Gość Profil usunięty

Rejestracja ciągnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam wszystkich forumowiczów, jeśli napisałem w złym dziale proszę o przeniesienie tematu i niezamykanie go, liczę na szybkie odpowiedzi.

 

Mam mały problem, z tego względu, że odziedziczyłem gospodarstwo chcę kupić ciągnik. Mam kilka pytań:

 

1. Jakie dokumenty są potrzebne do przerejestrowania ciągnika kupionego od osoby prywatnej?

2. Jakie opłaty muszę ponieść chcąc przerejestrować ciągnik? (czy płaci się od pojemności, czy też od ceny za którą zakupiłem traktor itd.)

3. Co zrobić krok po kroku (gzie się udać), aby zarejestrować ciągnik? (będę przerejestrowywał pierwszy raz i nie jestem "oblatany" w tych sprawach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie  wiem  na ile  powaznie  pytasz.......

Jeśli od  osoby prywatnej  kupujesz  na umowę- to płacisz 2%  w  urzędzie  skarbowym , plus  koszty rejestracji w wydziale  komunikacji[ dowód rejestracyjny , tablica itp]

Jeśli na  fakturę np od pośrednika  nie płacisz  tych 2% 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kupuję od osoby prywatnej, więc z tego co rozumiem to płacę dwa procent podatku od sumy, którą ulokowałem na zakup maszyny, którą chcę przerejestrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotto11    0

idziesz najpierw do skarbówki wypełniasz jakiś formularz płacisz w kasie te 2% od sumy jaka wstawiłeś na umowie .potem do wydziału drogowego i tam już ci powiedzie dalej ,koszty nowej tablicy i znaczki to koszt jakies 200 zł.

i musisz mieć ważne oc na ten ciągmik może być oc sąsiada bo rozumiem że przechodzi ono na ciebie .


a i przegląd musi być ważny inaczej nie wydadzia ci nowego dowodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Mała poprawka placisz 2% od wartosci jak widnieje w bazie skarbowki za dany rok i marke Jesli ciagnik stary ( powyzej 15-20 lat ) za bardzo nie wnikaja w roznice pomiedzy tym co masz na umowie a kwota z ich bazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotto11    0

to zależy od pani która cie obsługuje w skarbówce ale ty chyba jak kupujesz sprzęt za

np.40 tyś to nie wstawisz w umowie 10 tyś TO NIE PRZEJDZIE :)

 

można zaniżyć o jakieś 15%

czyli dajesz 40 tyś wpisujesz w umowie że dałes np.34 tyś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można w umowie zaznaczyć ze np. ciągnik wymaga remontu i wtedy można sporo zaniżyć cenę.

Nie chce nikogo wprowadzać w błąd ale jesli kupuje rolnik od rolnika to podatku się nie płaci ale trzeba mieć jego nakaz płatniczy. Tak powiedziała ojcu kobita w skarbówce jak ostatnio rejestrował sześćdziesiątkę,niestety nakazu nie mieliśmy a nie opłacało się jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Jak na umowie będzię, że "wymaga remontu" to przed rejestracją wizyta w osk po przegląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jeśli chcę sie zaniżyć cene  na umowie ze wzgledu na to że ciągnik wymaga remontu, to urzędniczka z US może domagać się orzeczenia od rzeczoznawcy, ze ciągnik nie jest wart  tego co w autogiełdzie. Na tej podstawie mozna zjechać z 40 tyś do 5.

Chochiaż ja kupiłem z firmy ciągnik wart 80, ale faktóra z niemiec była na jakieć 8 tyś, firma dała na 10 tys, i nic nie miałem problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

większych bzdur niz w tym temacie to dawno tu nie czytalem (ten gostek od nakazu platniczego to juz poziom master).

wiecie co to amortyzacja? i ile lat trwa? jezeli nie to sluchajcie nadal bredni zaslyszanych od wszysto wiedzacych oraz tego co powie pani w US( to dla inteligentnych inaczej)

traktor co ma 5 lat i 1 dzien wart 200tys napisze na umowie 1 tys zl i nikt nic nie zrobi bo jest zamortyzowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ja napisałem nie chce nikogo wprowadzać w błąd. Liczyłem na to ze ktos mądry stanowczo potwierdzi lub zaprzeczy temu co zaslyszalem ale widzę ze gość Szmergiel nie wziął dzis tabletek na wscieklizne bo go rzuca... Cwaniaczek

Odnośnie oplat w US to chlopie malo wiesz... I nikt tu nie pisze o zanizaniu wartości o 99%! Twoje rozumowanie powala. Weź tabletki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
MarcinZetor8011

Ty  jakoś  tez  nie  błyszczysz  więc  daj  spokój .

szmergiel

Przy  takiej  proporcji to  trochę  podejrzane  by  było 

Jeśli  zaniżona  kwota  jest  na  fakturze, to  pani  z US  raczej  przyjmie  to  do  wiadomości  i  tyle  ,  jeśli na  umowie  każe  zrobić  wycenę  rzeczoznawcy ,  


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak ja napisałem nie chce nikogo wprowadzać w błąd. Liczyłem na to ze ktos mądry stanowczo potwierdzi lub zaprzeczy temu co zaslyszalem ale widzę ze gość Szmergiel nie wziął dzis tabletek na wscieklizne bo go rzuca... Cwaniaczek

Odnośnie oplat w US to chlopie malo wiesz... I nikt tu nie pisze o zanizaniu wartości o 99%! Twoje rozumowanie powala. Weź tabletki...

 

No i nie wprowadzaj jak nie wiesz, nigdy tak nie było i nie jest. Weź sam tabletki na przeczyszczenie najlepiej.      :P      :lol:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

MarcinZetor8011

Ty  jakoś  tez  nie  błyszczysz  więc  daj  spokój .

szmergiel

Przy  takiej  proporcji to  trochę  podejrzane  by  było 

Jeśli  zaniżona  kwota  jest  na  fakturze, to  pani  z US  raczej  przyjmie  to  do  wiadomości  i  tyle  ,  jeśli na  umowie  każe  zrobić  wycenę  rzeczoznawcy ,  

 

 

moze kazac zrobic wycene ale ty nie musisz sie na nia godzic.ba nawet niepowinienes.jedyne co moze pani z okienka to wystosowac pismo do sprzedajacego z pytaniem za jaka kwote sprzedal i uzasadnienie dlaczego tak tanio.przerabialem temat i odpowiedz pisemna sprzedajacego "nie bylem zorientowany w faktycznej wartosci sprzetu"sprawe zalatwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Możliwe  że  da  sie  tak  , ale  też  w  pewnych  granicach ,  nikt  nie  uwierzy  że  ktoś sprzedał  traktor wart 200 tys  za  tysiąc , bo  aż  tak  mocno  był  niezorientowany ........

  Poza  tym  większość  ludzi  trochę dryga kontaktu  z  US i  wolą  pisać  ceny  nie  mocno  zaniżone ..... 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

masz racje.ja napisalem ze mozna tak zrobic i da sie chociaz bedzie z tym troche latania i tlumaczenia oraz sprzedajacy musi byc gostkiem co nie narobi w gacie jak przyjdzie do  niego pismo  z US.lepiej nie zanizac o 90% ale da sie tak robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

jacek1296

Bzdura  ,  co  ma  remont  np skrzyni  biegów  do przeglądu ?? 

MarcinZetor8011

Podaj przepisy  które  o tym mówią...... bo jakoś nie chce mi się wierzyć .....

 

 

Jak napisze "wymaga remontu skrzyni biegów"to pewnie ok. Ale "wymaga remontu" to znaczy niesprawny. Ale to raczej kwestia urzędu komunikacji.Wiem jednak że takie kwiatki odstawiają.

Co do nakazu podatku to jest fakt.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Jeśli kupisz np. ciągnik od rolnika na umowę i zaniesiesz do US kopię nakazu podatku rolnego sprzedawcy to nie płacisz 2% pcc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj