Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny bydła rzeźnego w 2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2871 odpowiedzi na ten temat

#901 Share kw22

kw22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 18 luty 2015 - 21:23

do dawida 199 handlarze ze śląska pojechali na pomorze kupować? coto za rzeżnia? a rava jebie na wadze 70kg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny bydła rzeźnego w 2015 Dzisiaj, 04:05
  •  

#902 Share lukasz19899

lukasz19899

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 18 luty 2015 - 21:26

przyszło dziś rozliczenie za sima od Pana Woźnieckiego i wyszło po przeliczeniu z wagi poubojowej na żywą 8,33zł/kg niestety pierwszy raz się zdarzyło wybicie za małe i różnica w wadze...

Edytowany przez lukasz19899, 18 luty 2015 - 21:30.

#903 Share kw22

kw22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 18 luty 2015 - 21:32

mat 889 pogorzela 2 lata temu byk zważony na mojej wadze 965kg potygodniu  przyjeżdża kierowca biernackiego 915kgpo ponownym tarowaniu i zjebce jest ok wagi w stodole nie widział

#904 Share krzychunt

krzychunt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 18 luty 2015 - 21:43

przyszło dziś rozliczenie za sima od Pana Woźnieckiego i wyszło po przeliczeniu z wagi poubojowej na żywą 8,33zł/kg niestety pierwszy raz się zdarzyło wybicie za małe i różnica w wadze...

Możesz coś wiecej napisać dlaczego nie jesteś zadowolony z wybicia tego byka ?

#905 Share lukasz19899

lukasz19899

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 18 luty 2015 - 21:52

ponieważ w starej sprawdzonej ubojni było by sporo lepsze wybicie... na szczęście to był tylko jeden byk oddany na próbę...

#906 Share marb80

marb80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 19 luty 2015 - 08:33

Odstawiałem kiedys dwa razy po jednej sztuce do zakładów Sokołów oddział w Kole (zaklad bije 300-450 dziennie), o których tu widzę niektórzy tak dobrze sie wypoiweadaja i pisza ze maja takie wydajnosci i moge powiedzięc ze jak sie nie ma umowy kontraktacyjnej z nimi czy znajomosci z pracownikami to niema tam co byków zawozić (mam do ubojni niecałe 10km)  50% angus (według opisu rasy angus ma jedna z najlepszych wydajności)  ważący 656kg nie majacy wogóle brzucha ładny okragły i co - wydajnośc 53% od wagi na zakładzie klasa O+ . Nie bede juz pisał jak 2 tygodnie póżniej zawiozłem Hf i wydajności 47%. Widziłem kiedyś plik, ktory oddaje zakład po uboju i na którym sa wagi zywe i poubojowe i wiekszość wydajności oscyluje wlasnie od 48-56% i jak słysze ze niektórzy maja wydajnośc 60% to niech podadza nr kolczyka to zweryfikuje...  Mając dobre bydło miesne czy mieszance nie wątpie ze wydajnośc może być wysoka ok 58-61% ale za takie bydło też można dostac dobra cene na wage zywa.

#907 Share dawid199303

dawid199303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 19 luty 2015 - 14:05

Ze Śląskiem to sie zagalopowałem :D Ci co do mnie przyjeżdzają to są z okolic Górna nijaki Mikulko zna ma może ktoś jakieś opinie o nim? Bo wg mnie sa strasznie natrętni bo umówiłem sie na początku lutego z nimi żeby podjechali pod koniec lutego to wtedy pogadamy, a oni od początku lutego z 7 razy już u mnie byli,

Dzwoniłem do Piemonta z Giżycka  to cena 6,50 plus Vat i płatne do dwóch tygodni

#908 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 19 luty 2015 - 20:01

Odstawiałem kiedys dwa razy po jednej sztuce do zakładów Sokołów oddział w Kole (zaklad bije 300-450 dziennie), o których tu widzę niektórzy tak dobrze sie wypoiweadaja i pisza ze maja takie wydajnosci i moge powiedzięc ze jak sie nie ma umowy kontraktacyjnej z nimi czy znajomosci z pracownikami to niema tam co byków zawozić (mam do ubojni niecałe 10km)  50% angus (według opisu rasy angus ma jedna z najlepszych wydajności)  ważący 656kg nie majacy wogóle brzucha ładny okragły i co - wydajnośc 53% od wagi na zakładzie klasa O+ . Nie bede juz pisał jak 2 tygodnie póżniej zawiozłem Hf i wydajności 47%. Widziłem kiedyś plik, ktory oddaje zakład po uboju i na którym sa wagi zywe i poubojowe i wiekszość wydajności oscyluje wlasnie od 48-56% i jak słysze ze niektórzy maja wydajnośc 60% to niech podadza nr kolczyka to zweryfikuje...  Mając dobre bydło miesne czy mieszance nie wątpie ze wydajnośc może być wysoka ok 58-61% ale za takie bydło też można dostac dobra cene na wage zywa.

Angusy akurat są tłuste i okrągłe jak piłeczki  ale co nie zmienia faktu że te O+ to jakaś ściema ( mięsna sztuka musi iść w R), ja sprzedawałem z 3 lata temu Angusty i rozbieżność w wybiciu była od 52-56 tylko że ja miałem gwarantowane że wszystkie pójdą w R i tak na 14 sztukach jeden był na boku

#909 Share lolusssss

lolusssss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 19 luty 2015 - 20:31

Witam:-) Mieszkam kolo Kostrzyna na Odrą i od chyba ponad 2lat po bydło do ojca przyjezdzaja gorale tzn, Pan Stróżak z swoim synem. Ogolnie placi bardzo dobrze(w porownaniu do innych handlarzy) i zawsze pieniadze za 5 minut sa juz banku ale ciakawi mnie czy z waga u niego jest ok? czy nie kantuje...hmm...mial moze ktos z nim stycznosc?hm Pozdrawiam serdecznie

#910 Share krzychunt

krzychunt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 19 luty 2015 - 20:56

Cena przez tel na dziś byki klasa R -13.20 zł  O-12.80zł , jałówki klasa R-12.60zł  ABP Poland

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#911 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 19 luty 2015 - 21:12

Osoby  co podaja  takie  wybicie, dla  sm  np  lub jakiś   średnich mieszańców-  liczą w  sobie  tylko znany sposób  :D

Też  mnie  fascynowały kiedyś  te  wydajności  w  okolicach lub  powyżej  60%,  dziś mnie  tylko   śmieszą  ;)

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#912 Share bluecows1

bluecows1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 19 luty 2015 - 22:06

48-56 % to jest wydajność dobrej , jedynkowej , nieopasionej krowy

dwa, trzy lata temu sprzedałem byka sm x lm 750 kilo brutto , dał prawie 500 kilo mięsa

wiem od chłopaka który zabierał tego byka

był bardzo dobrze umięśniony, brzuch podciągnięty i zero tłuszczu

to był mój rekord

#913 Share lukasz19899

lukasz19899

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 19 luty 2015 - 22:14

jest na tym  forum osoba której byk miał wybicie ponad 70%... pokazał mi rozliczenie bo na słowo też ciężko było by mi uwierzyć ale tak dobre wybicia się zdarzają :D

#914 Share lolusssss

lolusssss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 luty 2015 - 08:49

A to jesli byk jest obtluszczony to nie liczy sie do wydajnosci?

#915 Share wojak1986

wojak1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 luty 2015 - 12:59

Osoby  co podaja  takie  wybicie, dla  sm  np  lub jakiś   średnich mieszańców-  liczą w  sobie  tylko znany sposób  :D

Też  mnie  fascynowały kiedyś  te  wydajności  w  okolicach lub  powyżej  60%,  dziś mnie  tylko   śmieszą  ;)

To że ty nie wierzysz to nie musi znaczyć że nie istnieją. Mięso to mięso, mam sztukę po byku 50% belg/ krowa 50% belg to wiem jak wygląda niezłe bydło a jeszcze jej brakuje do ideału. Jest czarno biała, poszła ewidentnie w krowę, handlarz wpada to nie może uwierzyć że to belg, jak nie ma koloru to ci nie zapłacą. Ktoś tu prawdę na tym forum napisał, że w Polsce płaci się za kolor. Jak czerwone i okrągłe to czasem wyjdzie nie gorzej niż limuse,  rzecz jasna na żywą bo tak w większości płacą handlarze. Z tymi wybiciami, to jak przedmówcy piszą ma wejście, zaufanych ludzi to na dobrej sztuce zarobi a tak to loteria. Swoja waga, dobra cena za żywą to wróbel w garści, szczególnie dla małego gospodarstwa....  

#916 Share Antek21

Antek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 20 luty 2015 - 16:11

Wczoraj Sprzedany byk MM 758kg po 7.70zł krowa simka 570kg po 4zł i jałówka sim594kg po 7zł. Odbierał Karczewski

:)

#917 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 20 luty 2015 - 19:33

mat 889 pogorzela 2 lata temu byk zważony na mojej wadze 965kg potygodniu  przyjeżdża kierowca biernackiego 915kgpo ponownym tarowaniu i zjebce jest ok wagi w stodole nie widział

Ciekawe ile proponowałby ci dopisać.

The Truth Is Out There

#918 Share MateuszStosik

MateuszStosik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 luty 2015 - 20:56

Witam co myślicie o  Brzegowym ,o Graszka i o Rafalex???

#919 Share szczepo14

szczepo14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 20 luty 2015 - 21:12

Ceny bydła rzeźnego w 2015 A co myślisz żeby skończyć sprzedawać handlarzom i zacząć sprzedawać zakładom mięsnym . Ludzie apel do was Przecież handlarz poprostu zabiera zarobek. Nie wiem czy to jakaś metalnosc ludzi czy poprostu ciemnogród. Nie mam nic do ciebie i nie mniej mi tego za złe ze pod twoim komentarzem pisze. Przepraszam ze odeszlem od tematu ale No nie wytrzymuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#920 Share marijusz

marijusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów
  • Zainteresowania:BÓG HONOR OJCOWIZNA i Ojczyzna (czywiście)

Napisany 20 luty 2015 - 21:32

głupoty piszesz ! jak masz jedna -dwie sztuki i słaba ubojnie w okolicy to sprzedaj dla konkretnego handlarza to i ty zarobisz i on