Gość szopen158

Maschio Attila & Bednar Terraland

Polecane posty

Gość szopen158   
Gość szopen158

Witam, chciałbym uzyskać kilka informacji na temat jak sprawują się tego typu pługi zębowe czy warto zwrócić na to uwagę, jakie są korzyści korzystania z takiego typu sprzętu a jakie wady, jeżeli ktoś posiada to na jakich areałach pracuje i z jakimi ciągnikami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

No cóż Maschio I Bednar jeżeli chodzi o tego rodzaju maszyny maja podobne jak nie takie same,można dorzucić do tego segmentu jeszcze produkt firmy Farmet Krtek[czy jakoś tak].Ogólnie zasada działania wszystkich tych produktów taka sama.różnią je detale.Tego rodzaju maszyna ma za zadanie zastapienie na przysłowiowego pługa,tzn przejście na uprawe tkz uproszczona,choć przejscie na uprawe uproszczoną to nie tylko agrotechnika.Miałem akurat w tym roku Bednara terelanda 3m na zabezpieczeniu hydraulicznym dodatkowo z wałem talerzowym doprawowym tkz proffi na pokazach.No i musze powiedzieć że się sprawdził,ja nie kupiłem ale gospodarstwo obok mnie 1200 ha kupiło i pracowali na areale ponad 800 ha i nic nie uległo awarii.Wymieniane były tylko elementy pracujące w glebie typu dłuta,skrzdła,co ciekawe dealer przywoził dłuta napawe węglikiem i wzmacniane wytrzymywały ponad 400ha.Maszyna pracowała z JD 250 KM,maszyna wyposarzona w 7 słupic wał podwójny rolkowy oraz wał talerzowy.Maszyna pracowała na głębokości 35-40 na ciężkich glebach i 25-30 na glebach lżejszych[nie było potrzeby głębszej pracy,[sprawdzano ulokowanie podeszwy płużnej].Predkość pracy 8-10 km/h miejscami 12km/h ale przy 12 wzrastało znacznie spalanie szczególnie na glebie cięzkiej z wiadomych przyczyn.Ogólnie spalanie średnie na ha wyszło 15l.Co do jakości pracy?.Maszyna pracowała po zbożu przed rzepakiem po ówczesnym zabiegu broną talerzową[ 5cm.bardzo istotna sprawa przy planowanym przedsiewnym zabiegu głęboszem czy też gruberem o odpowiednim rozdrobnieniu resztek pożniwnych czy też odpowiedniej wysokości ścierni-nie wspomne.Uprawe bezorkową zaczynamy od zbioru przedplonu bez pominięcia żadnych detali]Po wykonaniu zabiegu glifosatem +RSM na wzrost samosiewów i chwastów i wysiewem PK i Mg+S,nastąpił wjazd głęboszem.Ogólnie oceniając wpływ zabiegu głęboszem na wzrost rzepaku róznica jest już teraz widoczna,bardziej rozwinięty system korzeniowy lepszy wigor wzrostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szopen158   
Gość szopen158

Ciekawe informacje, co do Stroma własnie czytałem że oferuje dłuta napawane węglikiem i to jest bardzo duża różnica bo w maschio tak jak czytałem to 200 ha wytrzymują dłuta i Strom oferuje od razu do pracy do 55 cm a Maschio do 45 ma ten najmniejszy zestaw wiec takie małe różnice ale na lżejsze gleby wystarczy wg mnie właśnie Attila z maschio do 45 cm. A orientujesz się może jaka jest różnica w cenie między zwykłymi dłutami a tymi napawanymi w Bednarze ?


Co do uprawy uproszczonej u mnie znajomy własnie taką stosuje od 15 lat jak nie więcej i on tak 2 tygodnie przed siewem na nieruszone ściernisko stosuje oprysk aby zniszczyć samosiewy potem przed samym siewem gruberem na 10-15 cm i w to sieje agregatem uprawowym z siewnikiem w zestawie, i ja osobiście jestem zainteresowany taką uprawą dlatego też rozglądam się za agregatem który zastąpił by pług. W tej chwili posiadam lemken smaragda 3,8 m tylko moim zdaniem to jak na moje ziemie 3-4 klasa może być cieżko uprawić tym na odpowiednią głębokość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Te dłuta napawane które Bednar oferuje robi dla nich deeler który jest zarazem sprzedawcą Bednara na terenie woj zachodniopomorskiego,wiec jak byś chciał to lepiej bezposrednio od nich,moge ci dać nr tel do przedstawiciela od nich który przywozi mi węgliki do terrano,bajka powiem fakt z 4 razy droższe niz jakiś tam mizerny zamiennik.ale 300 robie.a na zamienniku do 50.Teraz co do ceny Bednar wychodzi najdrożej,a najtaniej Krtek farmeta i farmet ma jeszcze zestaw talerzy wyrównujących przed wałami rolkowymi tak jak masz w lemkenie szmaragdzie,a maszyna właściwie taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
    • Przez karbex
      Witam,
      Mam pytanie - mam gruber do uprawy ściernika na podwójnym zabezpieczeniu - 5 łap, 2.2 metra. Uprawiam bezorkowo i robię tym gruberem ale widzę że są dostępne dłuta do modyfikacji żeby robić tym na głęboko - wiadomo - z podcinaczami to robie tak do 12-15 cm. Czy jest sens wymiany Ty dłut np do uprawy wiosennej żeby zrobić na głęboko a później agregat z broną aktywną i siew? Gleby lekkie IVb, V klasa.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj