Gość Profil usunięty

Rejestracja ciągnika

Polecane posty

mariuszd93    559

Nie  rejestruję  nic  od  rolnika  teraz  ,

Ciekawe że  jakoś nikt  o tym  nie  słyszał  ,  dziwne  to  jakieś 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

kupowałem bizona dawno temu a rok czy dwa lata temu NH od rolników ryczałtowych. W obu przypadkach miałem umowę K-S i wypełnione PCC i pędzę do skarbówki bo podatek trzeba zapłacić, w obu przypadkach musiałem drugi raz gonić do sprzedającego po nakaz płatniczy podatku rolnego aby nie zapłacić PCC. W obu przypadkach nie zapłaciłem a jest tylko adnotacja z US na umowie kupna-sprzedaży. Coś w tym jednak jest.

 

Co do wpisu o uszkodzeniach pojazdu - jeżeli pojazd jest powypadkowy to normalne jest że dojdzie badanie na okręgówce. Natomiast nawet przy kupnie auta jeżeli trzeba coś do niego dokupić to można zaniżyć kwotę w PCC. Siostra jak kupiła autko (na 4-5 miesięcy) to na dzień dobry nowe opony, chłodnica i wymiana płynów. Pracownik US powiedział że o kwotę z faktur za te rzeczy mogła zaniżyć wartość pojazdu. Tak więc się da.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

większych bzdur niz w tym temacie to dawno tu nie czytalem (ten gostek od nakazu platniczego to juz poziom master).

wiecie co to amortyzacja? i ile lat trwa? jezeli nie to sluchajcie nadal bredni zaslyszanych od wszysto wiedzacych oraz tego co powie pani w US( to dla inteligentnych inaczej)

traktor co ma 5 lat i 1 dzien wart 200tys napisze na umowie 1 tys zl i nikt nic nie zrobi bo jest zamortyzowany

 

Dwóch kolegów wyżej potwierdziło to o czym pisałem wcześniej,odnośnie nakazu płatniczego...

Tak jak napisałem wcześniej nie byłem pewien czy to prawda,czy jakaś brednia,ale jednak prawda.

I jak widać Twój poziom to "poziom master"

Potrafisz widocznie tylko obszczekiwać innych,wielki  "znafca"... ;) ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam wielki problem. To forum to ostatnia deska ratunku dla mnie. Mam nadzieję że mi pomożecie.

Dziadek dawniej miał ciągnik [ursus c-360] niestety w 2000 roku zmarł. Teraz chciałbym go zarejestrować ale nie mam żadnych dokumentów do niego. Jak ciągnik mógł być wycofany z ruchu. Można go było wyrejestrować lub? Jeszcze się przy okazji zapytam babci czy coś o tym wie, ale wątpię. Czy ewentualnie można jakoś odzyskać dokumenty z urzędu? Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

kupowałem bizona dawno temu a rok czy dwa lata temu NH od rolników ryczałtowych. W obu przypadkach miałem umowę K-S i wypełnione PCC i pędzę do skarbówki bo podatek trzeba zapłacić, w obu przypadkach musiałem drugi raz gonić do sprzedającego po nakaz płatniczy podatku rolnego aby nie zapłacić PCC. W obu przypadkach nie zapłaciłem a jest tylko adnotacja z US na umowie kupna-sprzedaży. Coś w tym jednak jest.

 

Co do wpisu o uszkodzeniach pojazdu - jeżeli pojazd jest powypadkowy to normalne jest że dojdzie badanie na okręgówce. Natomiast nawet przy kupnie auta jeżeli trzeba coś do niego dokupić to można zaniżyć kwotę w PCC. Siostra jak kupiła autko (na 4-5 miesięcy) to na dzień dobry nowe opony, chłodnica i wymiana płynów. Pracownik US powiedział że o kwotę z faktur za te rzeczy mogła zaniżyć wartość pojazdu. Tak więc się da.

Ok  nie  zapłaciłes  , ale  podaj podstawę? 

co i jak  trzeba  zrobić? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

zaniosłem umowę k-s + nakaz płatniczy podatku rolnego sprzedającego.

Na umowie do NH8050 napisali - > zwolnione z pcc art 2 i dalej nieczytelne (coś z ustawy o PCC), data i pieczątka naczelnika US.

A przy bizonie -> niepodlega PCC art 3 pkt 4 i dalej nie mogę rozczytać, data i pieczątka naczelinka US

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Artykuł  3  ustawy  o PCC  mówi o  obowiązkach  podatkowych  , nie  o  zwolnieniach ...

znajomy jest  w trakcie rejestracji  traktora  , pytał  w  swoim  US  i  powiedziano  mu że  nie  ma  takich  zwolnień... 

Może  kupowałes  na  fakturę  od  Vatowca?  lub  zwyczajnie  ściemniasz... 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

nie ściemniam.

Nie da się też odczytać co pracownik US nabazgrał i opieczętował.

Powiedział że pcc nie musze opłacać.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj