Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny bydła rzeźnego w 2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2871 odpowiedzi na ten temat

#1621 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 09 maj 2015 - 20:42

Uwaga na biernackiego z goliny i tych naciagaczy co jezdza z tej firmy po wsiach.... nie placi i zmienia numery telefonow....

Do Biernackiego z Goliny radzę nie sprzedawać.... jest nie wypłacalny :( sam się przekonałem....

dzieki za informacje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny bydła rzeźnego w 2015 Dzisiaj, 06:03
  •  

#1622 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 09 maj 2015 - 21:00

Ceny bydła rzeźnego w 2015 w mojej okolicy ze 2 lata już trzymają się 14 dni. Chyba że teraz coś gorzej bo od marca nie sprzedawałem. Ale wczoraj widziałem że pełny samochód mieli to raczej płacą.

#1623 Share KrzysiekMS

KrzysiekMS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 maj 2015 - 21:28

Mazowsze za 2 hf i 2 mieszańce po ponad 600 na czysto- 6.70 netto

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Gęsina na św. Marcina! zobacz »

•  

#1624 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 10 maj 2015 - 22:32

Panowie może głupie pytanie ale co to za różnica jeśli na WBC sprzedaje się bydło głodne lub najedzone?

#1625 Share rolnikwlkp11

rolnikwlkp11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 10 maj 2015 - 23:01

masz racje to jest konkurencja bo tak samo jest napisane w cenie mleka czyli we wszystkich takich tematach tak pisze

Jasne,gdyby mi zapłacili to bym glupot nie pisał.... Ale widocznie jeszcze za mało ludzi się nacięło. Pozdrawiam.

Nie pisz głupot kolego takie posty pisze konkurencja a wielkopolska w tym przoduje walczą o towar i co rusz niusy że to Salus czy Bermont czy Biernacki bankrutują zamieszanie robisz tylko i nic więcej jak Ci nie zapłacił to do sądu a nie zament robisz

Jak dostane korekte vat-u z urzędu skarbowego bo tylko to moge narazie od nich wyciągnąc to chętnie Ci prześle....

Skoro Tobie zapłacili a mnie nie to spoko idz sobie do sądu...?Polska mentalność....

masz racje to jest konkurencja bo tak samo jest napisane w cenie mleka czyli we wszystkich takich tematach tak pisze

Tak napisałem na kilku forach bo chciałem ludzi ostrzec.... Może dać Wam wizytówke reklamową z numerami telefonów które znikły po mięsiącu i można dzwonić do bólu... powodzenia koledzy w interesach z nimi

Apropo Biernackiego to wszyscy których znam a im sprzedają to tylko i wyłącznie najpierw przelew potem załadunek bo inaczej na przelew można się zaczekać

Wszyscy zamęt sieją?chyba jest coś na rzeczy skoro ludzie piszą takie rzeczy...

#1626 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 11 maj 2015 - 06:10

Ceny bydła rzeźnego w 2015 jesteś na vacie?

#1627 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3463 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 11 maj 2015 - 06:30

Panowie może głupie pytanie ale co to za różnica jeśli na WBC sprzedaje się bydło głodne lub najedzone?

Różnica  tylko taka  że  nie  kosztuje  Cię  pasza  przez 1  dzień np [  ktoś  kiedyś pisał że ponad  30  godz  głodzi ..] , no  i  procentowo  lepiej  wychodzi  wybicie , ale  to nie  znaczy że  więcej mięsa .

Zyskujesz  tylko na  paszy 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1628 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 11 maj 2015 - 06:36

Właśnie też miałem takie przypuszczenia, że tylko paszą z jednego dnia się różni. Dzięki jednak kolego za chęć wytłumaczenia.

#1629 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1230 postów

Napisany 11 maj 2015 - 07:49

Ja sprzedaje głodne ale sobie nie odliczam na okarmienie,bo jak ktoś sprzeda głodne i odliczy jeszcze 7%,to potem mu wychodzi fajna cena ,dlatego niektórym wychodzą takie kosmiczne ceny

#1630 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 11 maj 2015 - 08:35

Jasne,gdyby mi zapłacili to bym glupot nie pisał.... Ale widocznie jeszcze za mało ludzi się nacięło. Pozdrawiam.

Jak dostane korekte vat-u z urzędu skarbowego bo tylko to moge narazie od nich wyciągnąc to chętnie Ci prześle....

Skoro Tobie zapłacili a mnie nie to spoko idz sobie do sądu...?Polska mentalność....

Tak napisałem na kilku forach bo chciałem ludzi ostrzec.... Może dać Wam wizytówke reklamową z numerami telefonów które znikły po mięsiącu i można dzwonić do bólu... powodzenia koledzy w interesach z nimi

Wszyscy zamęt sieją?chyba jest coś na rzeczy skoro ludzie piszą takie rzeczy...

Ta jasne jasne zwrot vat to nie potrafisz do sądu wniosku o zapłatę złóżyć ? To są proste procedury a nakaz otrzymujesz w ciągu miesiąca i do komornika ale jak tyle nie potrafisz to się gospodarstwem nie zajmuj

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1631 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 11 maj 2015 - 09:13

Ta jasne jasne zwrot vat to nie potrafisz do sądu wniosku o zapłatę złóżyć ? To są proste procedury a nakaz otrzymujesz w ciągu miesiąca i do komornika ale jak tyle nie potrafisz to się gospodarstwem nie zajmuj

staszek  zostaw goscia w spokoju bo jak mu nie zaplacic i napisal to dobrze zrobil bo drugi sie zastanowi zanim mu odda albo weznie gotowke lub wczesniej przelew.

STASZEK  sikasz w majtki ze strachu i reagujesz nerwowo za nerwowo jak na zwykle ostrzezenie ...CZEMU pytam,...........???

panowie jak ktos nie wyplaca to ostrzegajcie innych.ZDROWIA

Edytowany przez marju12, 11 maj 2015 - 10:31.

#1632 Share rolnikwlkp11

rolnikwlkp11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 maj 2015 - 11:26

staszek  zostaw goscia w spokoju bo jak mu nie zaplacic i napisal to dobrze zrobil bo drugi sie zastanowi zanim mu odda albo weznie gotowke lub wczesniej przelew.

STASZEK  sikasz w majtki ze strachu i reagujesz nerwowo za nerwowo jak na zwykle ostrzezenie ...CZEMU pytam,...........???

panowie jak ktos nie wyplaca to ostrzegajcie innych.ZDROWIA

Dziekuje kolego. Wiadomo że za gotówke to inna sprawa i mam nauczke.... wiadomo że skupują i nie każdego oszukają bo nie mieli by bydła do przerobu ale jak czasem kogoś oszukają to są do przodu a ludzie nie wierzą i taki zakład ma same zyski

Nie masz racji ale każdy ma swoje zdanie.... popatrz dosyć że nie masz kasy to jeszcze musisz dołożyć żeby ich ruszyć,w sądzie płacisz,komornik za darmo też się nie ruszy... firma windykacyjna bierze np. ok. 20% od sumy na fakturze,w miesiąc wszystko załatwisz?chciałbym.... a korekta vat-u normalna sprawa w takiej sytuacji,bo jesteś na vacie i dla urzędu skarbowego liczy się kwota vat i musisz ją oddać a nie obchodzi ich czy masz pieniądze,także stań czasem za rolnikiem chyba że Jesteś najlepszy i najmądrzejszy,to możesz krzyczeć.... bez urazy

Dziekuje kolego. Wiadomo że za gotówke to inna sprawa i mam nauczke.... wiadomo że skupują i nie każdego oszukają bo nie mieli by bydła do przerobu ale jak czasem kogoś oszukają to są do przodu a ludzie nie wierzą i taki zakład ma same zyski

Nie masz racji ale każdy ma swoje zdanie.... popatrz dosyć że nie masz kasy to jeszcze musisz dołożyć żeby ich ruszyć,w sądzie płacisz,komornik za darmo też się nie ruszy... firma windykacyjna bierze np. ok. 20% od sumy na fakturze,w miesiąc wszystko załatwisz?chciałbym.... a korekta vat-u normalna sprawa w takiej sytuacji,bo jesteś na vacie i dla urzędu skarbowego liczy się kwota vat i musisz ją oddać a nie obchodzi ich czy masz pieniądze,także stań czasem za rolnikiem chyba że Jesteś najlepszy i najmądrzejszy,to możesz krzyczeć.... bez urazy

Oczywiście że złożyłem wezwanie do zapłaty,więc sie nie martw na zapas.

#1633 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 11 maj 2015 - 12:05

Z firmy która cały czas działa to żaden problem ściągnąć pieniądze nikogo nie bronię zwrot vatu to po 150 dniach od terminu zapłaty ,cos kręcisz wolisz dostać zwrot vat jak kasę za byki :rolleyes: dziwny z Ciebie gość ale spoko nie wnikam odnośnie cen to spadki wszędzie 20 gr średnio najchętniej krowy wszyscy by kupowali ;)

#1634 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 11 maj 2015 - 13:07

Ceny bydła rzeźnego w 2015 vatowcom od dawna płacą po 3 miesiącach tak że jak ktoś na vacie to tylko gotówka.

#1635 Share rolnikwlkp11

rolnikwlkp11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 maj 2015 - 13:24

Z firmy która cały czas działa to żaden problem ściągnąć pieniądze nikogo nie bronię zwrot vatu to po 150 dniach od terminu zapłaty ,cos kręcisz wolisz dostać zwrot vat jak kasę za byki :rolleyes: dziwny z Ciebie gość ale spoko nie wnikam odnośnie cen to spadki wszędzie 20 gr średnio najchętniej krowy wszyscy by kupowali ;)

Niewiem tego co oni robią z vatem i kedy dostają ale ja jak sprzedam np w kwietniu to w maju oddaje fakturę i płace vat... tak mi powiedziała księgowa o tej korekcie,a vatu jest sporo... tak mówią,że to dobry sposób bo wiąże sie z kontolą skarbową u nich.... jeśli wiesz co trzeba robić w takich sprawach z dłużnikem to napisz,wielu osobom może się to przydać....

vatowcom od dawna płacą po 3 miesiącach tak że jak ktoś na vacie to tylko gotówka.

Właśnie niby ludzie wiedzą jak ta firma działa ale nikt nie powie,jeden mówi że ok a drugi że nie bardzo.... ciężko wyczuć,jak samemu sie wpakujesz to się dowiesz

A ja jestem dziwny jak to piszesz bo faktycznie kogo to obchodzi i powiniem życzyć tego samemu drugiemu rolnikowi.... :rolleyes: ciekawe ile osób nie dzwoniło do firm bo nie przyszedł w terminie przelew za bydło,trodze czy zboże.....??? za krowami się trzęsą bo ze starego mięsa najlepsze steki ;) jak guma orbit :D

#1636 Share lukasz212

lukasz212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 13 maj 2015 - 20:06

chłopaki jak myslicie ruszy sie cos cena czy raczej zostanie tak w najblizszym miesiacu bo mam na sprzedaz i nie wiem czy czymac jeszcze czy sprzedawac

#1637 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 13 maj 2015 - 20:26

Spójrz na ceny jeszcze msc. temu byki było w okolicy 8zł+VAT a teraz max 7.3 za super sztuki dziś sprzedałem MM z wagą 700netto po 7.1zł/kg

HF z domieszką SM 7zł/kg

#1638 Share lukasz212

lukasz212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 13 maj 2015 - 20:29

trzymac czy sprzedawac

trzymac czy sprzedawac

no wlasnie proponuje mi 7.2 i nie wiem co robic

#1639 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3463 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 14 maj 2015 - 04:41

Spójrz na ceny jeszcze msc. temu byki było w okolicy 8zł+VAT a teraz max 7.3 za super sztuki dziś sprzedałem MM z wagą 700netto po 7.1zł/kg

HF z domieszką SM 7zł/kg

o  czym  ty mówisz?  gzie  te  ceny były  8 + VAT? w moich stronach  wielkich zmian nie ma. było  brutto  max 7,80 - 7,90  zł i  dalej  tele  można  wziąć 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1640 Share wysoki1122

wysoki1122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny

Napisany 14 maj 2015 - 06:21

Ile mogę dostać za mieszańca cały czarny waga około 700 kg budowa przeciętna Chodzi mi tak orientacyjnie żebym wiedział czy handlarz nie robi mnie w balona