Skocz do zawartości

Zdjęcie

Smarownica dojarki

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Piotrek96

Piotrek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 12:29

Smarownica dojarki

Witam, mam problem z dojarką alfa laval. Otóż przecieka tzn. olej wycieka pomiędzy górnym (czarnym), a dolnym (przezroczystym) korpusem. Wymieniłem obydwa, wleję olej i trzyma kilkanaście godzin, dojarka normalnie działa i w jednej chwili dolny korpus zapełni się cały i znowu wycieknie wszystko... Jest to bardzo uciążliwe, bo muszę codziennie dolewać olej... Może trzeba dobrze ustawić tą miedzianą śrubę, co wkręca się w górnym, czarnym korpusie (z tego co wiem służy do ustawiania smarowania) i może on zawodzi? Czy ktoś miał podobny problem? Albo czy ktoś może sprawdzić ile wystaje ta śruba w górnym korpusie? Bardzo proszę o pomoc i dziękuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Smarownica dojarki Dzisiaj, 21:41
  •  

#2 Share Pablo1970

Pablo1970

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 13:38

Smarownica dojarki

Na  dolnym  korpusie  są  trzy  kreski  śrubę  należy  ustawić  tak  aby  olej  utrzymywał  się  w   okolicy   środkowej .

#3 Share Piotrek96

Piotrek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 13:42

Smarownica dojarki

Ok, dziękuję sprawdzę czy to coś da.

#4 Share Piotrek96

Piotrek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 10:15

Smarownica dojarki Wykręciłem tą śrubę prawie do końca, ale niestety nic to nie dało... Do tego przy włączaniu przez chwilę dziwnie wurczy i dymi...

#5 Share ekwador

ekwador

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 10:33

Smarownica dojarki

Skoro regulacja tą śrubą nic nie dała to oznacza, że masz nieszczelność gdzieś w zbiorniczku.

Najczęściej winna jest uszczelka zbiorniczka czyli ta między czarnym korpusem a tym półprzezroczystym zbiorniczkiem wkręconym w niego.

Nastały kolejne zmiany na Agrofoto

Najwyraźniej został wprowadzony nowy model rządów, mod przekracza normy społeczne, a Admin daje ciche przyzwolenie nie reagując na to.

Terror  nową wizytówką forum

#6 Share Piotrek96

Piotrek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 10:36

Smarownica dojarki

Tyle, że cieknie mi pomiędzy dolnym a górnym... Bo tam jest szpara jak się dobrze przyjrzeć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share ekwador

ekwador

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 10:53

Smarownica dojarki

Bo tam ma być szczelina  :P  Cała regulacja poziomu oleju w tym przezroczystym pojemniku polega na tym,że powietrze ma się dostawać do głównego pojemnika w którym jest olej tylko i wyłącznie przez króciec.  To tak jest regulowane.

Zdejmij ten główny pojemnik z olejem (półprzezroczysty), odkręć czarną zakrętkę z króćcem i zobacz w jakim stanie jest ta uszczelka o której pisałem

Najwyraźniej został wprowadzony nowy model rządów, mod przekracza normy społeczne, a Admin daje ciche przyzwolenie nie reagując na to.

#8 Share Piotrek96

Piotrek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 12:05

Smarownica dojarki

No właściwie jej tam nie ma od dawna... :P Ale wcześniej nie było też i było w porządku... A może wiesz jeszcze co jest przyczyną warkotu po włączeniu i dymu z tłumika?

#9 Share ekwador

ekwador

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 13:03

Smarownica dojarki

No to masz winowajcę, załóż uszczelkę i będzie dobrze.

Warkot spowodowany jest nadmierną ilością oleju w komorze pompy przez co łopatki  sie przyklejają do wirnika.Zanim się odkleja i będą poprawnie działać to chwilę potrwa.

Ten dym to może nie dym, a opary oleju,  spuść zużyty olej z osadnika pompy-tym wężykiem w tylnej części.

#10 Share Piotrek96

Piotrek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 14:16

Smarownica dojarki Jeszcze jedno jak go bezpiecznie wyciągnąć? Przy tej kostce? Przepraszam, że tak wszystkiego wypytuję, ale jestem w tym zielony z ojcem, ja mam dopiero 18 lat i przez wiele lat nie było problemów z dojarką więc i niezbyt interesowałem się jej mechanizmami i budową...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 14:30

Smarownica dojarki Śruba powinna być chyba wykręcona na 22mm licząc od skośnego czubka do czarnej podstawy. Zbiorniczek powinien być skręcony szczelnie, żeby tam było podciśnienie jak przy opróżnianiu.