marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

karol091193    869

@bystra Ubojnia w miejscowości Rzepniki, kilkanaście kilometrów od Białegostoku


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

Wczoraj pojechaly sim i mm kilkanascie szt w cenie 8.65zl w wadze  powyzej 750kg,  ponizej 700kg  w cenie  8zl. ceny brutto 8% vat.  odbiorca Kowalczyk. za takie super super mialem takiego jednego sim  920kg wyceniony na  8.8 brutto . bydla duzo ciagle ktos dzwonil ale nic nie mowili ze cena spada a wrecz przeciwnie tendencja wzrostowa. co po 30 czerwca wielka niewiadoma....   z rozmowy ze skupujacymi mozna wyciagnac jeden wniosek ze wszycy chca teraz hodowac bydlo a ceny cielat wystrzelily w gore. wyglada  na to ze wszystkie stodoly i szopy beda teraz pelne bydla:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i będą pełne te stodoły ale trzeba pamiętać, że bydło trochę czasu rośnie, a cena uzależniona jest od wielu czynników w największym stopniu od eksportu, ceny i produkcji wołowiny na rynku światowym, wartości złotego, cła  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolusssss    0

Taka fajna cena ale jesli te byki przejada te 70km to ladnie straca na wadze i wtedy ta cena juz nie wydaje sie taka ladna:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

        Gdzie przeczytales ze wazone na zakladzie? bydlo wazone na miejscu, waga sprawdzona , kasa przelew 14dni.  na forum panuje przekonanie ze jak ktos sprzedal za dobre pieniadze to od razu musieli go oszukac. Pozdrawiam wszystkich niedowiarkow. koledze lolusss   polecam masc na bol d... dostepna na allegro......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu siejecie propagande iż bydło tanieje , Wczoraj był u mnie handlarz po raz drugi   oglądać byka rasy    charolaise  i o dziwo dorzucił przez tydzień 10gr i oferta na dzień wczorajszy 7,5zl+vat .Jakiś czas temu dzwoniłem do pewnego handlarza i zapytałem czy cena podana przez niego będzie stabilna , odpowiedział że póki rolnicy bedą strajkować to napewno nie spadnie .

Jedna wielka mafia ;[

 

Nie wiem jak to jest u Ciebie ale u nas faktycznie cena spadła. Za hf nikt więcej niż 6,5 netto nie da choćby nie wiem jaki był. Dodam że miesiąc temu miałem propozycje na 6,9 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie, gdzie można sprzedać bydło w woj. łódzkim, powiat radomszczański ? sprzedawał ktoś z tych okolic ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

dzisiaj sąsiad sprzedał 82kg byczka mm po 14 zeta kilogram wiek 4 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117

witam wczoraj sprzedane 2mm 660 kg ,656 kg 7,20 i 3 ho 620 kg , 700 kg , 730kg cen 6,60 cena neto firma slaby pkr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kupię jałówki cielne charolaise i odsadki byczków i jałóweczek ras mięsnych.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19899    22

to temat cena bydła rzeźnego a nie anonse kupie... Widać handlarzy na forum nie brakuje...

sprzedane simy po 8,41zł brutto w przeliczeniu z WBC

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

ciekawe co bedzie za 2 lata.. ponoć jest bardzo duży popyt na cielęta... każdy łasi się na te dopłaty do bydła,byle za jakiś czas to nie był jedyny zysk z tego zwierzaka..

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

"laluś" jak odpowiadasz na post z poprzedniej strony to go edytuj. TommyLee nie patrzy do tylu:) koniec tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19899    22

tylko w tym roku będzie taki wielki popyt bo pseudo rolnicy się rzucą a nie mają zielonego pojęcia o hodowli bydła i łaszą się tylko na dopłatę... kupią 10cielaków 3zdechną spory nakład na leczenie pozostałych i z dwa lata będą trzymać... na koniec zrobią sobie bilans i stwierdzą że się nie opłaca i koniec przygody z opasami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolusssss    0

heh dobrze Tommy Lee. W koncu doczytales ze to nie do Ciebie bylo:-) ale ciesze sie ze udalo Ci sie sprzedac w tak atrakcyjnej cenie:-) ale teraz kasiory bedziesz mial fju fju:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja przewiduję popyt na cielęta i to chyba w nie pójdę.

 

Na dobre cielęta na pewno będzie cena bo hf to za dwa lata trudno będzie sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Skąd chcecie te dobre cielęta ci co mają dużo krów to wiadomo HF i się nie bójcie że dużo cieląt z nieba one nie spadną, tylko będzie ja trzymać większa ilość rolników to akurat popieram,a mięsnych mamek  nie przybędzie bo tu to ja opłacalności w ogóle nie widzę ,trzymać krowe rok do jednego cielaka ,nonsens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

Policz teraz tak: cena cielaka, cena kupna mleka ,cena leków( cielak bez krowy częściej choruje), dopłata za krowę, trudność w znalezieniu dobrej sztuki byczka( nie jakiegoś hf tylko mięsnego), Jeżeli masz krowy rasy np simental, to cielak szybciej rośnie ma ma sporo mleka. Sumując posiadanie krów mięsnych wcale nie jest nonsensem . Nawet jak ci to wyjdzie na zero, to przynajmniej masz swoje cielęta i nie musisz szukać i kupować po zawyżonych cenach.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1877

Skąd chcecie te dobre cielęta ci co mają dużo krów to wiadomo HF i się nie bójcie że dużo cieląt z nieba one nie spadną, tylko będzie ja trzymać większa ilość rolników to akurat popieram,a mięsnych mamek  nie przybędzie bo tu to ja opłacalności w ogóle nie widzę ,trzymać krowe rok do jednego cielaka ,nonsens

 

W Polsce nie ma tradycji bydła mięsnego, dopiero się tworzy, inna sprawa to uczciwe rozliczenie za taki klasowy mięsny materiał. Taki tok myślenia z tymi hf się utrzymuje, wcześniej było ho a z nich chociaż cielaki były nalane, a tu szkielety. Krowa mięsna to inna jakość mięsa i jego walory. Wystarczy spojrzeć co robi się za naszymi granicami, gdzie byczki hf  potrafią być zabijane. Mięso też ma być wartościowe, jednak w Polsce płacą niewiele gorzej za hf od typowo mięsnej sztuki i stąd podejście ludzi, że krowa to krowa. Smutne to i pewnie długo się nie zmieni, mięsne bydło jest tylko okazją dla zarobku dla eksporterów.

Dla mnie jednak oglądanie pięknego blonda,belga czy limuse ma coś ze sportu, kulturystyki to coś więcej niż zwierzę, ma walory estetyczne, które w Polsce niestety nie nakarmią. Nawet inaczej wygląda simental mleczny niż mleczna fabryka hf, ale cóż wpływy na konto pokazują jak ma wyglądać krowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77tc    4

Słuchajcie, wedlug mnie cos tu nie tak. Chodzi mi o wiek bydła do sprzedazy, na skupie wymagaja zeby nieprzekroczylo 30 miesiecy. To jest jasne.

Jesli bydlo jest urodzone 10.05.2012r to wiek do sprzedazy 30 miesiecy to 10.11.2014r.

Na skupie powiedziano ze  termin 30 miesiecy dla tej sztuki to 10.10.2014r, - wedlug mnie skracaja o 1 miesiac czyli wychodzi 29 miesiecy i to jest oszustwo !!!!!!

Jak to jest u Was?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj