Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o osobach, które rozpieszczają krowy?

38 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 21:25

cale szczescie to bestialstwo u nas juz niedozwolone i oby tak bylo na zawsze.ps .z ta krowa na fejsie to juz raczej jazda na maxa :lol:

Każde   zwierze   zaczyna  swe życie  by  skończyć  na  talerzu ......oczywiście  za  życia  powinno być  traktowane  należycie  lecz bez  przesady.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o osobach, które rozpieszczają krowy? Dzisiaj, 19:35
  •  

#22 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 02:03

Myślę, że może z tym facebook'iem to trochę przesada, ale bloga o krowach dosyć miło się czyta. Porównując krowy i konie, albo krowy i psy to praktycznie o krowy mało dbamy. Bo kto jak jest chora spędzi przy niej noc? Ile ludzi robi korekcje kopyt koniom, a ile krowom. Ile koni i psów dożywa starości i umiera naturalnie, a ile krów. Myślę, że ludzie trochę przesadzają w opiniach pod względem Wietnamczyków. Owszem jedzą psy, ale my jemy krowy, świnie. To jest zwierzę i to. Myślę, że należy traktować wszystkie zwierzęta równo. Nie jestem za masowym zabijaniem wszystkiego oprócz człowieka, ale myślę, że trochę zatracamy granice i równowagę. Osobiście wolę krowy niż psy. Żadna nie zrobiła mi takiego śladu jak pies. Nie widzę sensu ustawy o trzymaniu psa na łańcuchu. Jeśli ktoś trzyma krowy na krótkim łańcuchu przez cały rok to gdzie jest logika? Wielka krzywda, bo pies na łańcuchu stoi, może się wybiegać, ma budę ciepłą i raz lub dwa razy na dzień biega po podwórku, albo dłuższym spacerze. A w bloku? Widywałem wielokrotnie jak z bloku wyprowadzano nowofundlanda. To jest humanitarne? Albo berneńczyki w domu bez wybiegu. Ludzie to jest obłęd. To, że człowiek coś lubi to nie znaczy, że to jest dobre dla zwierzęcia. Albo niektóre komentarza dotyczące mieszczuchów, że jak to krowy na dworze jak jest 5-10 stopni? One cierpią. G_wno prawda, krowa lepiej się czuje w temp około 10-15 niż 53 stopnie na słońcu, gdzie termometr pęka. Albo przykład ww ras psów, one nie są przystosowane do temp 22 stopni w mieszkaniu. Bagatela, haski, tu już ludzie pojechali na maxa. Wybieg 1,5 na 3 m dla dwóch psów, albo branie psa jako obrońcy podwórka. Te psy potrzebują ruchu, one genetycznie są stworzone do wysiłku. A w mieszkaniu taki pies to już głupota nieziemska. Jeszcze wracając do aspektu krów, pomyślcie czasem o tych h-f-ach, co ledwie noga za nogą ciągną, wyglądają jakby na Antarktydzie mieszkały. Nie mówię racjonalna eksploatacja, ale krowa, która po 2 latach w ciąże zachodzi, bo prędzej rui nie miała to przegięcie trochę. A i dla ludzi dziwnie zorientowanych, krowa naturalnie zachodzi rok w rok w ciąże. Co roku każda krowa mięsna w miarę utrzymywana naturalnie z byczkiem co roku rodzi cielę i nie widzę w tym, żadnego znęcania. To się rozpisałem, ale myślę, że w temacie, bo tu o dobrostanie mowa.

#23 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 02 styczeń 2015 - 07:17

o jaaa ale sie temat trafił aż nie wypada go ominąć. to na czym się zarabia trzeba w większości traktować jak biznes to znaczy bydło ma mieć zapewnione względnie dobre warunki ale całował w nosek to ja ich nie będę :) fakt że jakiś sentyment przynajmniej do niektórych sztuk jest, sam mam ze 2 starsze ale to dalej biznes co nie znaczy że nie podejdę czasami i nie podrapię za rogami (lubią to) czy pogłaszczę. zasada ogólnie taka... zarabiać na tym to nie przywiązywać się. wspomniano tu o psach... potrafię im trochę czasu poświęcić jeden luzem biega i sypia w oborze na słomie lub sianku, drugi duży ma budę i na łańcuchu ale czasami na spacerek sie weźmie żeby się trochę wybiegał, do psów się przywiązuję i cóż z reguły mają u mnie dożywocie, poprzedniego lata było pożegnanie z jednym który żył jakieś 15-16 lat, ostatnie dni było cieżko patrzeć, jak nie mógł się napić wody sam nawet więc trzeba było go traktować jak chorego człowieka, na noc schować do budy, w dzień zapewnić cień bo w budzie za gorąco (nie chodził przez ostatnie dni), miskę z wodą podstawić pod pysk i głowę podnieść i trzymać aż skończy, podobnie z jedzeniem. jak ktoś tak jest w stanie robić (po tylu latach) to znaczy że się przywiązał, jak nie to szkoda słów

Edytowany przez daremw, 02 styczeń 2015 - 07:19.

#24 Share biedroneczka

biedroneczka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Sporty konne, szeroko pojęte życie

Napisany 02 styczeń 2015 - 09:38

KORSARZ A Co w tym dziwnego że Kocham zwierzęta i daje im buziaka, czy też z Nimi rozmawiam, bądz klepię po tyłku ?
!!
Ja się tego nie wstydzę :)
Nie jestem jakąś Zoofilką !
Zwierzęta są częścią Mojego życia!!!!!!

Bez urazy, Kasia, ale język do ucha też im włożysz ? Jak tak mocno je kochasz i dbasz o ich samopoczucie .....? Hahahaha.....
Rolnictwo to biznes, a nie przedszkole..
Oczywiście czasem jest sentyment do jakiegoś zasłużonego zwierzaka, ale do cholery : TO TYLKO ZWIERZAK !
Bóg dał nam zwierzęta, żeby służyły ludziom, a nie odwrotnie...!!!

#25 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 02 styczeń 2015 - 10:01

Boże ludzie co wy tak najeżdżacie na Kasię. Widać, że dziewczyna wrażliwa, kocha zwierzęta i życie na wsi a wy się naśmiewacie. ;[ ;[

#26 Share biedroneczka

biedroneczka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Sporty konne, szeroko pojęte życie

Napisany 02 styczeń 2015 - 10:20

Co sądzicie o osobach, które rozpieszczają krowy? Ja też kocham życie na wsi i zwierzęta, co przejawia się w tym , że po prostu zapewniam im dobrostan !!????
Nie wydziwiam.......

#27 Share ekwador

ekwador

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 10:48

To powiedz mi czy dbanie o zwierzęta ponad pisany "dobrostan" zwierząt to już przesada? Owszem całowanie jest czymś mało spotykanym u hodowców bydła ale dość często widziane u hodowców psów czy kotów a one taka samo się lizą tu i ówdzie :P  :lol:  

Bydełko to nie tylko  surowy biznes, to także egzamin dla hodowców i mam na myśli sumienność, odpowiedzialność oraz codzienne ograniczenia z racji trzymania takich krów bo wiadomo o urlopy cieżko bez zastępstwa. z tym biznesem to też różnie bywa. Nigdy nie wyliczałem czy leczenie będZie mi się opłacać, szczególnie bardzo młodych cieląt, czasem wyzdrowieje po podaniu leku za kilka złotych, czasem tylko mała korekta w żywieniu wystarczy, są też przypadki gdzie leczenie trwa dłużej niż się spodziewałem - kilka miesięcy i kończy się upadkiem mimo kosztownego leczenia :(

Kasiu, dbanie o zwierzęta nawet przesadne krzywdy nie wyrządza w przeciwieństwie do zaniedbań graniczących ze znęcaniem się  ;[  ale z całowaniem to już naprawdę coś nie tak

Edytowany przez ekwador, 02 styczeń 2015 - 10:50.

Nastały kolejne zmiany na Agrofoto

Najwyraźniej został wprowadzony nowy model rządów, mod przekracza normy społeczne, a Admin daje ciche przyzwolenie nie reagując na to.

Terror  nową wizytówką forum

#28 Share Kasia22

Kasia22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • Zainteresowania:Zwierzęta
    Rolnictwo
    Muzyka:D

Napisany 02 styczeń 2015 - 13:18

Jak będę chciała to będę im tyłki całować :)

A Wam nic do tego !

Chce to całuję, nie chce to nie całuję. Wolny kraj.

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 styczeń 2015 - 13:21

No nie mów      :P  to się nazywa prawdziwa miłość.      :lol:      Bardziej mnie nie przekonuj, bo gotów jestem w to uwierzyć.      :P

Edytowany przez KORSARZ1, 02 styczeń 2015 - 13:26.

#30 Share Pieceofmind

Pieceofmind

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 13:31

Kasia nie wolny, bo urzędnik może Ci zakazać takich karesów ze względu na to, że zwierzę może sobie nie życzyć takiego molestowania. Tak więc radzę uważać z tymi czułościami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 14:46

Kasiu jesteś bardzo dobrym człowiekiem poznać po tym jak się traktuje zwierzę

#32 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 02 styczeń 2015 - 15:07

Niektórym to widać że hydepark się znudził. Ja nie wiem o co wam chodzi. Ludzie całują psy, koty to co taka krowa jest gorsza?

Kasia wyraźnie napisała że poklepie po tyłku co w tym tak zbereźnego? Niektórzy wymyślają Bóg wie co.... ;[

#33 Share Krowiara

Krowiara

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:bydło

Napisany 02 styczeń 2015 - 16:22

Pieceofmind, krowa przeżywa drugą młodość, ale gorzej już z płodnością..

Korsarz1, tysiące koni ma stronki na fejsie, no więc nie sądzę, aby krowa była gorsza i nie mogła mieć, ba, nawet ma fanów! Aż mnie korci, aby podać linka - https://www.facebook.com/gita.krowa

Kasia22, ja tam może nie całuję krówek, no ale trochę czułości im się należy, bo w końcu nas żywią!

#34 Share heniek36

heniek36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 17:22

klepanie po tyłku podchodzi pod molestowanie lepiej uważaj 

#35 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 18:58

Kasia22, ja tam może nie całuję krówek, no ale trochę czułości im się należy, bo w końcu nas żywią!

według mnie we wszystkim trzeba mieć troszke umiaru czy to w jedzieniu, piciu a nawet w miłość czy to do ludzi bądź zwierząt. A co do rozpieszczania Krów/Byków/Cielaczków to staram sie aby miały sucho, ciepło, wode i jedzenie cały czas dostępne i tak człowiek sie przywiązuje do takiego zwierzeta poznaje je wie co lubi czego nie jaki ma charakter czy kopie czy ją podrapać koło ogona aby nie kopała itd. I przy odstawie czy to krowy czy byka jak juz samochód odjeżdża z podwórka robi sie troszkę szkoda ale to z pare dni i spokój.

I trzeba sie pocieszać wyłacznie tym ze najlepsze lata juz przeżyła u MNIE a nie trzymać ją do końca i patrzeć jak zwierze cierpi, bo nie o to w tym wszystkich chodzi.

Edytowany przez janczar810, 02 styczeń 2015 - 19:02.

#36 Share damianlat

damianlat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 19:56

Korsarz1 czytam trochę forum i zauważyłem że ty zawsze tylko przy takich tematach się udzielasz , zawsze wszystkich prowokujesz :) pewnie siedzisz przed komputerem napalony jak byk na krowę :D  

#37 Share Krowiara

Krowiara

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:bydło

Napisany 03 styczeń 2015 - 17:47

pewnie siedzisz przed komputerem napalony jak byk na krowę :D  

albo napalony jak byk na ten motocykl :P

#38 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 05 styczeń 2015 - 16:31

myślę że jak się ma kilka sztuk takich krówek to nie ma problemu by poświęcić im nieco więcej czasu. Gorzej jak ma się ich kilkadziesiąt plus młodzież i cielęta. To żeby każde pogłaskać to tyle czasu co dojenie by zajęło... juz nie mówię o rozczyszczaniu jak konie :)  

Tu raczej liczy się umiar i zdrowy rozsądek. Trzeba pamiętać że takie zwierzę waży ponad 0,5 tony! I że to JEST ZWIERZĘ, które ma ustaloną hierarchię w stadzie, a my jesteśmy częścią tego stada i zawsze musimy być na szczycie tej hierarchii.

Miałam jałówkę, juz jest krową od dwóch lat, bardzo łagodna, zresztą jak wszystkie :) Będąc w zagrodzie chciała się ze mna pobawić w swój krowi sposób i wzięła mnie na łeb, bo całe szczęście rógów nie miała, ale wagę miała i przycisnęła mnie do ściany. A ja nawet nigdzie żadnej pały, ani kija. nic. A ona coraz mocniej. I gdybym palców w oczy nie wsadziła to pewnie z tej miłości i pieszczot żebra by mi połamała...  :D  Skończyły się pieszczoty jak wyszłam z zagrody i kijem po grzbiecie wygłaskałam. 

Od tamtej pory podchodzi do mnie bym pogłaskała, ale wie, że bawić sie w krowi sposób nie wolno. To są pół tonowe zwierzaki, i w ich hodowli trzeba więcej rozumu niż uczuć, i bardzo dużo siły fizycznej,  bo może się źle to skończyć. Niektórzy muszą się o tym na własnej skórze przekonać. 

Jak ktoś chce miętosić pluszowego zwierzaka, to niech zakupi świnki morskie  :D Mogę oddać bo mam ich aż 6 hehehhehhe :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#39 Share Salers15

Salers15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne i ras prymitywnych, muzyka klubowa, maluję też pastelami... :)

Napisany 07 styczeń 2015 - 09:36

Co sądzicie o osobach, które rozpieszczają krowy? może rolnictwo to biznes jak każdy ale do hodowli trzeba mieć choć trochę zamiłowania i pasji... jeśli bydło traktujesz tylko jak maszynkę do zarabiania, którą w każdej chwili można wymienić to wielkich efektów nie osiągniesz a praca z nimi to koszmar, bo nerwowe, bojaźliwe lub agresywne... od dziecka pracowałem przy krowach, najpierw były mleczne a teraz mam własne mięsne stadko, zawsze bardzo lubiłem "mućki" i dla mnie to nie tylko biznes ale i poniekąd sposób na życie... każda ma swoje imię, każdą znam z charakteru i wiem czego mogę się po nich spodziewać a mój rozpłodowiec pozwolił dosiadać się jak koń... :)