kaja37

Nowy nie za drogi ciągnik na obszar 14 ha

Polecane posty

kaja37    0

Jak w temacie chodzi mi o NOWY nie za drogi ciagnik o mocy min 85-95 km. nie musi  mieć tak nawalone elektryki. prosze o marki konkretne  modele i jęli ktoś się orientuje to odraazu o cene z srednim wyposazeniem 

Edytowano przez kaja37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaja37    0

cena?? mniej więcej?

 

 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonek    5

John deere 5100 R 100 km
John deere 5100 M 100 km
John deere najlepsze ciągniki

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.9 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

człowieku ogarniaj trochę... powiedział wyraźnie: nie za drogi. to twierdzisz że powiedzmy zdrowo ponad 200 tys na 14 ha to jest nie za drogi? czytaj temat zanim głupotę strzelisz. nie wiem też czemu takie "najlepsze"? co w nich najlepszego?

ja bym polecił coś w rozsądniejszej cenie:

-farmtrac 690 DT w cenie około 150 tys

- jeszcze tańszy belarus 920.4 lub 952.4 za około 100-110 tys

-no i zetory serii proxima (plus, power) wydatek od 130 do 180 tys

 

są jeszcze farmery delikatnie ponad 100 tys ale ja przekonania nie mam

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

człowieku ogarniaj trochę... powiedział wyraźnie: nie za drogi. to twierdzisz że powiedzmy zdrowo ponad 200 tys na 14 ha to jest nie za drogi? czytaj temat zanim głupotę strzelisz. nie wiem też czemu takie "najlepsze"? co w nich najlepszego?

ja bym polecił coś w rozsądniejszej cenie:

-farmtrac 690 DT w cenie około 150 tys

- jeszcze tańszy belarus 920.4 lub 952.4 za około 100-110 tys

-no i zetory serii proxima (plus, power) wydatek od 130 do 180 tys

 

są jeszcze farmery delikatnie ponad 100 tys ale ja przekonania nie mam

Ceny są brutto?

A można na gospodarstwo odjąć vat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Jak ja lubię to forum, Zetor, nie John Deere, zero argumentów...

Na taki areał może pomyśl o nowym Ursusie c 380, co prawda kilka koni mniej niż podałeś bo 75, ale na takim areale spokojnie wystarczy. Ciągnik prosty, praktycznie bez elektroniki. Na 14 ha nie ma sensu ładować się w koszty, takim też robotę szybko zrobisz, silnik Perkins, podzespoły też dobrych firm, za wiele godzin rocznie nim robić nie będziesz więc elektro bajery z zachodnich będą tylko zbędnym kosztem no chyba że chcesz pochwalić się przed sąsiadem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Tez uważm ze nowy na taki areał nie ma sensu a nawet to kiedy sie zwróci? Lepiej coś dobrego używanego i dokupić do niego wyposazenie sprzetowe

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Mi chodziło o nową ,,osiemdziesiątkę"

033119_600.jpg

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/nowy-ursus-c-380-8211-na-renomowanych-podzespolach,53686.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

wycinek z ursus salon:

SUGEROWANA CENA NETTO PRODUCENTA 99 600 PLN

 

 Wyposażenie opcjonalne ciagnika URSUS C-380     Cena katalogowa netto producenta   Klimatyzacja  2900  Tylna hydraulika 3-sekcyjna 990

 Zaczep Piton Fix - mechaniczny

1490  Zaczep rolniczy (belka wzdłużna) 300  Obciążniki przednie 170kg  950  Obciążniki przednie 260kg  1400  Obciążniki tylne 4x55kg  1700  Szersze ogumienie 320/70R24 - 480/70R30     1900

 

Jeżeli trzeba coś zmienić z opcji można dobierać, nie wiem co jest w nim ,,nie bardzo". Mówisz o nowym c 380 czy o 8014H ?

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15348

Pewnie to że Polska marka. Jak ktoś gdzieś pisał na af forum że lepsze dziurawe wiadro germańskie niż nowe polskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Nie widzi mi sie po prostu ta 80ka wygląda jak by cos jej brakowało, Bardziej mi podchodzi ten ursus 8014, moc wieksza i wogóle wszystkie parametry lepsze ma


Nie chodzi że PL, nawet dobrze że w PL cos sie jeszcze produkuje ale mogli sie lepiej postarać

 

c380

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Wiesz to tylko zdjęcia. c 380 to konkurent dla Zetora Majora, a na 14 ha spokojnie wystarczy c380 dobra cena, nawet jak podwoi mu się powierzchnia to spokojnie obrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

belarus badz mtz 820 cena brutto poniżej 90tyś na allegro mozna znalezc na 14 ha to bajka . jeżeli masz zamiar wydac wiecej to możesz wybrac wyposażenie opcjonalne . tanszego nic nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Ceny są brutto?

A można na gospodarstwo odjąć vat?

Jak najbardziej brutto co za tym idzie Vat do odliczenia.

ceny oczywiście tak mniej więcej podane ale wielkich odstępstw nie powinno być.

chociaż koniec roku się zbliża i wyprzedaże to można trafić na lepszą cene tyle że nie w każdym regionie kraju: http://otomoto.pl/farmtrac-690-dt-wyprzedaz-rocznika-A478938.html, chociaż jak nie brać golasa to i 150 tyś wyjdzie.

kolejna sprawa to nie rozumiem dlaczego taka niechęć do ursusa, a i nie rozumiem dlaczego ma nie kupić nowego ciągnika na 14 ha? kupi nowy to duża szansa że pochodzi dłużej, ja swego czasu kupowałem zetora 7340 na 17 ha i był to ciągnik nowy tyle że i na owe czasy był to spory ciągnik tak patrząc po okolicy, do tej pory śmiga a w naprawy przez wszystkie 10 lat może się włożyło z tysiąc złotych a może i tego nie.Używka to używka, zazwyczaj ma nabite kilka tysięcy motogodzin które sam będzie robił 20 lat, sam będzie wiedział jak użytkuje i nie będzie miał niemiłych niespodzianek które w używkach są powszechne i czasami przygotowane aby tylko pochodził z miesiąc po sprzedaży.

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firewall54    1

ten ursus c380 może być w sam raz, będzie dobrze działać, zależy też jak jego użytkownik będzie nim jeździć, czy nie będzie mu za mocno dawał w podłogę. większość zależy od tego

ale będzie dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidk21    1

Te nowsze zetory to ogólnie fajna sprawa. Mój sąsiad ma i nieźle daje rade :) a obrabia Proximą  75 ha ;)

 

+1 pkt.

Pkt. 1.9 – post bez argumentacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mosull    0

Dołącze się, bo szukam ciągnika w takich samych parametrach mocy/ nowy i prosty mechaniczny a rozeznanie cenowe niewielkie już zrobione. Dodam, że jestem z Małopolski i tak:

 

Ursus 8014/9014 - cena odpowiednio 140 i 145 brutto (ma wzrosnąć w nowym roku) (katalogowe wyposażenie)

New Holland serii TD 5.95 lub TD 5.105 to ok. 130 netto (opcja dość bogata ale bez pneumatyki)

Case Farmall 95A - 135 netto 

John Deere 5085m - ok. 170 netto (ale to już opcja nieco doposażona)

Zetor Proxima 90 - 114 netto (ale wersja goła)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

nie kupujcie zetora czesi nie chcą polskiej żywności to po co ich kupować

90 koni na 14 ha to trochę dużo spokojnie starczy 70- 80 km trzeba brać też pod uwagę czym kiedyś obrabiałeś pola bo jak amszyny dobre to nie warto kupować innych ewentualnie pług wymienić  na lepszy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj