marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

jacoo81    1

Panowie, możecie mi skalkulować, ile pieniędzy dostanę za byka przyzwoitego pokroju (mieszaniec mięsny, albo simental etc) wagi 700kg, w wieku 16-18 m-cy jeżeli cena na wbc wynosi 13,20? 

Chodzi mi o przybliżoną/orientacyjną wartość. Pozdrawiam :)

 

 

5000 zł    +/- 2%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

jaco kuźwa zmień ten awatar czy jak to sie nazywa bo nie moge sie skupić na czytaniu postów.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

sprzedane 2 SM,  740 i 680 kg, cena 7,80 brutto. Ten mniejszy troche słaby w przodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodykom1    18

Sprzedany jeden hf do abp na wbc wiek w lipcu miałby 2 lata waga przy załadunku 712kg po wybiciu 363kg cena 12,50 netto uważam to za dobry wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

sprzedane 2 SM,  740 i 680 kg, cena 7,80 brutto. Ten mniejszy troche słaby w przodzie.

 

czyli faktycznie na swieta cena w dol u mnie za takie 7,2 dawali a 2tyg wczesniej 7,5by bylo, jalowki tez w dol u mnie po 6,3netto ceny. cienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Sprzedany jeden hf do abp na wbc wiek w lipcu miałby 2 lata waga przy załadunku 712kg po wybiciu 363kg cena 12,50 netto uważam to za dobry wynik

 

Nigdy nie sprzedawałem na wbc . Napisz co lepiej wyszło i ile płacą za hf żywej wagi bo ja nie widzę większej różnicy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

Sprzedany jeden hf do abp na wbc wiek w lipcu miałby 2 lata waga przy załadunku 712kg po wybiciu 363kg cena 12,50 netto uważam to za dobry wynik

Kolego jesteś pewny ze to dobry wynik, kiedyś  też łudziłem sie ze na wbc mi dobrze wyjdą do puki F-ra nie przyszła, gdybyś np na żywą sprzedał tego byka co piszesz po 7,5zł  to wynik mówi sam za siebie kilka stówek drogą nie chodzi  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Za HF w tej wadze dostałby max 6,6-6,7zł więc nie psuj chłopakowi w głowie.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Z miesiąc temu sprzedane 3 mięsne po 12,90 netto na wbc do łukowa. Jak liczyłem za wagę żywą wyszły po 8,70 brutto- chyba cena luksus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Elegancko, tylko pozazdrościć ;)


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Bo i ważyli nieźle 911, 898 i 869kg wiek dwóch pierwszych 23 m-sc a trzeciego 22

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Kolego jesteś pewny ze to dobry wynik, kiedyś  też łudziłem sie ze na wbc mi dobrze wyjdą do puki F-ra nie przyszła, gdybyś np na żywą sprzedał tego byka co piszesz po 7,5zł  to wynik mówi sam za siebie kilka stówek drogą nie chodzi  

Nawet gdyby  ktos  dał  za  hf  po 7,5  [  co jest  nierealne] różnica  byłaby około  100 zł  więc  nie  pisz  bzdur  :P

  • Like 1

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

kolego chyba według moich wyliczeń nie masz racji niech mnie ktoś poprawi jeżeli nie mam racji 

 

363x12,5=4537zł +vat 8%=4900 WBC

712-7% na opasienie =662x7,5 zl =4965+8% vat =5362 waga żywa 

wg mnie na wagę żywą było by o wiele lepiej jak by ktoś proponował cenę 7.5 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

ja kolegą wyżej wyliczyłem bo sie spierali jak lepiej sprzedać i mieli założoną cene 7,5 widocznie ktos pisał nie licząc a z góry zakładając jak jest lepiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

poczytaj wyżej forum a nie wyrywasz coś z kontekstu i piszesz o choinkach zamiast o zajączkach popiłeś w św i sie obudziłeś na chwile przeczytałeś tylko cene to idź dalej spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

kolego daj sobie trochę luzu,chyba nie jedną flaszkę wypiłeś :) .7,5 za HF śmiechu warte,za MM trudno wyrwać.

zejdzmy na ziemię,a nie bujadz w obłokach

daj na miary a za 7,5+wat mm sprzedam.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

Kolego nie pisze tutaj  po to aby siać zamęt i mieszac w głowie chłopakowi, tylko po to aby nie myślał ze na wbc tak cudownie wychodzi, Matingus jęsli ty wychodzisz z założenia ze mieszańca chcesz oddać za 7,5 to przepraszam Cie bardzo ale uważam ze oddajesz do wiernego handlarza który płacze Ci w rękaw ze więcej Ci nie zaoferuję bo na nim nie zarobi lub nie wiesz dokładnie jaki towar posiadasz i co on jest wart. Gdybyś był blizej chętnie za te cenę byłbym rad odkupić od Ciebie i przehandlować go w ten sam dzień. Jesli miał HF który w lipcu skończyłby 2 lata a na dzień dzisiejszy osiągnął  ponad 700kg to raczej skóra i kości nie zaważyły. Oddawałem swego czasu do sokołowa oraz do P.P.H.U Biela i nigdy więćej pisałem tu na forum o moim przypadku więc nie będę tłumaczył.               

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

kolego chyba według moich wyliczeń nie masz racji niech mnie ktos poprawi jezeli nie mam racji 

363x12,5=4537zł +vat 8%=4900 WBC

712-7% na opasienie =662x7,5 zl =4965+8% vat =5362 waga żywa 

wg mnie na gagę żywą było by o wiele lepiej jak by ktos proponował cenę 7.5 zł 

7,5  za  hf  to  cena  brutto i  tak  zresztą  nierealna, więc różnica  według  wyliczeń  jest  65  zł .

Zejdź  na  ziemie  jak koledzy piszą :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Sprzedałem hf 746kg po 6.50 brutto i w mojej okolicy jest taka cena,Skitka 6 %na wadze we Włodawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jujork19    1

mieszaniec, waga 740kg 7,90 za kg.

Wybaczcie,że pytam tutaj, poszukuje malych cielaków do 150kg  LM, SM i mieszancy z mazowieckiego i podlaskiego, jeśli ktoś miałby proszę o kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj