marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

paw11    2

witam słyszał ktoś o kontraktacji byczków [odsadków]  z firmą agraimpex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ile cena cieląt tera

już zaczyna palma odbijać,dzis dzwoniłem do rolnika to 1500 mi powiedział za byczka dwutygodniowego bo gada ze ja sue wzbogace na nim bo dopłatę na niego wezmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Panowie śnicie o dopłatach już a żeby bokiem nie wyszły, zakłady będą miały świetną wymówkę do obniżek bo przecież jest dopłata (międzyczasie puszczą jakieś bajki w agrobiznesie) 

 

Piszecie o 30 sztukach a nie jest tak że płatność będzie od 3 do 30 sztuki co realnie wyjdzie 27 .

No i kwestia wielkości dopłaty czy nie okaże się że pula mała a bydła do dopłaty za dużo i obniżą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilu934    0

Panowie, może wróćmy do tematu. Wie ktoś po ile dają za byki mleczne w ŚWIĘTOKRZYSKIM? 18 miesięcy, około 500 kg wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

A mnie nie fascynają te dopłaty do bydła. W moim przypadku wygląda to tak, że przy kupnie cielaka zapłacę więcej, bo przecież sprzedający stwierdzi, że mam dopłatę (już od pewnego czasu przy kupnie spotykam się z takim stwierdzeniem). Następnie tą sytuację wykorzystają zakłady do obniżek cen, bo przecież rolnik ma dopłatę. W końcowym efekcie i przy kupnie i sprzedaży stracę więcej niż ta cała unijna łaskawość.

Edytowano przez donweter1989
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

nawet nie pytałem,bo nie byłem zainteresowany,czerwony nieduży samochód z wagą i facet ok.40 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmielo    1

już zaczyna palma odbijać,dzis dzwoniłem do rolnika to 1500 mi powiedział za byczka dwutygodniowego bo gada ze ja sue wzbogace na nim bo dopłatę na niego wezmę

 zalezy jaki typu użytkowego czy :

mięsny mieszany mleczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Mniejsza z tym jaki, ale drogo jak diabli. 2 tygodniowe cielę za 1500zł. Zaśmiał bym się i życzył powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Master1    2

Panowie śnicie o dopłatach już a żeby bokiem nie wyszły, zakłady będą miały świetną wymówkę do obniżek bo przecież jest dopłata (międzyczasie puszczą jakieś bajki w agrobiznesie) 

 

Piszecie o 30 sztukach a nie jest tak że płatność będzie od 3 do 30 sztuki co realnie wyjdzie 27 .

No i kwestia wielkości dopłaty czy nie okaże się że pula mała a bydła do dopłaty za dużo i obniżą ?

 

Nie wyjdzie realnie 27. To 3 oznacza, że musisz mieć co najmniej tyle sztuk by dostać dopłatę. Jak masz 3 to dostajesz za 3 możesz mieć 25 to dostaniesz za 25 jak masz 30 to dostaniesz  za tyle. Proste i klarowne trzeba tylko poczytać. Z tą przeznaczoną pulą też nie masz powodów do obaw. Mamy dostać dopłatę do bydła nic to nie zmieni poza dodatkowa gotówką i trochę bardziej skomplikowanym wnioskiem o dopłatę bezpośrednią a większość biadoli, marudzi i doszukuje się dziury w całym nie przeczytawszy nawet zasad jakie będą obowiązywać i opierając się na własnej fantazji bo gdzieś coś usłyszeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Panowie, może wróćmy do tematu. Wie ktoś po ile dają za byki mleczne w ŚWIĘTOKRZYSKIM? 18 miesięcy, około 500 kg wagi.

 Ile  ten mleczny byk mleka daje?  czy jeszcze  za młody i  sie  nie  doi?  :D


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orzel7    0

lubelskie, ubojnia końskowola cena po uboju MM 14,10 a drugi też MM po 13,70 sztuki ekstra były, a HO już gorzej12,50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielson89    0

to ten jakoś nie dawno otwarty zakład? jak im sprzedać? mają skupy czy sami odbierają?

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

ja jak pisałem że w końskowola ładnie płaci to na forum był wielki lamet że nie mam racji ja juz ten zakład sprawdziłem dobrze 


a w jakim wieku były byczki i mam pytanie czy waga najazdowa żeby ważyc cały samochód juz jest sprawna 


a i kolego w raporcie poubojowym ile te byczki mięsa dały bo ponad 14 zł to naprawde ładnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

Do zorientowanych. moze nie w temacie- w sytuacji gdybym posiadal 17opasow ktore spelniaja warunki do doplaty i 2 krowy(ponad24miesiace), to doplate dostane na 17sztuk czy na 19? czy trzeba te 1 krowe dokolowowac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

To ja bym musiał dokołować dwie i mam pytanko kiedy je muszę kupić i jak długo muszę je trzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemx110    0

Dziś był oglądać facet z firmy Kabanos z Podhala

Bukaty HF pow 600 kg  6,5zl netto

Bukaty MM pow 600 kg 7,3zł netto

Jałowizna MM pow 550 kg  6,5zl netto

Krowa MM pow 700 kg  4,8 - 5,0 zl netto

potrącenie 7% 

kasa na rękę

lokalizacja: zachodniopomorskie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1288

Wielkopolskie  byki mm waga 760 netto cena 7.70 netto okarmienie 5% waga ogólna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danek3tr    0

Mam pytanie ? 

Sprzedam 5 byczków mieszańcowych w wadze ok 750 kg brutto wieci kto dobrze płaci w wielkopolsce rejon Nowy Tomyśl ???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2200

ktoś sie orientuje ile na podlasiu moge wziasc za byka hf i ho? waga około 500-550 kg ? chodzi o ceny ubojjowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

To ja bym musiał dokołować dwie i mam pytanko kiedy je muszę kupić i jak długo muszę je trzymać

kupic do 15 maja sprzedać po 30 czerwca chyba że coś się zmieni do tego czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj