałówkę 5,10  , przez tel mówił że po 6,3 da   . Pojadą po niedzieli do Czarneckiego za byka około 6,6 i za jałówkę to samo proponuje . Chciwość handlarzy nie zna granic przecież  i ten i ten musi zarobić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

No to daj znać co z tym Bochenkiem bo u mojego kumpla był to się nie dogadali. Jeszcze jest drugi z Czarnostowa, pewnie wiesz o kogo chodzi i ja już wolę tego drugiego. 

Za byka mm 626 kilo dostałem 6.52 brutto a za krowę 544 kg dostałem 4zł brutto ceny słabe ale niestety z musu musiałem sprzedać,  byk miał dopiero 19 miesiecy... Wiem o którego chodzi dwóch ode mnie ze wsi mu sprzedali byki to potem były problemy z kasą a u Bochenka kase mam nawet na drugi dziej jak potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Markos, musze sie z Toba zgodzićWegrzymowo naprawde ostro kosi. 2 tyg. temu sprzedawalem jalowki 20-24 m-ce to wyszły po ok. 51%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markos    2

Widzę że nie tylko ja zostałem oszukany. Mam prośbę do wszystkich żeby pisali o swoich nieuczciwych odbiorcach bydła może w ten sposób wyeliminuje się ich z rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

7,1 netto czysty limusine. Słaby mieszaniec 6,2. Ubojnia Wilcze Błota Kościerskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj