Brykacz

Rolująca do 2812

Polecane posty

Brykacz    2

Witam mam zamiar kupić sobie jakąś prasę rolującą do ursusa 2812. Jaka była by do niego najlepsza? Miała by ona robić na około 25 ha przez około 3 sezony najczęściej przy słomie a przy sianie/kiszonce to może czasami. Wiem że on ma tylko 38 kucy ale niestety na razie tyle musi wystarczyć. Więc jaką proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

Zdajesz sobie sprawę że przez 3 sezony na takim areale rozwalisz ciągnik i będziesz musiał robić remont?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykacz    2

Niby z jakiego powodu miał bym go rozwalić? Nawet nie podałeś z jaką prasą a już że rozwale. Przy słomie to on nie będzie miał tak ciężko jak przy sianokiszonce,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

C-360 i 3512 to minimum jakie może współpracować z prasami rolującymi o małym zapotrzebowaniu na moc. Jak nie miałeś jeszcze prasy rolującej to radzę skonsultować się z osobami które już je mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Były już podobne tematy. Sam nawet zakładałeś taki wcześniej i każdy Ci mówi, że ciągnik za słaby, a Ty ciągle tego nie przyjmujesz do wiadomości i dalej pytasz o to samo.

Kilkadziesiąt belek rocznie może i by przemęczył robiąc niedobite ale nie 25 ha. Sipma albo krone tj. prasy łańcuchowe mają w miarę małe zapotrzebowanie na moc ale do tego MF-a za słabe. On z kostką potrafi się zadusić nawet...

Piszesz, że głównie do słomy i tu Cię oświecę. W słomię w brew pozorom jest ciężej jak w sianokiszące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Jeśli chcesz to prasy krone kr 125 mają małe zapotrzebowanie min. 34, powinien dać sobie rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Jeżeli masz możliwość to sobie weź kogoś żeby Ci sprasował, do tego traktora rolka się nie nadaje. Tak jak już było wcześniej mówione założyłeś już taki temat i każdy Ci powiedział że nie da rady a ty dalej swoje, kup sobie tą rolkę, zarżnij traktor i nie zaśmiecaj forum

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

3p czy mf 255 czy nawet 60 pracuje w prasie rolujacej w pełnym zakresie mocy i co ważne czasami silnik dostaje po garach tak że woda w chłodnicy się gotuje. Wiec do 2812 zapomnij. Ja sam poważnie się zastanawiałem do mtz kupić rollanta 66(bo w miare tania jest w okolicy z szerokim podbieraczem i siatką) ale nie będzie zapasu mocy czy nawet brak mocy. Spodobał mi sie też variant ale znowu ten rotor i trzeba chciaż z 90 km do słomy. I sam chciałbym coś porządnego kupić ale do wszystkiego mocy brakuje.

Edytowano przez jonkszi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

to że prasa ma rotor, to nie zawsze znaczy , że ma noże... ;) jak bez noży to nie ma co się bac rotora ;)

 

co do załozyciela tematu, to tak jak kolega @stig wyżej.. kup, zarżnij ciągnik, narób kapci , zmarnuj również pasze, i na drugi rok wynajmij kogoś na usługe... .


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Finn że nawet noże da się schować to wiem tylko rotor trochę potrzebuje mocy choć z drugiej  zwiększa wydajność. Właściwie i tak słomę i siano mam do prasowania więc może zaryzykuje. A tak po krótkim przemyśleniu na brak mocy jest pretekst na zmiane ciągnika o większej mocy. Byle rusek wytrzymał 1 sezon z nią :D

 

Brykacz trzeba albo zmienić ciągnik(ze 60 70 km)  albo poczekać  bo między wersami doszedłem że będzie nowy ciągnik  i pod ten ciagnik dopasować prasę.

 

Edytowano przez jonkszi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiu670    2

Napiszę to co każdy ciągnik za słaby 38km kostka to tak ale nie rolka nie masz większego ciągnika zastanów się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykacz    2

No a do c 360?

Może sprzedam 2812 i kupie 360. No bo po co zarzynać ten ciągnik... szkoda trochę a jeszcze kilka lat temu miałem remont silnika po awarii.

Więc co do tej sześćdziesiątki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak nie masz kasy za wiele to kup jumza za jakieś 6tys, będziesz miał do prasy i do pługa a 2812 zostaw do pozostałych prac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Wiesz co łatwo jest kupić starego grata za parę złoty a nie lepiej odczekać i kupić szerokim podbieraczem i wiązaniem podwójnym sznurkiem. Po tej prasie nie ma cudów sie spodziewać ale ja mówie lepiej poczekać i coś sensownego kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Duży ciągnik to wystarczu kupić ursusa 120km (1222) i na wałek będzie miał ze 110 km. Wiesz chce niewiadomo co ale 30 lat mordowana była k442( parę ostatnich donajmowałem prasę) i teraz powiedziałem że nie idę na żadne kompromisy  i  ma byc szeroki podbieracz i siatka i żadnych calowych łożysk, rotor też by się przydał ale brak jakoś był przeżył brak. I właśnie variant  jest dla mnie odpowiedni tym bardziej jest prosta elektronika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj