marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

lukasz212    7

sprzedane 4 sztuki wszystkie po 7,7 zl skitka 6% mieszance ladnej budowy 3 sztuki simental 1 limuzen odbiorca biernacki

sm 894 kg 25 miesiecy

sm 905 kg 25 miesiecy

sm 700 kg 20 miesiecy

lm 830 kg  25 miesiecy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Sprzedane 4 Hf w zeszłą środę, dziś przyszedł papier jak tam się wybiły. Na WBC (Cena 12zł+vat wszystkie).  Sprzedane do ZM SKIBA.

 

Waga żywa           Waga WBC             Wiek (miesięcy)    wybojowość

701 kg                    373.1                                22                   53.22%

740 kg                    390.3                                22                   52.74%

764 kg                    406.2                                23                   53.16%

808 kg                    429.7                                24                   53.18%

 

A słyszeliście że Na WBC jak byk przekroczy 440kg to płacą minus 1zł. Skandal!

Jak dobry mięsny miałby na żywo 750kg to na WBC to przekroczy.

Teraz mam większość mięsnych i mieszańców i jak urosną to chyba pójdą na żywą (jak będzie dobra cena na żywą). Zapowiadają się na ładne sztuki i nie chciałbym stracić na nich. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

naxeqadore jakis dziwny jestes sam sprzedales taniej a mówisz ze słaby to słabo. Ja nie narzekam słaby bierze u mnie już jakiś czas wczoraj dostałem za hf 6.8 i kasa w 3 dni na koncie pewna a do salersa raz sprzedałem i ledwo kasę odzyskalem po 3 miesiącach. Okolice Żnina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupek4    0

Łuków: cena netto

byk kl O 12,2; R 12,60; 12,80

jałówka kl O 11,50; R 11,80: U 12,00

krowa kl O 10,50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Sprzedane 4 Hf w zeszłą środę, dziś przyszedł papier jak tam się wybiły. Na WBC (Cena 12zł+vat wszystkie).  Sprzedane do ZM SKIBA.

 

Waga żywa           Waga WBC             Wiek (miesięcy)    wybojowość

701 kg                    373.1                                22                   53.22%

740 kg                    390.3                                22                   52.74%

764 kg                    406.2                                23                   53.16%

808 kg                    429.7                                24                   53.18%

 

A słyszeliście że Na WBC jak byk przekroczy 440kg to płacą minus 1zł. Skandal!

Jak dobry mięsny miałby na żywo 750kg to na WBC to przekroczy.

Teraz mam większość mięsnych i mieszańców i jak urosną to chyba pójdą na żywą (jak będzie dobra cena na żywą). Zapowiadają się na ładne sztuki i nie chciałbym stracić na nich. :)

Ja wiem ze jak przekroczy 480 kg to opiedzielaja cene Ale to kwestia uzgodnienia bo sprzedalem juz kilka takich ale cene mialem zagwarantowaną i obyło sie bez potrąceń A ostatnio jeden miał niby 479,7 kg miesa :) (chyba dopasowali wage aby nie robic zamieszania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1279

sprzedane dzisiaj mieszance 7.8netto na okarmienie 5% Golina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    111

naxeqadore jakis dziwny jestes sam sprzedales taniej a mówisz ze słaby to słabo. Ja nie narzekam słaby bierze u mnie już jakiś czas wczoraj dostałem za hf 6.8 i kasa w 3 dni na koncie pewna a do salersa raz sprzedałem i ledwo kasę odzyskalem po 3 miesiącach. Okolice Żnina

kolega mikruss napisal ze mial ladne byki a za mieszanca jak napisal to przynajmniej 7,20 neto a co do salersa to tylko gotowka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Jak na HFy ładne, do tego nikt w okolicy lepiej Ci nie zapłaci, no może Biernacki jak bydło potrzebuje to i daje ale że jestem na Vacie to nie będę się prosił o kase prze najbliższe kilka miesięcy jak rok temu, coo innego jak sprzedawałem cały samochód to gotówa poźniej towar ale po 2-3 sztuki to tak nie zrobi.

I jeszcze jedno - wole mieć 10 gr mniej na kg niż być pierdolniętym 50 kg na sztuce, a w wadze na 3 bykach pomyliłem się o 16 kg (akurat wiem co mam za towar i na 2 najwiekszych pomyliłem się po 1 kg i zanim weszły na wagę ze jak tyle i tyle nie wyskoczy to nawet nie ma co wychodzić z obory....)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@subiektywny. 5 złotych netto nie mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    111

Jak na HFy ładne, do tego nikt w okolicy lepiej Ci nie zapłaci, no może Biernacki jak bydło potrzebuje to i daje ale że jestem na Vacie to nie będę się prosił o kase prze najbliższe kilka miesięcy jak rok temu, coo innego jak sprzedawałem cały samochód to gotówa poźniej towar ale po 2-3 sztuki to tak nie zrobi.

I jeszcze jedno - wole mieć 10 gr mniej na kg niż być pierdolniętym 50 kg na sztuce, a w wadze na 3 bykach pomyliłem się o 16 kg (akurat wiem co mam za towar i na 2 najwiekszych pomyliłem się po 1 kg i zanim weszły na wagę ze jak tyle i tyle nie wyskoczy to nawet nie ma co wychodzić z obory....)

no tak jak jestes na wacie to z biernackim tylko gotowa a odnosnie wagi mam swoja od kilku lat ijaka firma by nie przyjechala bydlo idzie przez moja wage i nikt niema obiekci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

To ja wiem ze tylko gotówa, jak miałem 12 szt w maju to od razu  była kasa ale jak w międzyczasie miałem po 2-3 szt to nie mieli tyle gotówki i termin....komentował dalej nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

pomyliłeś  sie  o  1  kilogram-  na  byku  co  ważył  kilkaset  kg? W  przedszkolu  opowiadaj  takie  historie...  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Zadzwoń do słabego jak nie wierzysz..na drugim 2 kg
Akurat się udało hehe.
Przy poprzedniej partii pomyliłem się więcej bo średnio o 5 kg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Chyba  że na  zasadzie  szczęśliwy  traf ...   w końcu  w  totka  trudniej  trafić  , a  czasem ktoś  wygrywa... ;)


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Twardo trzeba stać prZy swoim to czasami się trochę handlarzyna zmieszać i nie próbuje kantowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Panowie handlował ktoś z gościem z Somianki, niejaki Marcin O.? Jakieś opinie?

Byki u mnie od 7 do 8 zł za kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sasiad sprzedał byka czarno bialego nie HF po 7.4+vat. Waga 740kg-7% do Dąb-pol.

dzwoniłem do nich pani stwierdziła że byki od  5 do 7,6  :huh:. Ale zaprosiłem niech wycenią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armag    2

Łuków: cena netto

byk kl O 12,2; R 12,60; 12,80

jałówka kl O 11,50; R 11,80: U 12,00

krowa kl O 10,50

 

Ja sprzedaje do PiniBeef do Końskowoli. Za HF przy 340kg poubojowo brałem 2 tyg temu 13.00zł netto /28m-cy, za lepszego 420kg limusine 23mcy po 13.50 netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Panowie ile wołać za dwa takie byki jak ten na pierwszym planie na foto? zdjęcie robione było jakieś 1,5 miesiąca temu, myślę, że jakieś 650 kg mają.  

post-64916-0-35327600-1447937998_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj