marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

korando    1

co do sztuk to ostatnio miałem 3 i też zabrali bez problemu może z tego względu że zawsze z nimi handluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati15196    2

i po ile ci zaplacil za te  3sztuki? u nas co wtorek jest 7km trzeba dojechac albo i na miejscu kasa zawsze placi. ale pytalem go we wtorek i mowi ze za lm 8zl nawet jak ktos zawiezie 1 czy 2 sztuki lm czy inne miesne to powinien zaplacic 9.5 jak piszecie a nie 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korando    1

za jakie mięso kolego... jak ktoś hoduje prawdziwe bydło mięsne to wie o co chodzi... to bydło nie jest ubijane w polsce... przynajmniej tak mówi odbiorca i zawsze każe załatwić papiery od weterynarza na export że jest wolne od chorób itp... ostatnio poszły po 9.30 bez targowania a mieszańce 7.50.... kiedys sprzedawałem im odsadki - płacili wtedy po 12 do wagi 300kg ale od jakiegoś czasu trzymam wszystko na duże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

za jakie mięso kolego... jak ktoś hoduje prawdziwe bydło mięsne to wie o co chodzi... to bydło nie jest ubijane w polsce... przynajmniej tak mówi odbiorca i zawsze każe załatwić papiery od weterynarza na export że jest wolne od chorób itp... ostatnio poszły po 9.30 bez targowania a mieszańce 7.50.... kiedys sprzedawałem im odsadki - płacili wtedy po 12 do wagi 300kg ale od jakiegoś czasu trzymam wszystko na duże

Lepiej się Tobie opłaca trzymać do ciężkiej wagi, niż sprzedawać odsadki? Nie wiem jak to jest, ale jedni chwalą inni z kolei narzekają na sprzedawanie odsadków, chcieliśmy zacząć sprzedawać takie 300 kilowe, ale już nie wiem co o tym myśleć. Wczoraj w Agrobiznesie wspominali o wzroście cen za wołowinę, jak to się przełoży na cenniki w ubojniach albo u handlarzy zobaczymy, pewnie nieprędko to nastąpi, mam nadzieję, że się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rademenez    11

Mam do sprzedania 5 byków a mięsne i 3 ladnej budowy mieszance w wadze okolo 780 kg w wieku 20 miesięcy , jak myslicie trzymac jeszcze czy sprzedawac ? Zna ktoś jakas firmę w okolicach Siedlec co w miarę placi?? Dostalem ofertę na dzien dzisiejszy za mięsne po 8 a za reszte po 7,8.

 

Myślę że cena nawet przyzwoita.

Starownik 602 102 302

 

 Za czyste 100 % LM waga od 820 do 853 kg 9,5 brutto.

a ile % na okarmienie biorą takich sztuk z luzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może nie w temacie ale mam pytanie jak podajesz kod rasy cielęcia gdzie matka była MM? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo0185    0

w kuj pom. 

waganiec- 0-12,7     R-13,30 

skiba          o- 11,50  R- 11,90 

rawa Stare Glinki na żywą max 7,5 (mięsne) 

łuniewscy - na żywą max 8, a o-12,80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychunt    1

 Wczoraj łuniewscy przez tel mówili że płacą max 7.50 netto a klasa O 12.20-12.40  a dzisiaj taka już taka cena ?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Dziś będzie u mnie odbierał pośrednik co wozi do Łuniewskich dwa dni temu był oglądał i dawał mi po 8 zł brutto jałówka 7 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Już pojechały :)

byki waga

707  7,80zł brutto

692  8 zł

680  8zł

612  7.60zł

jałówka 593  7 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek19    0

woj. podlaskie byk mieszaniec 652 kg po 6.8 brutto odbiorca z Miastkowa. Poszedł wczoraj. Z tego co piszecie na forum to słabiutko mi  zapłacił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

dziś kuzyn sprzedał 2 hf 700kg i 610kg i mieszańca 750kg wszystko po 7.5zł ceny i waga brutto ,odbiorca Wędzonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan_1987    0

Patrząc na ceny o których piszecie wydają się być niewiarygodne w porównaniu do cen z moich okolic(woj podlaskie okolice Suwałk) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj