emil355

Opony przednie C-330 i pochodne

Polecane posty

izydor6280    1154

wsadzasz zamiast sworznia zwrotnicy i próbujesz przekręcić zwrotnicę w osi, jak zrobisz 360 st. to i wyjdzie bez problemu


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Tylko niewątpliwie młotkiem w zwrotnica bo sklepie. Mój mondry szwagier tak zrobił to musiał kupić nową część wysuwaną. Koledzy a w płaskiej osi żeby ją jeszcze zawęzić to po jednej dziuże jak się wywierać to będzie trzymać? Mam tył zwężony na maksa i przednie koła idą brzegiem tylnych kuł i to w warzywach trochę wadzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

musisz wiercic druga dziure i chyba tez skracac zwrotnice o jedna dziure ale na twoim miejscu to bym zakladal miekka os jazda nie porownywalnie lepsza przynajmniej tak nie szarpie i nie trzesie na wertepach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KroneMat    17

Witam. Zamierzam kupić opony przednie do c-330 polecicie jakie są teraz dobre ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1454

Do C330 6.00x16 są wystarczające, w C360 to co innego, tam są za wąskie. Kabat jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

może i wystarczająca jeśli chodzi o nośność, ale szersza guma będzie miała same zalety, nawet w takim małym ciągniku, zaczynając od trakcji a kończąc na takiej błachostce jak wybieranie dołków na nierównej drodze

cena niewiele większa, a i wymiarowo już nie to samo co produkowane kiedyś


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pacal122    0

Witam, ostatnio znalazłem w garażu oponę w dobrym stanie ma ona rozmiar 6.50-16 i zastanawiam się czy by pasowała do c330 bo tam są już łyse i chciałbym wymienić. Liczę na szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

A czemu ma nie pasować? skoro wejdzie na spokojnie 750 Dętek nie trzeba zmieniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

pasować będzie, bo nawet 9.00 tam wciśniesz, tylko czy opłaca się zakładać zleżały śmietnik ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pacal122    0

Myślę że to i tak lepsze niż prawie 30 letnie opony na których nie ma praktycznie bieżnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Jakie opony polecacie do tura przy czym muszą być rozmiaru tak jak oryginalne? Jaka firma? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ursus c330 przednie koło, ściągniete śruby mocujące oponę, 5 odkręconych 6 odcięta, opona porusza się ale nie chce zejść, brak już pomysłów, nic jej nie trzyma, czy obciążniki blokują ściągnięcie opony? To chyba jedyna opcja kt óra może uniemożliwiać jej ściągnięcie.

 

 

354205688_1424578418385586_8516005572689199178_n.jpg

352949246_1647140325712047_7661610916288068227_n.jpg

Edytowano przez ŻakowskiSławomir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1306

czy tobie chodzi żę felga nie chce zejść?

spróbuj odkrecić 4 śruby od zewnętrzej które widać  na zdj.

czy felga się rusza z obciążnikami ?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, GABBER85 napisał:

czy tobie chodzi żę felga nie chce zejść?

spróbuj odkrecić 4 śruby od zewnętrzej które widać  na zdj.

czy felga się rusza z obciążnikami ?

tak, chce zdjąć felgę, musiałbym odciąć bo tylko 1 z 4 śrub się da okręcić, ale to jest śruba od obciązników, ale tak, normalnie się rusza całość, razem z obciążnikami

 

5 minut temu, toorano napisał:

opona była przykręcona do felgi ?

tak, tymi 6 śrubami, normalnie 5 odkręciłem 6 odciąłem, ściągam oponę a tu zonk

Edytowano przez ŻakowskiSławomir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1306

weź małego palnika i nagrzej 3 pozostałe  i WD40 i młotkiem popukaj

mikropalnik albo taki za 25 zł  z targu


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, toorano napisał:

nie widziałem jeszcze przykręcanej opony !!!

niech będzie, felga

Przed chwilą, GABBER85 napisał:

weź małego palnika i nagrzej 3 pozostałe  i WD40 i młotkiem popukaj

mikropalnik albo taki za 25 zł  z targu

po prostu odjebie je flexem, ale nie w tym rzecz, przecież to są śruby od obciążników, obciążniki nie przeszkadzają w ściągnieciu tej felgi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1306

nie wiem czy nie przeszkadzają, poźniej można przyspawać szpilki i nakrecić spowrotem, albo nawiercić i nagwintować

wg mnie to one trzymają, bo zmierz średnice otworu w feldze co nachodzi na piastę a weź zmierz średnice otworu od drugiej strony między obciążnikami...chyba mniejsza jest


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, GABBER85 napisał:

nie wiem czy nie przeszkadzają, poźniej można przyspawać szpilki i nakrecić spowrotem, albo nawiercić i nagwintować

wg mnie to one trzymają, bo zmierz średnice otworu w feldze co nachodzi na piastę a weź zmierz średnice otworu od drugiej strony między obciążnikami...chyba mniejsza jest

zaraz wrzucę foty jak to wygląda, a to nie tak że przednie szpilki w tej piaście są wkręcane? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Joker93
      Witam koledzy mam problem z wyciekiem oleju z przedniej zwolnicy w forterce 120hsx jak to rozebrać bo nigdy tego nie robiłem 
    • Przez ukasz
      Dziś zauważyłem że cała przednia oś ma dość spory luz, jednak nie jest o luz osiowy a cała oś przesuwa się do przodu i do tyłu.W instrukcji widzę tylko że z każdej strony jest jakiś pierścień ale wygląda on na dość gruby wiec raczej nie służy do kasowania luzu. i nie wiem czy można dokupić podkładki do kasowania tego luzu czy trzeba kombinować i samemu dorabiać.
    • Przez Metality_Dawid
      Witam jestem tokarzem, z chęcią podejmę się naprawą przednich osi ciągników do 120hp 2x4 oraz 4x4. Możliwość wysyłki, wystawiam FV, kod pocztowy 21-060. Pozdrawiam
      Nr.tel 722 017 799
      Adres e-mail biuro.metality@wp.pl
      Preferuje pisać na adres e-mail z przesłaniem zdjęć potrzebnej naprawy.
    • Przez Gabrys05
      Cześć!
      Macie jakieś sposoby, żeby nie znosiło przodu w c 330 podczas zimy? 
      Pozdro!
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam chodziło by mi o oś resorową ale mam piewien problem oddośnie  bo mam tura przy ciapku  a chciałbym założyć resorowaną od ursusa 4011 nie mogę mieć bo nie mam okrągłej  to bym musiał zmienić cała oś i nie wiadomo czy ta oś by wytrzymała takich naprężen  wiec pomyślałem o zetorku 5211 lub 7211 ale nie wiem czy ona jest za wielka żeby ta półośka weszła mi https://sprzedajemy.pl/polos-przednia-zetor-5211-7211-stary-typ-warszew-2-e30984-nr65562662  i pytanie mam do was czy ona pasuje od zetora 5211 7211??? 
      wiem że od 4011 pasuje ale do tura wersja rurowa moze okazać się za słaba do ursusa c 330 z turem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj