marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

k0b    33

Kolego k0b...

Napisz proszę dla wszystkich dawkę za 3,33zł w skali 11 miesięcy od wagi 250 do 700 bo jakoś trudno mi sobie wyobrazić za tą kwotę osiągnąć przyrost 1,36kg/24h ale chętnie przyswoję taka drogocenną wiedzę!

 

 

Proszę bardzo. 

 

1. kiszonka z kukurydzy (dobra ok. 35% s.m.) - 10kg sztuka/dzien 250-400kg potem 15kg średnio (w ciągu opasu ok. 5t ze stratami - cena t własnej produkcji ok. 45zł/t bez dopłat)= 225zł)

2. siano ok. 1kg na sztukę

3. słoma jęczmienna ok. 1kg na sztukę

 

Treściwe:

1. śruta kukurdziana 1kg ( zależy od warunków gosp. znam ludzi, którzy dają tanie odpady śruty , ale zalozylem własne ziarno ok. 100zł koszt bez dopłat)

2. śruta z pszenżyta 0,5 kg (aktualnie ok. 550zł/t ja liczę swoją jako 250-300zł t, nie będę tu opisywał kosztu prod. zbóż, czyli ok. 45zł)

3. śruta jęczmienna 0,5kg ( ok. 55zł)

4. ddgs pszenny lub kukurydziany ( 800-850zł t - 310zł)

5. mocznik, tak ok. 60g, zasadniczo daje się 10-20g na 1kg paszy treściwej, ale w przypadku opasów nawet do 100-150g, przyjmujemy 100g,czyli ok. 25kg w opasie co daje ok 70zł ( blattin - worek 25kg=72zł) plus niewielki dodatek śruty rzepakowej dla młodszych sztuk ok. 30kg w sumie co daje jakieś 27zł,

 

Razem: wychodzi 832zł plus siano i słoma, nie chce już mi się liczyć kosztów siana i słomy, ale zakładając zakup po 350zł/t dochodzi ok. 120zł, ale własne dużo tańsze. Powinno wystarczyć na przyrosty ok. 1,2 kg, co do zbóż, wliczając dopłaty można taniej, natomiast cała kalkulacja jest bardzo ogólną, ale prosiłeś o koszt dawki. Podaj swoje propozycje, w razie czego mogę się odnieść do cen i sprostować co i jak mi wyszło,

 

Jeśli chodzi o mocznik to tak do 250 do 400kg lepiej zastąpić go śr. rzepakową 200-300g, niektórzy zadają go wcześniej, ale powinno się go dawać sztukom powyżej roku. 

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radas17    4

też tak zrobię, ale pytanie czy na tym komponencie mieszanki mi jeszcze bedą przybierac na wadze czy zrobic inna ale co za tym idzie to byłyby dodatkowe koszty

lepiej nic nie zmieniaj, dawaj im to co dawałeś. Z tą miarą zoometryczną to różnie bywa, kiedyś miałem byka co miał 210 cm i ważył 703 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2014    2

a tak poza tematem myślał ktoś o dodawaniu np kg soli kuchennej na t paszy treściwej zamiast lizawek dla lepszego pobierania paszy? nigdzie się jeszcze z tym nie zetknąłem dlatego pytam


K0b nigdy nie słyszałem o dodawaniu mocznika do paszy dla bydła jaki dodaje się mocznik,jakiej firmy, i jakie są tego skutki?

 

z tego co słyszałem to mocznik (nawóz ) ale nigdy go nie stosowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Proszę bardzo. 

 

1. kiszonka z kukurydzy (dobra ok. 35% s.m.) - 10kg sztuka/dzien 250-400kg potem 15kg średnio (w ciągu opasu ok. 5t ze stratami - cena t własnej produkcji ok. 45zł/t bez dopłat)= 225zł)

2. siano ok. 1kg na sztukę

3. słoma jęczmienna ok. 1kg na sztukę

 

Treściwe:

1. śruta kukurdziana 1kg ( zależy od warunków gosp. znam ludzi, którzy dają tanie odpady śruty , ale zalozylem własne ziarno ok. 100zł koszt bez dopłat)

2. śruta z pszenżyta 0,5 kg (aktualnie ok. 550zł/t ja liczę swoją jako 250-300zł t, nie będę tu opisywał kosztu prod. zbóż, czyli ok. 45zł)

3. śruta jęczmienna 0,5kg ( ok. 55zł)

4. ddgs pszenny lub kukurydziany ( 800-850zł t - 310zł)

5. mocznik, tak ok. 60g, zasadniczo daje się 10-20g na 1kg paszy treściwej, ale w przypadku opasów nawet do 100-150g, przyjmujemy 100g,czyli ok. 25kg w opasie co daje ok 70zł ( blattin - worek 25kg=72zł) plus niewielki dodatek śruty rzepakowej dla młodszych sztuk ok. 30kg w sumie co daje jakieś 27zł,

 

Razem: wychodzi 832zł plus siano i słoma, nie chce już mi się liczyć kosztów siana i słomy, ale zakładając zakup po 350zł/t dochodzi ok. 120zł, ale własne dużo tańsze. Powinno wystarczyć na przyrosty ok. 1,2 kg, co do zbóż, wliczając dopłaty można taniej, natomiast cała kalkulacja jest bardzo ogólną, ale prosiłeś o koszt dawki. Podaj swoje propozycje, w razie czego mogę się odnieść do cen i sprostować co i jak mi wyszło,

 

Jeśli chodzi o mocznik to tak do 250 do 400kg lepiej zastąpić go śr. rzepakową 200-300g, niektórzy zadają go wcześniej, ale powinno się go dawać sztukom powyżej roku. 

 

pozdrawiam

 

ja powaznie oddam ci swoje byczki na dochowanie Teraz wiem kto chowa trzode !!(bo pewnie tez bys wyliczyl ze sie oplaci)

 

 

K0b nigdy nie słyszałem o dodawaniu mocznika do paszy dla bydła jaki dodaje się mocznik,jakiej firmy, i jakie są tego skutki?

 

Powinno sie dawac mocznik paszowy (bez anty zbrylaczy ) ale mozesz i podawac zwykly mocznik tylko trzeba dobrze wymieszac z paszą Mocznik jest pozywka dla bakteri ,ktore pozniej ulegaja rozkladowi i zamieniaja sie w białko (tak w skrócie ) Mocznik jest dodawany do wielu wysokobialkowych koncentratow np; SANBUL Ale wielkiego szalu nie ma ! Hodowcy ktorych znam dawali i zaprzestali (ja tez ) Trudno jest namowic byka aby jadl ta pasze  U mnie duze byki wogole nie chcialy chociaz dawalem im tylko 40-50 gram/dobe wymieszane mechanicznie z sruta ze zboz + 20 % QQ i byly przyzwyczajone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz

co byś zaproponował na takich surowcach?

-kiszonka z żyta balot

-kiszonka z lucerny balot

-wysłodki buraczane

-jęczmień

-żyto

-pszenica

-pszenżyto

 

czy mógłbyś ustawić dawkę dla opasów. Posiadam opasy w 3 rzutach od

-0-8 miesięcy 

-8-16 miesięcy

-16-24 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

co myślicie o opas w "hotel" ?

Biernacki daje cielaka w wadze 200kg-350kg do dalszego chowu. Kilogram tego co ja upasę odkupuje za gwarantowane 5zł/kg. Ja rozumiem to tak: sprzedaje opasa 800kg - 200kg cielaka zostaje mi 600kg mojego opasania czyli 600x5 przychodu mam 3000zł. Co o tym sądzicie??? Ile może zostać zysku.

 

A co ty myślałeś że oni ci przywiozą odsadki 200kg może się trafi jeden albo dwa reszta będzie miała 300 +. Takie zakupy przerabiałem niby mają być po 200- 350 a na wadze wychodzi średnio 320 kg. Wyraźnie jest napisane od 200- 350. Teraz sobie oblicz z większej ilości i tak  nie wyciągniesz średnio 800 kg. Oblicz sobie 750- 320= 330 kg * 5zł= 1650zł odejmij koszty i =obornik+ piwo+ żelki. Zawsze coś ale jak już chcesz bawić się w takie coś to z dala od Biernackich, Bo tak cię wykołują że na piwo nie starczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1279

5 zł super cena to może hodujcie tuczniki po 3,50  powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ty myślałeś że oni ci przywiozą odsadki 200kg może się trafi jeden albo dwa reszta będzie miała 300 +. Takie zakupy przerabiałem niby mają być po 200- 350 a na wadze wychodzi średnio 320 kg. Wyraźnie jest napisane od 200- 350. Teraz sobie oblicz z większej ilości i tak  nie wyciągniesz średnio 800 kg. Oblicz sobie 750- 320= 330 kg * 5zł= 1650zł odejmij koszty i =obornik+ piwo+ żelki. Zawsze coś ale jak już chcesz bawić się w takie coś to z dala od Biernackich, Bo tak cię wykołują że na piwo nie starczy. 

 

to co mówisz to sama prawda ale... 750-320=430x5=2150. co nie zmienia faktu że na tym się nie da zarobić za duże koszty(żywienie, obsługa, itd- wiadomo z powietrza nie urosną tyle kg) a co do żywienia kilka postów powyżej to powiem że papier wszystko wytrzyma tylko ciekawe jak kg na wadze wyjdą po takim żywieniu :)

Edytowano przez Rolnik_Kujawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

I tak liczycie wersję optymistyczą. A gdy dojdzie jeszcze upadek zwierzęcia i koszty weterynaryjne to już wogóle jest niewesoło.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

piszecie o dawaniu mocznika opasom, przecież nie można całkowicie pokryć zapotrzebowania białka mocznikiem można go jedynie dodać  15-20%przy większych sztukach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2014    2

A co ty myślałeś że oni ci przywiozą odsadki 200kg może się trafi jeden albo dwa reszta będzie miała 300 +. Takie zakupy przerabiałem niby mają być po 200- 350 a na wadze wychodzi średnio 320 kg. Wyraźnie jest napisane od 200- 350. Teraz sobie oblicz z większej ilości i tak  nie wyciągniesz średnio 800 kg. Oblicz sobie 750- 320= 330 kg * 5zł= 1650zł odejmij koszty i =obornik+ piwo+ żelki. Zawsze coś ale jak już chcesz bawić się w takie coś to z dala od Biernackich, Bo tak cię wykołują że na piwo nie starczy. 

 

750-320= 330?? a nie 430?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Stuknąłem się o 100 kg ale to i tak nie zmienia faktu że się nie opłaca. Jak koledzy pisali odliczyć jeszcze okarmienie ewentualny upadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kw22    20

same czubki strona o cenach qr** a nie o mocznikach jeden czubek przesadził i 8 mu zdechło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

sprzedana wczoraj krowa ncb, 840 kilo - 5,2 + wat

a z mocznikiem lepiej nie przesadzać, złapie lejke i po byku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomtom22    1

sprzedane 2 byki mięsne ponad 800kg po 8.40 na ręke, 7%,  Kebej Bożena okolice Łukowa, woj. LUBELSKIE

8,4 plus vat zapłaciła ? też do nich oddaje ale takich cen sie nie spodziewałem :D ile miesięcy miały byczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

piszecie o dawaniu mocznika opasom, przecież nie można całkowicie pokryć zapotrzebowania białka mocznikiem można go jedynie dodać  15-20%przy większych sztukach

 

Niemieszaj ludziom w glowach bo potruja swoje zwierzeta !!!

Mocznik mozna podawac dla starszego bydla Pod warunkiem ze bydlo ma dostep do wysoko energetycznych pasz (kukurydza ,zboza ) Za bezpieczna dawke uznaje sie do 30 gram na 100 kg wagi Ja doszedłem do 20 gram /100kg i przestaly jesc pasze W przypadku zatrucia podawac ocet !

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chips1000    0

8,4 plus vat zapłaciła ? też do nich oddaje ale takich cen sie nie spodziewałem :D ile miesięcy miały byczki?

8,4 z VAT ok 24-25 m-cy ale byczki ładne były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

to minister nasz załatwił tylko 70 euro dopłat do sztuki bydła a miało być 139 euro (chyba ze chodziło im 139 euro na 2 lata )pewnie górnikom sypnął kasy 

Edytowano przez cinek1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj