marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

thor1984    685

Trochę z innej beczki ale jak myślicie ile taki pośrednik może średnio zarabiać na sztuce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Trochę z innej beczki ale jak myślicie ile taki pośrednik może średnio zarabiać na sztuce?

Według mojej okolicznej sondy 70% dokłada do interesu a 30% wychodzi na zero  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekbud    29

tomparkiet odbiorca to Pankiewicz Grzegorz.  W mojej okolicy chyba każdy go zna. 

 Kiedyś sprzedawałem i do zakrzewskich ale samemu dostarczych musiałem, a jak cena nie pasuje te 20 gr to i głupio wracać z bykiem bo w drodze tyle straci kg.

Sądzę ż ekażdy pośrtednik ma te ok. 50 gr na czysto to  przy całym smochodzie byków troche naleci.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kw22    20

okolice Gosynia krowy waga brutto700-850kg dziś sprzedane cena 5+vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

Trochę z innej beczki ale jak myślicie ile taki pośrednik może średnio zarabiać na sztuce?

myśle że tysiaka spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Tysiaka na sztuce? :blink:

 

Dobra, pierdziele hodowlę, od teraz zostaję pośrednikiem, kto chce mi sprzedać byka?  :lol:

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

zależy za ile kupi na wbc mają 1zł więcej niż jak samemu się sprzeda. Czyli jak byk ma 500kg wbc i handlarz wyceni go uczciwie to ma 500zł. A druga sprawa to to że pośrednikowi na zakładzie uczciwie wyceniają. W tym tygodniu biernaccy płacili maksymalnie za byki mm 7.50+vat czyli powoli do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Z tym 500 zł to się zgodzę, ale tysiąc to trochę przesada. A mówi się, że rolnikowi z byka zostaje 500-1000 pln, chowa go niekiedy 2 lata, przyjeżdża pośrednik i ma taki sam zarobek co rolnik... w 1 dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Dlatego napisałem od 500 zł. Myślę, że jak sztuka miała dobre przyrosty i wynegocjuje się dobrą cenę za kg to zostanie trochę więcej niż 5 stów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

To jeśli ktoś ma niedaleko do ubojni to chyba lepiej samemu zawieźć? Tylko pytanie czy wyceniliby tak samo jak pośrednikowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rademenez    11

Znajomy handlarz mówił ze jak z jednej sztuki zostaje mu VAT to jest dobrze. Ale zdarza się że ma nawet 200-300 zł straty szczególnie na krowach chociaż nie ma reguły wszystko zależy ile wyda mięsa taki ma zarobek. Wiec myślę że średnio na sztuce ma zarobek od 100 do 300 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Panowie wrona wronie oka nie wydziobie więc nie łudził bym się że w zakładzie dostaniecie więcej jeśli ominiecie pośrednika.

 

Co do rzekomej charytatywnej działalności pośredników to panowie jesteście tak głupi i naiwni że takie bajki na poważnie bierzecie ? Nawet jak uczciwie waży i płaci to ma super biznes na tym , a tych co patrzą aby wyr..ać tylko rolnika na cenie i na wadze  to już w ogóle  w głowach się takim ludziom przewraca od dobrobytu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmielo    1

Jak wszyscy będą handlować to kto będzie trzymał bydło  i czym będziemy  handlować ...?

 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacoo81    1

nie hodujcie tylko zacznijcie handlować

oooooo!!!! Dobry pomysł. Napewno cena by podskoczyła !  :)    sprzedane 3 szt byków 31. 12 2014.(czyli w Sylwestra) sm 75 % 777 kg 7.5zł,   lm 50% 810 kg 7.5zł, hf 910 kg7.0zł      ceny i waga brutto. (skitka 6 %) Przelew zeby nie swieta byłby nastepnego dnia. odbiorca Krasowski Wysokie Mazowieckie. POLECAM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj