Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo jazdy B i T

53 odpowiedzi na ten temat

#21 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 31 grudzień 2014 - 08:15

Prawo jazdy B i T

Jak masz T to możesz ciągnąć 2 przyczepy, a B + E jedną. Przynajmniej taka była interpretacja jak ja robiłem jakieś 8 lat temu.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawo jazdy B i T Dzisiaj, 23:29
  •  

#22 Share goorall_88

goorall_88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 08:25

Prawo jazdy B i T

B+E daje na terytorium Polski takie same uprawnienia jak T.

#23 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 08:39

Prawo jazdy B i T

Dokładnie. Jak byście nie szukali wystarczy B+E żeby poruszać się każdym ciągnikiem z każdą maszyną , z ilością przyczep jakie dopuszczają przepisy i związaną z tym masą maksymalnie 40 km/h.

Był caluśki temat.

http://www.agrofoto....prawo-jazdy-be/

KPK Kumurun Team

#24 Share MarcinZetor8011

MarcinZetor8011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo krowy :)
    Historia
    itd.
    itp.
    :)

Napisany 31 grudzień 2014 - 12:21

Prawo jazdy B i T

Myślisz się na B możesz ciągnąć przyczepkę klasie do 750 kg.

Nie zgodzę się z Tobą,
Na B można ciągnąć przyczepkę z hamulcem nawet powyżej tony DMC ale pod warunkiem ze DMC zestawu nie przekracza 3,5 T.
Ja ciagam przyczepkę 1,2T DMC starą Vectrą

#25 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 31 grudzień 2014 - 12:29

Prawo jazdy B i T

Jest dokładnie tak jak piszesz. Te 750 kg to ludzie sobie ubzdurali stąd, że przyczepa do do 750 kg DMC nie musi mieć hamulca, a powyżej musi. No i oczywiście nie można maluchem ciągnąć przyczepy 1,2 t DMC, bo nie jest konstrukcyjnie przygotowany i homologowany. Np. ja mam w Uno DMC przyczepy bez hamulca 600kg, a z hamulcem 900 kg. I tego nie mogę przekroczyć, chociaż do 3,5 t jeszcze brakuje.

#26 Share kp38

kp38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 21:26

Prawo jazdy B i T

http://www.oskduet.p...jazdy-przyczepa

Nie wprowadzaj ludzi w błąd powyżej 750 musi mieć hamulec

#27 Share TomekCosi

TomekCosi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:ekologia wegetarianizm samowystarczalność permakultura

Napisany 09 luty 2015 - 14:42

Prawo jazdy B i T

z racji braku tematu dotyczącego kursu kat.T podpinam się pod ten temat

czy ktoś orientuje się może (proszę się nie śmiać) gdzie ktoś taki jak ja nie mający jakiegokolwiek doświadczenia z ciągnikiem rolniczym mógłby spróbować jazdy takowym a jak by tego było mało to do tego jakimś ursusem 330 lub 360

jestem z Krakowa

to sie może komuś wydać śmieszne ale ja nigdy takiego czegoś nie probowałem a posiadając (narazie) 0,5ha nie będe tego łopatą kopał i chciałem sobie takiego kupić a bez jakiegokolwiek doświadczenia to troche kiepsko

#28 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 09 luty 2015 - 16:56

Prawo jazdy B i T

Jeśli chcesz mieć prawko na T, to zapisz się na kurs i tam Cię nauczą jazdy ciągnikiem.  Ale powiem Ci, że początki będą bardzo trudne zwłaszcza, jeśli chodzi o cofanie po łuku. Wiem to z doświadczenia mojego znajomego co ciągnik widział tylko ze zdjęcia a jeździł co najwyżej w symulatorze. Pierwsze 9 godzin jazdy to była katastrofa, nie wiem jak później mu to szło i czy w ogóle zdał egzamin, tą kategorie tylko dlatego że jest od 16 lat i miał bardzo bogatych rodziców a sami mieszkają w środku miasta... 

Wszystko zależy od tego jaką kto ma ,, smykałkę '' do takich rzeczy ;)

#29 Share TomekCosi

TomekCosi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:ekologia wegetarianizm samowystarczalność permakultura

Napisany 09 luty 2015 - 17:10

Prawo jazdy B i T kamil496 troche żle mnie zrozumiałeś bo i ja wszystkiego nie napisałem posiadam aktywne prawo jazdy:

B od 1994r

CE od 2005r

uprawnienia do kierowania tramwajem od 1999r

wszystkie powyzsze regularnie wykorzystywane z przyczepami łamańcami też pomykałem co prawda z jedną (nigdy więcej)

a chcę kupić c360 lecz nie miałem z nim styczności i pytanie dotyczyło czy gdzieś w jakieś szkole jazdy etc posiadają coś takiego aby można w ciągu powiedzmy 1-2 godz zaznajomić się z tym sprzętem

ciągnik będzie mi potrzebny do orki oraz innych tego typu zajęć a w zimie do odsnierzania, o przyczepie łamanej nie ma mowy ewentualnie jakaś jednoośka bo więcej nie potrzeba

mechaniki się nie boje więc jak już kupie to sobie poradze ale sam rozumiesz przyjechać do sprzedającego i pytać co do czego to coś nie halo

#30 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 09 luty 2015 - 20:01

Prawo jazdy B i T

Fakt, ale z tym wypaliłem :lol:  Jak do tej pory  jeszcze się nie spotkałem ze szkołą jazdy, w której kurs odbywał by sie na c360.  Najlepszym rozwiązaniem by było dogadać się z kimś z agrofoto, który mieszka najbliżej krakowa wtedy najwięcej byś się dowiedział o tym ciągniku.  Jakie są typowe usterki, na co szczególnie zwrócić uwagę, ogólnie poznać ten ciągnik jaka dźwignia od czego itp.  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share rolnik147852

rolnik147852

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 22:07

Prawo jazdy B i T Czy mając kat. B+E można kierować ładowarką teleskopową?

#32 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2430 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 23 czerwiec 2015 - 22:17

Prawo jazdy B i T

Do kierowania i pracy w gospodarstwie wystarczy. Do pracy zawodowo na ładowarkę musisz mieć zrobiony kurs.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#33 Share rolnik147852

rolnik147852

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 24 czerwiec 2015 - 06:12

Prawo jazdy B i T A słome wozić ?

#34 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 24 czerwiec 2015 - 06:38

Prawo jazdy B i T kolego to tak jak np kombajn żeby jechać wystarczy kat b zeby wykonywać prace trzeba kursu jeśli uzytkujesz ja w swoim gospodarstwie to spoko ale np uslugowo powinienies mieć kurs i oplacone oc na pojazd wolnobieżny

#35 Share maroon88

maroon88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 24 czerwiec 2015 - 07:31

Prawo jazdy B i T

A jeśli jedziesz  kombajnem na swoje pole to wystarczy OC z gospodarstwa bo obejmuje ono także maszyny wolnobieżne Dodatkowe OC należy wykupić tylko jeśli jedziesz na usługi

#36 Share rolnik147852

rolnik147852

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 24 czerwiec 2015 - 08:03

Prawo jazdy B i T Dzieki za informacje. Chodzi mi o to, że bede pracował jako kierowca.

#37 Share farmer321

farmer321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Zainteresowania:Sport i rolnictwo

Napisany 25 czerwiec 2015 - 20:50

Prawo jazdy B i T

Witam słyszałem gdzieś że na kat. B można jeździć ciągnikiem z przyczepa np.12 tonowa tylko musi być zarejestrowana jako rolnicza . Czy ktoś coś o takiej zmianie przepisów słyszał albo coś >??

#38 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 11:45

Prawo jazdy B i T

też to gdzieś słyszałem ale raczej to bujda , przepisy nie dzielą przyczep na rolniczą i na samochodową tylko na dmc .

#39 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 27 czerwiec 2015 - 09:26

Prawo jazdy B i T

A właśnie że dzielą.  Zajedz przyczepa rolniczą do przeglądu a samochodową. (W dowodzie jest wpis przyczepa ciężarowa lub ciężarowa rolnicza. Przynajmniej ja tak mam w swoich dowodach) Na pierwszą przeglad tańszy i na dwa lata a na drugą droższy i na rok.Tutaj przyczepa to przyczepa czy rolnicza czy samochodowa B+E musi być.

http://www.agrofoto....czepę-rolniczą/

Edytowany przez seweryn20, 27 czerwiec 2015 - 09:32.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów

Napisany 27 czerwiec 2015 - 09:39

Prawo jazdy B i T to pokaz mi zapis w kodeksie gdzie jest zapisane przyczepa rolnicza a gdzie samochodowa i uprawnienia kategorii. wspomiane jest tylko o dmc ;)

to jest kodeks?  to jest forum ;) 

proszę bardzo :

"Art. 6. 1. Prawo jazdy stwierdza posiadanie uprawnienia do kierowania:
1) kategorii AM:
a) motorowerem,
b ) czterokołowcem lekkim;
2) kategorii A1:
a) motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg,
b )motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15 kW,
c) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;
3) kategorii A2:
a) motocyklem o mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,2 kW/kg, przy czym nie może on powstać w wyniku wprowadzenia zmian w pojeździe o mocy przekraczającej dwukrotność mocy tego motocykla,
b ) motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15 kW,
4) kategorii A:
a) motocyklem,
b ) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;
5) kategorii B1:
a) czterokołowcem,
b ) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;
6) kategorii B:
a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu i motocykla,
b ) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy lekkiej,
c) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy innej niż lekka, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 4250 kg, z zastrzeżeniem ust. 2,
d) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;
7) kategorii C1:
a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t i nieprzekraczającej 7,5 t, z wyjątkiem autobusu,
b ) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy lekkiej,
8) kategorii C:
a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu,
9) kategorii D1:
a) autobusem przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 17 osób łącznie z kierowcą, o długości nieprzekraczającej 8 m,
10) kategorii D:
a) autobusem,
11) kategorii T:
a) ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym,
b ) zespołem pojazdów złożonym z ciągnika rolniczego z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym z przyczepą (przyczepami),
12) kategorii B+E, C+E lub D+E – pojazdem określonym odpowiednio w prawie jazdy kategorii B, C lub D, łącznie z przyczepą (przyczepami), przy czym w zakresie kategorii B+E dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy nie może przekraczać 3,5 t;
13) kategorii C1+E – zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 12 t, składającym się z pojazdu ciągnącego określonego w prawie jazdy kategorii C1 i przyczepy;
14) kategorii D1+E – zespołem pojazdów składającym się z pojazdu ciągnącego określonego w prawie jazdy kategorii D1 i przyczepy;
15) kategorii B i C1+E, B i D1+E, B i C+E lub B i D+E – zespołem pojazdów określonym w prawie jazdy kategorii B+E;
16) kategorii C+E i D – zespołem pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii D+E"

Znajdź mi tu teraz wzmiankę o przyczepie ciężarowej, rolniczej i ciężarowo-rolniczej, skoro twierdzisz, że kodeks na takie dzieli