Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pole oddane w dzierżawe

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 01 styczeń 2015 - 20:20

Pole oddane w dzierżawe

no więc w taki przypadku musisz zaproponować jakąś cenę i jak pasuje to i tak wszyscy idziecie do notariusza i przy notariuszu kasę dajesz i masz to gdzieś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pole oddane w dzierżawe Dzisiaj, 18:44
  •  

#22 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 11:04

Pole oddane w dzierżawe

Ale jestem pokłucony z synem(jednym ze spadkobierców) i on nie chce mi oddac nawet grudy ziemii :/

#23 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3460 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 03 styczeń 2015 - 11:11

Pole oddane w dzierżawe

Wniosek; 

Nie  warto  się kłócić .....

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 11:30

Pole oddane w dzierżawe

odkup udziały od reszty spadkobierców i zrób sprawę o zniesienie współwłasności, duże zależy jaką powierzchnię ma udział tego syna, bo nie można dzielić rzeczy w wyniku czego zmieni się jej społeczno-gospodarcze przeznaczenie, więc jak on ma mały udział, sąd nie powinien dzielić bo to zmniejszy użyteczność rolniczą, tylko powinien zaproponować odpowiednią ceną, zgodną z cenami rynkowymi w regionie, w sądzie trzeba to dobrze uzasadnić więc bez prawnika się nie obejdzie

#25 Share Adrenalinaa

Adrenalinaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 11:47

Pole oddane w dzierżawe

Panowie jak Bierzecie pola w dzierżawe od sasiadów Np 10-15 ha to jak to u was wyglada ?(mu sie nie chce uprawiać a sprzedać nie chce )

Bierzecie pole kto płaci podatek czynsz i kto bierze Dopłate ?

W Moim regionie Jest tak że ja Np biore pole i uprawiam co zbiore to moje a dopłata dostaje własicicel  i podatek ,czynsz płaci własciel Pola .

Myślicie że warto brać Na takich zasadach Pole np na 10 lat Pozdrawiam 

#26 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 12:11

Pole oddane w dzierżawe

Ale jestem pokłucony z synem(jednym ze spadkobierców) i on nie chce mi oddac nawet grudy ziemii :/

Pogadaj więc z córką, niech na sprawie sądowej zaproponuje wykup części należnej bratu, a Ty później od niej odkupisz lub weźmiesz w dzierżawę. Ale przed sądem, pierwszeństwo dla takiego rozwiązania będzie miał spadkobierca prowadzący gospodarstwo.

@Adrenalinaa: Czy się opłaca? To zależy co masz zapisane w umowie, o ile taka jest, oraz jakie tam masz ziemie. Obecnie w moich terenah, najczęściej spotykaną sytuacją jest oddawanie dopłat dla właściciela (jako czynsz za dzierżawę), w całości lub w jakiejś części, zależnie od klasy bonitacyjnej oraz rozdrobnienia działek.

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#27 Share Adrenalinaa

Adrenalinaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 12:20

Pole oddane w dzierżawe

Umowa spisana normalnie miedzy dwoma stronami na kartce papieru bez notariuszy .Ziemia 4a i b czasem 5 .działki rózne minimum 5 ha .

#28 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 13:35

Pole oddane w dzierżawe Nie bierz. Kompletnie się nie opłaca.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 14:36

Pole oddane w dzierżawe

Zależy jaki "głód ziemi" i jaka konkurencja, ja bym proponował w takim przypadku dopłaty na pół. Mógłbyś też dogadać się tak, że rok będziesz uprawiał bez umowy, tak aby można było oszacować jak wychodzisz na tym interesie, wtedy będziesz wiedział na czym stoisz i jaką kwotę możesz odstąpić.

Co do formy umowy, jeśli w przyszłości będziesz chciał przystąpić do jakiegoś programu unijnego i wciągnąć pod to dzierżawione działki to musisz mieć na umowie chociaż poświadczenie urzędnika z gminy (niekoniecznie notarialne) o autentyczności podpisu czy zawarciu umowy w jego obecności. Dodatkowo jeżeli będziesz miał sytuację taką jak @kalwas a umowa nie będzie potwierdzona przez notariusza/urzędnika lub nakaz zapłaty podatku rolnego nie będzie wystawiany na Ciebie (brak daty pewnej zawarcia umowy), to prawo już nie jest po Twojej stronie.

Zachęcam do przeczytania artykułu do którego się już wcześniej odwoływałem.

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

#30 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 16:24

Pole oddane w dzierżawe

a jesli umowa jest 10 letnia potwierdzona u notariusza a podate nie placi sie na sb tylko na wlasciciela to juz prawo jest tez po mojeje stronie tzn ze umowa wazna nawet po zmianie wlasciciela

#31 Share Adrenalinaa

Adrenalinaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 17:04

Pole oddane w dzierżawe

Kolego jest duze wziecie takich dzierżaw praktycznie kazdy wiekszy rolnik powyzej 100 ha bierze każda dzialke w okolicy jak sie z kims dogada :) Nie ma mowy o podziale dopłaty nikt na to nie pójdzie .Jak liczylem mozna wyciagnać z ha 4 tony rzepaku i 7 ton pszenicy (z ha dzierżawy) wiec sie opłaca Według Mnie nawet bez dopłat . Pozdrawiam 

A co do programu unijnego to sie nie pokazuje tych dzialek bo są nie potrzebne jak ktos ma duzo Pola.

#32 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 17:47

Pole oddane w dzierżawe

No tak, jak ktoś ma dużo pola to nie ma potrzeby, ale mniejszy nie ma wyjścia i musi kombinować jak chce coś ugrać...

Radziłbym jednak podpisywanie umowy i potwierdzenie jej u notariusza lub w urzędzie gminy pozwala to w przyszłości oszczędzić sobie nerwów, wiem coś o tym...

@warchest Opłacanie podatku w swoim imieniu pozwala na ustalenie okresu od kiedy wydzierżawiłeś grunty jeśli nie ma potwierdzenia urzędowego/notarialnego daty podpisania umowy dzierżawy. Jeśli masz dzierżawę notarialną na czas określony, to możesz spokojnie użytkować do końca trwania umowy, bez względu na to co się będzie działo "po stronie właściciela". Nawet jeśli zmieni się właściciel, i będzie chciał Ciebie przegonić, możesz upominać się o swoje przed sądem.

#33 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 02:58

Pole oddane w dzierżawe

odkup udziały od reszty spadkobierców i zrób sprawę o zniesienie współwłasności, duże zależy jaką powierzchnię ma udział tego syna, bo nie można dzielić rzeczy w wyniku czego zmieni się jej społeczno-gospodarcze przeznaczenie, więc jak on ma mały udział, sąd nie powinien dzielić bo to zmniejszy użyteczność rolniczą, tylko powinien zaproponować odpowiednią ceną, zgodną z cenami rynkowymi w regionie, w sądzie trzeba to dobrze uzasadnić więc bez prawnika się nie obejdzie

Ziemi ornej, którą posiada on i jego siostra jest 6,5ha, a mi na tym zależy bo to są działki obok moich pól. (on ma coś jeszcze po swojej matce 1,72ha chyba) Jeśli sąd podzieli ich na pół, to 3,25ha odkupię od jego siostry, a o reszcie pewnie zapomnę :/

#34 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 08:31

Pole oddane w dzierżawe Kalwas jeśli umowę dzierżawy miałeś na czas określony np. do 2020 r. to będziesz ją miał nawet gdyby wszystkie dzieci właściciela się nie zgadzały. Co do kupna od jego syna tej drugiej części, skoro Cię nie lubi możesz zapomnieć, a opinie, że nie można dzielić w wyniku czego zmieni się przeznaczenie tej ziemi.... Majkel207 Jakie przeznaczenie? Należy się drugiemu synowi i ma prawo sprzedać to potem komu innemu tak samo jak Tobie ta siostra - gdzie tutaj się przeznaczenie zmienia?

#35 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 11:52

Pole oddane w dzierżawe

dlatego zapytałem o wielkość działki i udziałów, są takie przypadki, gdzie podział nieruchomości sprawi, że staje się ona nie użyteczna rolniczo, to miałem na myśli

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 12:04

Pole oddane w dzierżawe

Kalwas jeśli umowę dzierżawy miałeś na czas określony np. do 2020 r. to będziesz ją miał nawet gdyby wszystkie dzieci właściciela się nie zgadzały. Co do kupna od jego syna tej drugiej części, skoro Cię nie lubi możesz zapomnieć, a opinie, że nie można dzielić w wyniku czego zmieni się przeznaczenie tej ziemi.... Majkel207 Jakie przeznaczenie? Należy się drugiemu synowi i ma prawo sprzedać to potem komu innemu tak samo jak Tobie ta siostra - gdzie tutaj się przeznaczenie zmienia?

Jeszcze przejadę się z tatą do radcy prawnego z moją umową, a mam ją do 2019r (jeszcze 4 lata), więc od syna ziemię odpuszczę sobie, a kupię po podziale od jego siostry :D