marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

miwigos    3439

DO zakładów to możesz sprzedawać jak masz duzo wiekszośc rolników to sprzedaje 1 -2 sztuki Ja sprzedaje normalnie na żywą zeżre ile chce i napity do woli  ,posrednik sprzedaje poubojowo jak wyjdzie dobrze to dopłaca za HF przeważnie 100 -150 a mieszańce 200-300 byki sprzedawane w wadze powyżej 800 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3.89 euro/kg klasa R3 niemcy cena na 20 lutego wzrost przez dwa tygodnie o 0,09 euro/kg.

Z optymizmem czekam na 7hf i 7,5mm plus vat 

myślicie że się doczekam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3107    4

Witam co myślicie o  Brzegowym ,o Graszka i o Rafalex???

 

Jeśli chodzi o Brzegowego to sprzedaje do niego od paru lat. Jak towar dobry to przebija innych z ceną.

Pieniądze na koncie  7-14 dni.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelllll    0

sprzedane wczoraj do stezycy dwa hf 670 i 650kg po 6.7 netto

pomorskie

Edytowano przez pawelllll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadzio    4

cena z piątku ubojnia Buków 8,10 brutto, skitka 7% jedna sztuka kolegi  sprzedana  na próbę

 

Edytowano przez nadzio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kw22    20

oferta za hf 7 zeta a mięso po 12.50 wybicie hf 53 procent to musi walnąć na wadze 50 kilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Ja sądzę, że nie ten temat


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

bardzo ciekawa propozycja szczegolnie mleko po 3,5 zl Ja za preparat mlekozastepczy  place 7 !!!jak kupisz to powiedz co to jest!


Moim zdaniem rolnicy musieliiby sie zrzeszac w grupy producenckie i podpisywac bezposrednio umowe z zakladami ze tyle i tyle odstawia bykow to wtedy cene dostaliby taka jak handlarze..a Ci co maja 1-2 sztuki sprzedawaliby do tych grup producenckich i kazdy bylby zadowolony:-)

 

Mi od dawna chodzi po glowie pomysl zalozenia grupy producentow zywca wolowego tylko gdzie znaleźć jeszcze 4 uczciwych ryzykantow ?? ale dodatkowe 10 % w pierwszym roku jak najbardziej mnie kusi na kujawach istnieje taka grupa ale trzech czlonkow  to chyba bracia (moze latwiej im sie dogadac )

Tykocin cennik na byka taki sam jak w ubieglym tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    475

Chyba wzrosty cen stanęły na dobre i  zakłady jednomyślnie się dogadały bo ruchu w cennikach nie widać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiejsze ceny dolnyśląsk

Mipol byki 600kg mieszance 7.50 jałowki mieszance  6.20

Rolmeks buków byki 600kg mies

"Nadzio" niewiem skąd ta cena 8,10 bo klient mówił ze od miesiaca bez zmian

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack87    36

Witam pytanie ile taka osoba z grupy przykładowo 5 osobowej musiała by oddac byczków na rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

dzisiaj sąsiad sprzedawał jałówki mm 2szt 480kg po 7zł i jedna 506kg za 7.5 poszła, ceny brutto, 7% potrącenia jakiś handlarz z okolic łukowa. swoją drogą byłem w szoku że za takie cielątka dostał bardzo dobrą cenę :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

orientujecie sie moze po ile stoja cielaki byczki miesne i jaluwki  jak sa krowy mamki mleko trzeba czyms spasac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koza1978    1

Witam, co do grup nowo powstałe z tego co wiem będą musiały zrzeszać przynajmniej 10 członków a dopłata w pierwszym roku działalności rzeczywiście ma wynosić 10%.                                  Druga sprawa to dyskusja odnośnie angustów, literatura podaje że to bydło o jednym z najwyższym wybiciu ok.70%. Kiedyś miałem 3 mieszańce AN matki czyste HF wybicie 63% ,skóra bardzo cienka, praktycznie zero tłuszczu, budowa niby nic specjalnego a wybojowość rewelacyjna(może dzięki krzyżówce z HF , były bardzo długie i wysokie).                                                       Co do cen, w czwartek mają odebrać cena niby 12.70 ,(za HF) ,czyli bez zmian do ostatniej sprzedaży (sprzed miesiąca). Sołtys pytałem Ci się w temacie Chianina , o twoje byczki mieszańce z tą rasą , jak możesz to napisz tam coś ciekawego. Moja jałówka ma 3 miesiące,wygląda super bardzo długa i wysoka (jak 6-7 miesięczne HF),jest na mleku matki więc umięśnienie również imponujące,po za tym ma bardzo dostojny wygląd taki źrebięcy,co ciekawe jej matka to krówka średniej wielkości i jak ją urodziła to ciele nie było wcale duże ale już po 2-3 tygodnia było na czym oko zawiesić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samezetor96    20

Dzisiaj  sprzedane dwa byki jeden bury po 7.30 z vat waga 756 kg i drugi mieszaniec czarno biały bardzo ładnej budowy 7.10 z vat waga 816 kg , z wagi 7 % potrącenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Witam pytanie ile taka osoba z grupy przykładowo 5 osobowej musiała by oddac byczków na rok?

 

 

Lp.

Wykaz produktów i grup produktów

Minimalna roczna wielkość produkcji towarowej

(w t., szt., ha, zł)

Minimalna liczba członków grupy produktów rolnych

1

2

3

4

 1 

Konie żywe, mięso końskie: świeże, chłodzone, mrożone 

24 sztuki 

2

Bydło żywe: zwierzęta rzeźne lub hodowlane, mięso wołowe: świeże, chłodzone, mrożone.

80 sztuk

5

marijusz w pierwszym i drugim roku po 5% ja należę do takiej grupy 40 osób

 

 

 Rodzaj wsparcia

          Wsparcie stanowi procentowy ryczałt od wartości przychodów netto grupy lub organizacji producentów ze sprzedaży produktów lub grupy produktów, wytworzonych w gospodarstwach rolnych jej członków, w poszczególnych latach i sprzedanych odbiorcom niebędącym członkami grupy lub organizacji. Pomoc przyznawana jest w okresie pierwszych 5 lat funkcjonowania grupy/organizacji od dnia rejestracji/uznania.

          Pomoc na rozpoczęcie działalności ze środków Unii Europejskiej po dniu 1 maja 2004 r. należy rozumieć jako środki wsparcia otrzymane przez grupę/organizację producentów w celu utworzenia i przeznaczenie ich na działalność administracyjną lub inwestycyjną.

 

Wsparcie wynosi:

· w pierwszym roku – 10%,

· w drugim roku – 8%,

· w trzecim roku – 6%,

· w czwartym roku – 5%,

· w piątym roku – 4%.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj