Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny bydła rzeźnego w 2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2871 odpowiedzi na ten temat

#1541 Share Krzysiek3110

Krzysiek3110

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:nie tylko rolnictwo

Napisany 28 kwiecień 2015 - 15:27

byk MM 6,70 waga 708kg - wszystko netto

pośrednik opolskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny bydła rzeźnego w 2015 Dzisiaj, 19:57
  •  

#1542 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 28 kwiecień 2015 - 16:20

krowa hf stara prawie 800 kg cena 6,40 brutto odliczyl 3% na dziady.

co do rynkow arabskich to minimum rok zeby u rolnika sie poprawilo.Z tego co mowili w zakladzie teraz krowy sa w cenie bo to mieso idzie w calosci na kielbasy grilowe.a teraz sie rozpoczyna sezon  grilowy.

cieleta hf waga 105kg cena 12zl brutto

ciele byczek simental waga 90kg cena 18 zl brutto

Edytowany przez marju12, 28 kwiecień 2015 - 16:22.

#1543 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 28 kwiecień 2015 - 16:26

3%  z  krowy? nie  wierzę w  takie  rzeczy ,  nawet jeśli   oszukał  gdzie  indziej  ;)

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1544 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 28 kwiecień 2015 - 16:53

coz jak sie ktos daje robic  jak male dziecko to jego sprawa u nas tak jest.Zaden handlarz nie zaproponuje jak widze na forum 6 czy  9 % odbicia  bo sie boi..Sa w strachu bo wiedza ,ze my dmuchac sobie w kasze nie damy.

mariuszd93 ja raczej oszukiwac sie nie daje pisze jak jest choc oczywiscie glowy tez bym nie dal .

#1545 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 28 kwiecień 2015 - 18:49

@marju12 nie pisz bzdur bo to jest poważny temat poważne agrofoto.

Czyli z byka bierze 0,5% góra 1% tak mi się wydaje.

Sprzedana jałówka 7+wat 680 netto....

Edytowany przez matingus, 28 kwiecień 2015 - 18:51.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#1546 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 28 kwiecień 2015 - 19:08

mantingas nie tez bierze 3% .matingas nie daj sie robic i tyle ,ale nie przesadzaj od 3 do max 5 ,ale 5 to juz jakis wyjatek natomiast 6,7 a juz 9 to nieporozumienie i u nas na poludniu niemozliwe.

mantigas raczej pomysl ,ze moze tobie za duza potracaja podzwon po poludniu po zakladach sam sie przekonasz.

#1547 Share kw22

kw22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 28 kwiecień 2015 - 20:00

szkoda mi cie marju

#1548 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów

Napisany 28 kwiecień 2015 - 20:01

Może  ktoś  jeszcze  potwierdzi że  tak  jest na południu? jakoś nie  słychać  takich głosów  , mimo że  to już  drugi  raz o  tym mowa   - w  przeciągu kilku dni .

Bądź poważny 

marju12

3%  z  krowy to bajka  i nikomu kto się orientuje  trochę  w  temacie tego nie  wmówisz , próbował na pewno będziesz że ludzie     skądś tam nie dają  sobie  w  kaszę dmuchać  itp itd  , ale już  nikt  cię  tu nie  traktuje poważnie 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1549 Share kw22

kw22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 28 kwiecień 2015 - 20:02

po zakładach jak mu zawieziesz na miejsce

#1550 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 29 kwiecień 2015 - 06:33

Panowie ci co pisza ,ze to bajki sa handlarzami i sie boja ze beda tez musieli mniej odbic i mniej zeszmaca rolnika.(mniej zarobia bo ktos to musi pokryc)

Panowie ja nie bede sie tlumaczyl nie wierzycie to nie choc nie problem wejsc na internet w google poszukac zakladu kolo nowego sacza zadzwonic rozmowy dzisiaj tanie i zapytac.

Skoro nie wierzycie ok niech was gnoja i szmaca dalej skoro tak lubicie.

zostawmy juz ten temat i tyle po co ""kapac sie z koniem"""..!!!. i wrocmy do cen. :)  ZDROWIA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1551 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 29 kwiecień 2015 - 06:49

panowie jak to jest z tymi bykami po 24 miesiącu tańsze czy nie bo juz sie pogubiłem

ja słyszałem ze byki po 24 mc muszą przejść dodatkowe badania i dlatego cena trochę niższa jałówki to samo tylko po 30 mc
jesli pomoglem kliknij fajne

#1552 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 29 kwiecień 2015 - 06:56

u nas sa tansze o 50 groszy za kg ,ale nie u wszystkich i czasem mysle ,ze to pretekst do obnizki.choc byly tez czasy jak szlo na turcje ze najdrozsze byly najciezsze najchetniej kolo tony,

#1553 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów

Napisany 29 kwiecień 2015 - 07:50

Ceny bydła rzeźnego w 2015 marju12  

50 groszy mniej? i wy  ludzie  gór dajecie  się tak  robić?  :P

nikt ci nie  wierzy  więc  najlepiej  sie nie  wypowiadaj ,

u  nas ok  20  groszy w  dół po 24  miesiącach  , ale  nie  wszyscy na  to patrzą ,  dodatkowe  badania  to  powyżej  30  miesięcy  -  w  planowym  uboju , powyżej  24  miesięcy tylko  w  uboju  doraźnym upraszczając  nieco 

""Każde z państw członkowskich przeprowadzi roczny program monitorujący BSE oraz trzęsawkę owiec, obejmujący procedury przesiewowe z zastosowaniem szybkich testów. Załącznik III opisuje szczegółowo system monitoringu, który należy wdrożyć dla obu wymienionych chorób. Oprócz obowiązkowych testów dla wszystkich zwierząt wykazujących objawy sugerujące TSE wczesne wykrywanie poubojowe musi być prowadzone dla:

• wszystkich sztuk bydła w wieku powyżej 24 miesięcy objętych ubojem doraźnym z przeznaczeniem do spożycia przez ludzi,
  • wszystkich sztuk bydła w wieku powyżej 30 miesięcy poddawanych normalnemu ubojowi z przeznaczeniem do spożycia przez ludzi lub w ramach kampanii wykrywania BSE,
  • wszystkich sztuk bydła w wieku powyżej 24 miesięcy z przeznaczeniem nieobejmującym spożycia przez ludzi, padłych lub objętych ubojem, ale nie w ramach wybuchu epidemii takich jak pryszczyca. Państwa członkowskie mogą odstąpić od tych przepisów w odległych obszarach o niskiej gęstości pogłowia zwierząt, w których nie jest prowadzona zbiórka martwych zwierząt. O podjętych środkach państwa członkowskie powiadomią Komisję. Odstępstwo nie może dotyczyć więcej niż 10% pogłowia bydła danego państwa,
  • wszystkich sztuk bydła w wieku powyżej 24 miesięcy uznanych za chore w wyniku badań przedubojowych,
  • corocznej próbki owiec i kóz w wieku powyżej 18 miesięcy lub mających więcej niż dwa wyrżnięte stałe siekacze, poddanych ubojowi z przeznaczeniem do spożycia przez ludzi. To postanowienie dotyczy państw członkowskich, w których populacja owiec lub kóz jest większa niż 750 000 sztuk,
  • corocznej próbki owiec i kóz w wieku powyżej 18 miesięcy lub mających więcej niż dwa wyrżnięte stałe siekacze, nieprzeznaczonych do spożycia przez ludzi,
  • wszystkich innych zwierząt. Państwa członkowskie mogą w ten sposób wdrożyć programy monitorowania, w szczególności dla zwierząt wykorzystywanych w produkcji mleka, zwierząt pochodzących ze stad zakażonych TSE albo urodzonych lub pochodzących od zakażonych samic oraz zwierząt, które spożywały potencjalnie zanieczyszczoną paszę.

Najpóźniej do dnia 31 marca każdego roku państwa członkowskie przedstawiają Komisji sprawozdanie roczne, zawierające w szczególności informacje dotyczące liczby podejrzanych przypadków dla danego gatunku zwierzęcia, które są objęte zakazem przemieszczania. W ciągu trzech miesięcy od otrzymania sprawozdań Komisja przedkłada sprawozdanie zbiorcze na temat sytuacji epidemiologicznej we Wspólnocie."

#1554 Share marijusz

marijusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów
  • Zainteresowania:BÓG HONOR OJCOWIZNA i Ojczyzna (czywiście)

Napisany 29 kwiecień 2015 - 09:31

Panowie ci co pisza ,ze to bajki sa handlarzami i sie boja ze beda tez musieli mniej odbic i mniej zeszmaca rolnika.(mniej zarobia bo ktos to musi pokryc)

Panowie ja nie bede sie tlumaczyl nie wierzycie to nie choc nie problem wejsc na internet w google poszukac zakladu kolo nowego sacza zadzwonic rozmowy dzisiaj tanie i zapytac.

Skoro nie wierzycie ok niech was gnoja i szmaca dalej skoro tak lubicie.

zostawmy juz ten temat i tyle po co ""kapac sie z koniem"""..!!!. i wrocmy do cen. :)  ZDROWIA

konkretnie podaj nazwe rzezni ,ubojni gdzie biora taka skitke Zadzwonie (telefon sam znajde ) I zweryfikuje czy mówisz prawde czy bujasz na całego  Ja wierze w taka skitke jeski by ktoś z południa kupil u nas na polnocy a wazyl u siebie !!

krowa hf stara prawie 800 kg cena 6,40 brutto odliczyl 3% na dziady.

co do rynkow arabskich to minimum rok zeby u rolnika sie poprawilo.Z tego co mowili w zakladzie teraz krowy sa w cenie bo to mieso idzie w calosci na kielbasy grilowe.a teraz sie rozpoczyna sezon  grilowy.

cieleta hf waga 105kg cena 12zl brutto

ciele byczek simental waga 90kg cena 18 zl brutto

Pilnuj jak sąsiad będzie robil grilla i wiatr powieje opakowanie po kiełbasie to poczytaj sobie skład A ja już teraz daje tobie paznokcie obciac ze nie zobaczysz tam miesa wolowego I powiem tobie dlaczego krowy sa takie droge Cena mleka jest jeszcze na jako takim poziomie <rozpoczyna się wypas =mniejsze koszta produkcji > i hodowcy trzymają  sztuki które jesienią by dawno sprzedali A przetwórcy lubia stare krowy bo maja one duże zoladki ,dużo skory i mało miesa( za które tylko placa ) A ponieważ te mieso ma dużo mniej wody w porównaniu do wołowiny z młodych sztuk przynosi im dużo satysfakcji finansowych !!!!

#1555 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 29 kwiecień 2015 - 10:10

marijusz 

konkretnie podaj nazwe rzezni ,ubojni gdzie biora taka skitke Zadzwonie (telefon sam znajde ) I zweryfikuje czy mówisz prawde czy bujasz na całego  Ja wierze w taka skitke jeski by ktoś z południa kupil u nas na polnocy a wazyl u siebie !!

Pilnuj jak sąsiad będzie robil grilla i wiatr powieje opakowanie po kiełbasie to poczytaj sobie skład A ja już teraz daje tobie paznokcie obciac ze nie zobaczysz tam miesa wolowego I powiem tobie dlaczego krowy sa takie droge Cena mleka jest jeszcze na jako takim poziomie <rozpoczyna się wypas =mniejsze koszta produkcji > i hodowcy trzymają  sztuki które jesienią by dawno sprzedali A przetwórcy lubia stare krowy bo maja one duże zoladki ,dużo skory i mało miesa( za które tylko placa ) A ponieważ te mieso ma dużo mniej wody w porównaniu do wołowiny z młodych sztuk przynosi im dużo satysfakcji finansowych !!!!

DROGI KOLEGO

CO DO ADRESOW  zastanawiam sie czy masz ukonczone choc 5 klas skoro nie umiesz sobie poradzic z wyszukiwarKa .Ale to juz twoj problem..

co do tego czemu krowy tak drogie mowilem co u nas sie mowi  a nie ,ze tak jest i mnie jako rolnika prawdziwego a nie takiego jak ty handlarza pewnie i to jeszcze z PSl nie interesuje co z krowa dalej sie dzieje niech "" wyrzuca do potoka"" albo rozdaja za darmo wazne ile ja mam za kg

.

sprawa nastepna  teraz za mleko u nas jest 90 groszy i ty bezczelnie  twierdzisz ze cena jest jako taka.!!! nie masz prawa nazywac sie rolnikiem i nie jestes nim. TO JEST DLA MNIE JASNe

mariuszd93 to pokazuje ,ze w roznych czesciach kraju jest roznie i tyle

ZDROWIA.

#1556 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 29 kwiecień 2015 - 12:58

3 procent to może po znajomości i to wapie, Marju12 zapytaj taty jeszcze raz bo może zle zaslychneles. Tyle to nigdy nie było i watpie żeby kiedykolwiek było.

#1557 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 29 kwiecień 2015 - 13:17

Ja jestem z południa i z byka to 6 procent jest skitki ale to musi być ładna sztuka ale przeważnie to jest 7.A co do krów to nie wiem bo dawno nic nie sprzedawałem ale na pewno nie 3 procent, w granicach byka hf.

#1558 Share TommyLee

TommyLee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 29 kwiecień 2015 - 14:43

Chlopakowi pomylily sie tuczniki z opasami... i zagadka rozwiazana. Macie jakies aktualne ceny bykow, lokalni handlarze placa do 7.5brutto za ladnego, a bylo juz tak pieknie w marcu po 8plus vat.

#1559 Share fartom

fartom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 29 kwiecień 2015 - 18:14

Mariu 12, który to ten zakład tak mało strąca i tak dobrze płaci, podaj jakiąś nazwe bo u nas koło Nowego Sącza jak wiesz jest ich troche ale jeszcze nie spotkałem się z taką ceną i potrąceniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1560 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 29 kwiecień 2015 - 19:00

co do danych osobowych  panowie tylko na priv  (handlarze maja zakaz pisania na priv)

ZDROWIA