Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny bydła rzeźnego w 2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2871 odpowiedzi na ten temat

#821 Share TommyLee

TommyLee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 15 luty 2015 - 12:38

korsarz jak Cie "zaprzyjazniony" handlarz oszukiwal przez siedem lat, to sprobuj chociaz raz odac na wbc, chocby z ciekawosci. tylko poszukaj dobrej ubojni zeby sie nie sparzyc i nie spodziewaj sie wielkiego zarobku. cenniki ogolnodostepne sa dla rolnika a handlarze maja duzo wiecej ze wzgledu na umowy i ilosci.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny bydła rzeźnego w 2015 Dzisiaj, 15:56
  •  

#822 Share kazikszczepan

kazikszczepan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 15 luty 2015 - 18:18

jak stoją byki w wlkp. chodzi mi o firmy które płacą wbc

#823 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 15 luty 2015 - 18:27

Niestety się mylisz sprzedawaliśmy świnie przez wiele lat na wbc i zawsze wychodziło lepiej niż na żywca. Uważam że w rzeźniach mniej oszukują niż handlarze z rozklekotaną i z tarowaną wagą, bo ich bardziej kontrolują.

Raczej ty się mylisz, świnia to nie byk, nie wiem czy miałeś kiedyś okazje zobaczyć żołądek byka od środka jest pojemności ok 2 worków 50 kg. Ze świniami rzeczywiście jak kiedyś sprzedawałem po uboju to wychodziło nieznacznie drożej ok 10 zł na szt. Uważaj chłopię bo będziesz robił na złodziei, korsarz dobrze piszę w biały dzień chcą człowieka wydymać na głupiej wadzę ( nawet na ogólnej), a na zakładzie idą na całego objebią na wadze, wpisują niskie wybicia, i na 12 szt masz jednego na boku.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#824 Share Sup321

Sup321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 15 luty 2015 - 19:32

Rzeźnia nie może za wiele uciąć na wadze, bo by musiała gdzieś na lewo mięso upychać. Przy takim poziomie co mówisz to jest nie do ukrycia. Oni też muszą prowadzić rachunkowość i liczby się muszą zgadzać, bo by dopadł ich urząd skarbowy (kupując mniej niż sprzedają nie tylko oszukują rolnika ale i państwo odprowadzając mniej podatku) Jak by mogli tak oszukiwać to co za różnica czy byk czy świnia. Nie słyszałem, żeby komuś gorzej wyszło na wbc niż na żywca(no chyba że sprzedał badziewo). Największym zagrożeniem to są drobni handlarze, którzy tylko żyją na ucinaniu na wadze, bo jaki sens miałoby się włóczenie się kilometrami po kilka byków rozsianych po całym powiecie. Oni zresztą też sprzedają na wbc..

Oczywiście najbezpieczniej jest mieć własną wagę  i sprzedawać zważone byki na żywca-niema chyba lepszego sposobu.

Edytowany przez Sup321, 15 luty 2015 - 19:38.

#825 Share Rolnik_Kujawy

Rolnik_Kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 15 luty 2015 - 19:46

no to kolego mało słyszałeś. jak koledzy wyżej pisali na WBC sprzedając kilkanaście sztuk jedną można oddać gratis ubojni. więc można?? można

#826 Share Sup321

Sup321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 15 luty 2015 - 20:13

Jeżeli to prawda to znaczy,że kontrolerzy kontrolujący te ubojnie są ślepi i głusi bądź skorumpowani. To jest w tym kraju najsmutniejsze.

Edytowany przez Sup321, 15 luty 2015 - 20:46.

#827 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 15 luty 2015 - 21:10

Sup321 daj mi przykład jednej ubojni która chcę  kupować na żywą wagę, nie znajdziesz takiej bo im się nie opłaca, a co im się nie opłaca to nam się opłaca. (kupują w ciemno)

Dla nich WBC jest podobnie  jakbyś ty  przed kupnem wziął  używaną maszynę, rozebrał byś ją przejrzał a potem zapłacił byś za taki stan w jakim się znajduje, a kupowanie na żywą jest tak samo jak się kupuje sprzęt od handlarza zapłacisz kupę kasy a w 80% to złom nie warty ceny.

#828 Share Sup321

Sup321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 15 luty 2015 - 21:22

U nas na żywca skupuje Mariusz Rudzewicz, który jest w posiadaniu własnej ubojni. 

Edytowany przez Sup321, 15 luty 2015 - 21:28.

#829 Share Rolnik_Kujawy

Rolnik_Kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 15 luty 2015 - 21:38

jest sporo ubojni co kupuje na żywo ja jeszcze nie spotkałem się ze zmuszaniem do sprzedaży poubojowo bo na żywo nie kupują. Zależy z kim i czym się handluje

#830 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 15 luty 2015 - 21:39

Jak woli kupować na żywca to uczciwy ale ceną pewnie d*py nie urywa

Rolnik Kujawy nie napisałem że zmuszają tylko chcą kupować na wbc.

Edytowany przez szaman1, 15 luty 2015 - 21:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#831 Share lukasz19899

lukasz19899

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 15 luty 2015 - 21:49

Sup321 daj mi przykład jednej ubojni która chcę  kupować na żywą wagę, nie znajdziesz takiej bo im się nie opłaca, a co im się nie opłaca to nam się opłaca. (kupują w ciemno)

Dla nich WBC jest podobnie  jakbyś ty  przed kupnem wziął  używaną maszynę, rozebrał byś ją przejrzał a potem zapłacił byś za taki stan w jakim się znajduje, a kupowanie na żywą jest tak samo jak się kupuje sprzęt od handlarza zapłacisz kupę kasy a w 80% to złom nie warty ceny.

sprzedaję tylko na WBC i dostaję od 500 do 1000zł więcej niż jak bym sprzedał na żywą a ważę byki przed odstawą i jak dostaję rozliczenie to wagi różnią się maksymalnie 15kg ale tyle to byk może zgubić w transporcie... oddaję prosto do rzeźni i z rzeźni dostaję rozliczenie... wiadomo że handlarze swoje rozliczenia drukują i wtedy są straszne różnice na niekorzyść rolnika... jak sprzedajesz dobry towar to nie ma innej opcji tylko na WBO zysk gwarantowany...

#832 Share TommyLee

TommyLee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 15 luty 2015 - 21:50

szaman ale bzdury wypisujesz. wez troche poczytaj forum albo zapytaj wujka google a potem dziel sie z wlasnymi przemysleniami. wiekszosc ubojni kupuje na wage zywa lub wbc. w niektorych mozesz nawet wejsc na zaklad i patrzec na kolejne etapy rozbioru bydla klasyfikacje i wazenie, wiem z wlasnego doswiadczenia. chyba nie oczekujesz ze ubojna zaplaci za hf jak za miesnego. po to sa klasy tuszy i ceny im przyporzadkowane.

#833 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 15 luty 2015 - 22:02

TomyLee dr google się znalazł ja mam takie bydło że nie musze sprzedawać do ubojni bo teraz prawie wszystko pcham do Włocha (czysta rasa Ch). Jak sprzedawałem bydło do Dudy Skiby czy Biernackich dostawałem zawsze gwarancje ze wszystkie idą w najlepszej klasie po gwarantowanej cenie i byłem w plecy. Ale jak się na szkołę rzucało kamieniami albo się miało 2 z matmy to trzeba wierzyć przedstawiciela z firmy to Ci prawdę powiedzą

#834 Share Rolnik_Kujawy

Rolnik_Kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 15 luty 2015 - 22:13

sprzedaję tylko na WBC i dostaję od 500 do 1000zł więcej niż jak bym sprzedał na żywą a ważę byki przed odstawą i jak dostaję rozliczenie to wagi różnią się maksymalnie 15kg ale tyle to byk może zgubić w transporcie... oddaję prosto do rzeźni i z rzeźni dostaję rozliczenie... wiadomo że handlarze swoje rozliczenia drukują i wtedy są straszne różnice na niekorzyść rolnika... jak sprzedajesz dobry towar to nie ma innej opcji tylko na WBO zysk gwarantowany...

to do jakiej ubojni i sprzedajesz że tak dobrze wychodzisz??

#835 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 15 luty 2015 - 22:19

Rolnik Kujawy spytaj się go lepiej jak to wyliczył bo albo drugi matematyk jest na forum albo przedstawiciel z ubojni kit mu wciska

#836 Share TommyLee

TommyLee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 15 luty 2015 - 22:19

nie interesuje mnie jakie bydlo masz i co z nim robisz ale pchaj dalej. taki rozeznany w temacie jestes a twierdzisz ze zadna ubojnia nie kupuje na wage zywa. troche pokory......

#837 Share Rolnik_Kujawy

Rolnik_Kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 15 luty 2015 - 22:24

Rolnik Kujawy spytaj się go lepiej jak to wyliczył bo albo drugi matematyk jest na forum albo przedstawiciel z ubojni kit mu wciska

to druga sprawa jak się dobrze policzy to zawsze się do przodu wyjdzie. Widocznie ja mam c*ujowy kalkulator bądź matematyk ze mnie mierny...

#838 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 15 luty 2015 - 22:31

nie interesuje mnie jakie bydlo masz i co z nim robisz ale pchaj dalej. taki rozeznany w temacie jestes a twierdzisz ze zadna ubojnia nie kupuje na wage zywa. troche pokory......

Kolego widzę że z polskiego też ci rewelacyjnie nie szło bo czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. Napisałem wyraźnie ze ubojnie chcą kupować na WBC a nigdzie nie napisałem że nie kupują na żywą.

#839 Share lukasz19899

lukasz19899

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 15 luty 2015 - 22:45

Ubojnia w Kole.

A dla Twojej wiedzy wielki filozofie szamanie dobrze potrafię liczyć :D

dla prostej zasady dam Ci przykład żebyś profesorku mógł ocenić czy na pewno dobrze oblicze...

byk waży 800kg

handlarz na żywą oferuje mi np. 7zł co się równa 800kg-7%opas = 744x7=5208zl

WBC cena 12.56zł  800kg x 058% wybicia = 464 x 12.56 = 5827zł

619zł do przodu na WBC

oczywiście są lepsze byki nawet ponad 60%wybicia wtedy zysk jest jeszcze większy zresztą co ja Ci będę tłumaczył przecież takie super byki hodujesz to powinieneś być w temacie i wiedzieć o tym...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#840 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 15 luty 2015 - 23:07

Od kiedy byk sprzedawany na żywą wagę waży tyle co ten sprzedawany na WBC chyba że go okarmisz ale wtedy nie wybije się pod 60% bo musi być głodny. A nie wiem czy orietujesz się jaka jest różnica między głodnym bykiem a okarmionym licz te skromne   70 kg myślę że w twoim przypadku i tak różnica była by większa bo masz bydło na uwięzi jak ci 7 % okarmienia potrącają . Te cenę na żywą to jakąś śmieszną podałeś, widocznie nie umiesz się targować 7 zł za hf płacą a ty piszesz że się wybił ok 58 % takie kity to sobie możesz dziecku wciskać. Za byka z takim wybiciem byś dostał z 50 gr więcej.