Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny bydła rzeźnego w 2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2871 odpowiedzi na ten temat

#1461 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja w gospodarstwie, podnoszenie ciężarów, ogrodnictwo

Napisany 17 kwiecień 2015 - 21:05

pośrednicy jak zwykle z cena zmówić sie musza zawsze ta sama śpiewka bo paliwo bo koszty i eksport martwy a sprzedać trzeba 

Edytowany przez kris14, 18 kwiecień 2015 - 08:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny bydła rzeźnego w 2015 Dzisiaj, 02:05
  •  

#1462 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 18 kwiecień 2015 - 05:38

Różnica w  brzmieniu  i psychologiczna  - lepiej brzmi  dam  ci po  7,50  niż  po  6,90,

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1463 Share ZbigniewByku

ZbigniewByku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 06:07

Ceny bydła rzeźnego w 2015 No masz rację, że brzmi inaczej. Ja się nauczyłem nie ufać, a raczej nauczyli mnie handlarze i pytać zawsze czy netto, czy brutto.

#1464 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 575 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 18 kwiecień 2015 - 11:27

Witam. Coś chyba ceny i zainteresowanie spadło w warminsko-mazurskim proponowali mi od 6,4 do 7,4 zł. Podobno euro spada :). Liczyłem, że się ceny przynajmnieyj utrzymują..., a tu lipa. Trza będzie przytrzymać dłużej...

W połowie czerwca cena może być zadawalajaca,bo w lipcu raczej będzie d*pa,niektórzy moi znajomi na 1 lipca juz pozamawiali transporty bo będą mieli po pełnym samochodzie bydła,moim zdaniem strzelają sobie w stopę,zakłady juz będą miały rozeznanie ile bydła im sie szykuje i cena poleci

#1465 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 12:49

pośrednicy jak zwykle z cena zmówić sie musza zawsze ta sama śpiewka bo paliwo bo koszty i eksport martwy a sprzedać trzeba 

jak zazdroscisz - zostan posrednikiem. Typowa mentalnosc Polaka.

#1466 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja w gospodarstwie, podnoszenie ciężarów, ogrodnictwo

Napisany 18 kwiecień 2015 - 14:00

marluk nie chciałbym sie bogacić twoim kosztem. Ja tego systemu nie stworzyłem, najlepszym rozwiązaniem tak jak jest w usa rolnicy maja swój zakład i są zrzeszeni każdy ma swój udział i to rolnik dyktuje warunki ceny za swój towar u nas niestety to sie nie sprawdzi każdy woli działać sam i biurokracja to drugie wiec mamy to co mamy 

Edytowany przez kris14, 18 kwiecień 2015 - 15:09.
Pkt. 1.10 +1p. ostrzeżeń

#1467 Share ZbigniewByku

ZbigniewByku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 16:45

Ceny bydła rzeźnego w 2015 @marluk: kolega nie napisał z zazdrości, tylko taka jest prawda, że każdy chce zarobić i żyć. Handlarze tylko chwile przewożą, a my hodujemy je prawie dwa lata i nie może być tak, żeby się dzielić po równo zarobkiem. U mnie w regionie zrobiło się trochę konkurencji więc i dla nas hodowców jest trochę lepiej. Ciekawi mnie tylko jaki wpływ będą miały dopłaty do bydła, czy w lipcu będzie jak napisał @bobienko, że wszyscy na hura będą sprzedawać....

#1468 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 09:04

Dlatego zastanawiam sie czy warto zgłaszac byki do dopłat i czekac do lipca kiedy ceny moga zmalec np o 1 zł i wtedy trace przykladowa 700 zl na byku wiec co mi z 300 zl dopłaty. Tylko nie wiadomo czy ten scenariusz sie sprawdzi...np mam 2 byki ponad 700 kg i niebende trzymał do lipca dla 300 zl bo swoje i tak zerzro :D i chodzic przy nich trzeba. Wiec ruch w interesie moze byc i cena wcale drastycznie moze nie spasc. Ciezko podjac decyzje.

#1469 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 09:10

@marluk: kolega nie napisał z zazdrości, tylko taka jest prawda, że każdy chce zarobić i żyć. Handlarze tylko chwile przewożą, a my hodujemy je prawie dwa lata i nie może być tak, żeby się dzielić po równo zarobkiem.

rozumiem cie ale skoro kolorowe jest zycie handlarza to dlaczego ludzie nim nie zostaja? Po drugie nikt nie kaze ci hodowac bydla 2 lata, zajmij sie czyms innym. NIe zachowuj sie tak jakby ktos przystawil ci bron do skroni i powiedzial ze masz hodowac byki bo tak nie jest.

#1470 Share ZbigniewByku

ZbigniewByku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 09:27

@Soltys85: ja się zastanawiam po co są w ogóle te dopłaty? A zgłaszać nie musisz, wystarczy, że będziesz je miał do końca czerwca. W przyszłości może być tak, że po prostu te miesiące będą martwe. Wg mnie nie wróży to niczego dobrego.

rozumiem cie ale skoro kolorowe jest zycie handlarza to dlaczego ludzie nim nie zostaja? Po drugie nikt nie kaze ci hodowac bydla 2 lata, zajmij sie czyms innym. NIe zachowuj sie tak jakby ktos przystawil ci bron do skroni i powiedzial ze masz hodowac byki bo tak nie jest.

Ja też Cię rozumiem, ale każdy zajmuje się tym, czym się zajmuję, czyli hodowlą bydła. Nikt mi nie przystawia broni do głowy masz rację, ale nikt nie chce sprzedawać "pod wodą". Handlarz ma wybór! Nie kupi jak nie zarobi, a ja muszę sprzedać. Chyba słabo to pojmujesz? Trochę mogę przetrzymać, ale nie za długo, bo następne rosną i coś z tym trzeba zrobić... Wiesz jak ktoś zainwestował i w tym siedzi to chce zarobić. Oczywiście, że to nie jest jedyne moje zajęcie... taka jest różnica między handlarzem, a hodowcą, ze handlarz bez zarobku nie kupi, a my jesteśmy skazani na to co nam przyniesie los, a jak zaczynałem to cena była dobra...... ;).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny bydła rzeźnego w 2015 Dzisiaj, 02:05
  •  

#1471 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 19 kwiecień 2015 - 09:51

to  weź  się  za  handel  i przestań marudzić 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1472 Share ZbigniewByku

ZbigniewByku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 12:02

Ceny bydła rzeźnego w 2015 @mariuszd93: oczywiście masz rację. Za handel się nie wezmę, ale już myślałem o odstawie bez pośredników. Mój kolega kupił samochód i sam odstawia i wychodzi na tym nieźle :).

#1473 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 12:15

@Soltys85: ja się zastanawiam po co są w ogóle te dopłaty? A zgłaszać nie musisz, wystarczy, że będziesz je miał do końca czerwca. W przyszłości może być tak, że po prostu te miesiące będą martwe. Wg mnie nie wróży to niczego dobrego.

Ja też Cię rozumiem, ale każdy zajmuje się tym, czym się zajmuję, czyli hodowlą bydła. Nikt mi nie przystawia broni do głowy masz rację, ale nikt nie chce sprzedawać "pod wodą". Handlarz ma wybór! Nie kupi jak nie zarobi, a ja muszę sprzedać. Chyba słabo to pojmujesz? Trochę mogę przetrzymać, ale nie za długo, bo następne rosną i coś z tym trzeba zrobić... Wiesz jak ktoś zainwestował i w tym siedzi to chce zarobić. Oczywiście, że to nie jest jedyne moje zajęcie... taka jest różnica między handlarzem, a hodowcą, ze handlarz bez zarobku nie kupi, a my jesteśmy skazani na to co nam przyniesie los, a jak zaczynałem to cena była dobra...... ;).

no wlasnie nadal nie zrozumiales co chce ci powiedziec. Jak ktos zainwestowal to chce zarobic? OK i co z tego? jak postawie spozywczaka a za rok postawia mi biedronke pod nosem to co ktos mi cos da? nie. A przeciez tez zainwestowalem. To jest rywalizacja i masz prawo w niej uczestniczyc a skoro juz sie jej podjales to nie mozesz miec pretensji. Nie jestes skazany na to ci przyniesie ci los, mozesz nie trzymac bydla. Na tym to polega. To ty podejmujesz decyzje i decydujesz czy i za ile komus cos sprzedac. To sztuka negocjacji ceny a w tych negocjacjach wieksze pole ma handlarz bo ty musisz sprzedac towar, niestety... Kazdy ocenia w negocjacjach ile moze ugrac, handlarz wie ze musisz sprzedac niedlugo dlatego bezlitosnie cie punktuje. Takie jest zycie, caly czas ktos wygrywa i przegrywa. Ale ludzki rozsadek kaze cos zmienic jesli ciagle przegrywam, zgadzasz sie z tym?

Edytowany przez marluk, 19 kwiecień 2015 - 12:19.

#1474 Share ZbigniewByku

ZbigniewByku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 12:28

Ceny bydła rzeźnego w 2015 @marluk: sam sobie przeczysz w tym poście :)). Najpierw wypisujesz brednie, że ja decyduję o cenie, a za chwilę, że jestem skazany sprzedać. To jak to jest? :)) Kolego muszę Cię uświadomić, że to rynek głównie dezydujej o wartości towaru. Prawo popytu i podaży się kłania. Ja i handlarz targujemy się o jakieś grosiki. Poczytaj sobie troszkę o ekonomii zanim się wypowiesz. Z reszta się zgadzam, a i czytaj ze zrozumieniem :).

#1475 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 12:57

to czy jestes skazany sprzedac czy ty decydujesz o cenie zalezy od twojej pozycji w negocjacji jak juz wspomnialem. Jesli jestes malym graczem to zdecydowanie lepsza pozycje w negocjacjach ma handlarz a jesli duzym to juz ty bo mozesz wybrac innego handlarza. Jasne ze to wlasnie prawo popytu i podazy. Ja sie czepiam nie tego tylko tego ze ludzie mowia "o handlarz zarabia kokosy na moim byku a tylko kupil". Tak mnie to wkurza, skoro tak mu dobrze to zostan kims takim... Po tych slowach zazwyczaj rozmowa z takimi ludzmi sie konczy.

generalnie widac ze wiesz o co tu biega i potrafisz tez kulturalnie prowadzic dyskusje, co mnie troszke zaskoczylo to twoje slowa: "Handlarze tylko chwile przewożą, a my hodujemy je prawie dwa lata i nie może być tak, żeby się dzielić po równo zarobkiem."

O tym zadecyduje rynek, nie ty. A zabrzmialo to tak jakbys chcial odgornego sterowania tym procesem, kupna sprzedazy itd. Poza tym zgadzam sie z toba co do doplat i wielu innych rzeczy kolego...

#1476 Share ZbigniewByku

ZbigniewByku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 13:13

Ceny bydła rzeźnego w 2015 @marluk: życie to nie jest bajka;). Tak jak pisałem wcześniej, że u mnie jest jakaś konkurencja i w tej chwili jeżeli sprzedaje, to różnica w cenie między jednym, a drugim jest niewielka. Natomiast jeszcze do niedawna był tylko jeden, czy dwóch i cena była u nich byle jaka. Ja staram się szykować takie partie do 10 sztuk i nawet jak jakiś słabszy się trafi to przy ilości dostaje dobrze.

Jak to mówią wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Mi też ludzie mówią, że mi dobrze, bo dopłaty dostaje i odpowiadam w ten sam sposob: kupić se hektarów i brać dopłaty i niezazdroscic;).

Masz rację, że każdy jak se wybrał tak ma niestety....

#1477 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 575 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 19 kwiecień 2015 - 13:58

Ceny bydła rzeźnego w 2015 Zamiast zyskać te niecałe 70 euro to juz je straciłem bo za cielaka prawie dwa razy tyle trzeba dać co w ubiegłym roku,a na tekst typu,,bo pan dopłatę na niego weźmiesz,, odpowiadam ,,a ch.j cię moja dopłata interesuje,,

#1478 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 15:48

kolego ja powiem tak ,ta doplate do bydla to ja olalem nie podalem sztuk do wniosku wkurzyli mnie z tym haczykiem, ze trzeba trzymac do konca czerwca ,jak juz teraz ,mam manko z pasza, bez sensu i jak kolega pisal wyrzej co bedzie z cena , ja swoje bysie w maju sprzedaje ,cielaki maja cene,rzagielek sie zwinie i tyle,kierownik kriss po tych bledach juz mnie zbanuje sorry prezydentem nie bede .

#1479 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 20:34

byk ho 500 kg po 6,50 do Krowinskiego, za ladne i duze ponoc 7,50 placi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama