marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marijusz    556

Tak to prawda ze niektore zaklady beda probowaly proponowac nizsze ceny dla rolnkilow  co maja kilka sztuk ale targujcie sie bo na zakladzie w ktorym mam znajomego kierownik ma wytyczne aby byl (bardziej elastyczny w negocjacjach ) W niemczech tez spadek o 2 eurocenty !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek120    0

chłopaki mam pytanie, zamierzam na próbe kupic ze 4 byczki lm takie tygodniowe i dwutygodniowe, zamierzam je najpierw karmic mlekiem a pozniej jak juz bedą mogły jecc treściwe i objetościowe to: śróta-3kg(owies, jęczmień, kukurydza) Siano-10kd/dzień, kiszonka z traw-15kg na dzień 10kg ziemniaków/dzień i 90gr mocznika paszowego. Czy przez takie karmienie jest możliwość zeby byczek tej rasy po 24 miesiącach ważył 900-100kg, bardzo prosze o odpowiedz, wiem ze to nie na temat cen no ale nie wiem gdzie mógłbym to napisac i dlatego tutaj pytam. dajcie znac czy urośnie mi byk do tej wagi w dwa lata????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

Lm 100% to tylko odsadki takich małych nikt ci nie sprzeda

 


Może ktoś chetny ma byczki 7 miesięczne w wadze około 230-260 kg jeden hf i mo a drugi mo zdrowe cena około 11-12 zł

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

Trochę dużo tego. Daj po 3 kg śruty z owsa, jęczmienia i kukurydzy. Ziemniaków ja kiedyś dawałem ale zrezygnowałem. Teraz daję wysłodki melasowane i jest o niebo lepiej. Kiedyś mega byk na ziemniakach to był max. 700kg. Odkąd zacząłem dawać wysłodki wagi najgorszych HF sięgała ponad 800kg. Siana mało dawaj a kiszonki nie ma co dawać tak dużo. 10 rano kiszonki w południę trochę siana i na wieczór 10 kg. Mój rekord to na razie SMxHO 50%x50% 964kg. Sprzedany został rok temu po 7.65zł+VAT Teraz w marcu mam 2 HO a w październiku szykują się SM i LM oraz 3szt. HO. Może znów ud mi się pobić rekord.

 

 

Ps. Ten 964kg byk miał rok i 8 miesięcy


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

Ja wczoraj 3 mm po 7,7 z vat a hf po 7 z vat w wagach 599-671 firma waldi z pionek Polecam 

czyżby ktoś sam sobie robił reklame ?ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urwisek    4

panowie pomozcie ulozyc dawke dla bydla miesnego lm sprawilem sobie kilkanascie sztuk a dotychczas zajmowalem sie hodowla mlecznych i nie zabardzo wiem co im dawac narazie dostaja kukurydzy dowoli i sianokiszonki ok 7kg cielaki sa w wadze ok 300kg

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

jak sądzicie cena byków będzie rosła czy spadała

 

do czerwca cena bykow bedzie rosla Beda chwilowe spadki ale tylko po to aby w przyszlym tygodniu moc podniesc cene (aby byl ruch w cenniku)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

a jakie kolego dajesz te wyslodki suche czy mokre?

Ja kupuję suche w workach. Wsypuję 1 litrowy kubeczek wysłodek do 25kg wiadra i zalewam wodą. W pół godziny rozrośnie się i czasami jak się troszeczkę za dużo wsypie to wylatują :D

do czerwca cena bykow bedzie rosla Beda chwilowe spadki ale tylko po to aby w przyszlym tygodniu moc podniesc cene (aby byl ruch w cenniku)

Skąd ty to wszystko wiesz??? Jasnowidz normalnie jesteś :D

to ładną wage miałeś bydlaka 

dzięki :D Ta waga jest jak najbardziej osiągalna :D


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

moj rekord to ho 970kg ale mial 2 lata i 2-3miesiace, z uwiezi

Edytowano przez ENDRIUROL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

Ja powyżej 22 miesięcy nigdy nie trzymałem. Jakbym simka trzymał do 24 lub ponad miesięcy to by miał ponad 1000


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

może trochę nie na temat ale czy są wysłodki niemelasowane?bo  wszędzie patrzyłem to cena  ponad 1000 za tonę a u mnie gość ma wysłodki po 700 tylko jakis strasznie gruby granulat.ile mogą mieć białka? 

 

w środe sprzedany byk 577kg kolor po 7.2 brutto (sprzedany bo pojawiły się problemy z żołądkiem)

Edytowano przez danielek24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

Bardzo duże zapotrzebowanie na bydło.TARGOWA,TARGOWAĆ I JESCZE RAZ TARGOWAĆ!!! UBÓJ RYTUALNY ROBI SWOJE A BYBŁO ZABIERANE JEST OD RĘKI.TAKŻE KTO TYLKO MOŻE TO ODŁOŻYĆ SPRZEDAŻ NA PÓŹNIEJ A NAPEWNO BĘDZIE TYLKO DROŻEJ I TO DUŻO.

Edytowano przez BRUTAL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matin2o    0

Ja wczoraj 3 mm po 7,7 z vat a hf po 7 z vat w wagach 599-671 firma waldi z pionek Polecam 

Jestem z okolic Jedlni letnisko podaj numer tej firmy.płacą gotówką czy na konto?A co z waga mają ją na samochodzie czy może być moja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

Podam nr pw jak tata wróci na konto ma swoją na samochodzie ale ja mam swoją na podwórku nie słyszałem żeby kręcił na wadze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psamian    3

Witam . Szukam opinii na temat  Woznieckiego . Sokołow cena na dzis R-12,4 zł O-11,8 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

Krowa wybrakowana 4zł 550kg, byki mieszńce średnio 750kg 8zł

   SKUP I SPRZEDAŻ BYDŁA RZEŹNEGO, Sroka Dariusz.

ceny po dzisiejszej transakcji,  woj podkarpackie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matin2o    0

Bardzo duże zapotrzebowanie na bydło.TARGOWA,TARGOWAĆ I JESCZE RAZ TARGOWAĆ!!! UBÓJ RYTUALNY ROBI SWOJE A BYBŁO ZABIERANE JEST OD RĘKI.TAKŻE KTO TYLKO MOŻE TO ODŁOŻYĆ SPRZEDAŻ NA PÓŹNIEJ A NAPEWNO BĘDZIE TYLKO DROŻEJ I TO DUŻO.

O co chodzi  z ubojem rytualnym czyżby znieśli  zakaz uboju?bo nie jestem w temacie a mam kilka sztuk do sprzedania

 

Edytowano przez Matin2o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj