mariog84

Fendt 515C dziwne stuki....???

Polecane posty

mariog84    1

Witam. Posiadam Fendta 515c, juz kilka lat. Tej jesieni pojawił sie pewien problem. Mianowicie przy duzym obciażeniu slnika (np cięzka orka) słychać dziwne stukanie, z lewej strony silnika, jak siedze w kabinie. Dość głośne. Takie dziwne uderzenia. Po chwili stuki zanikają. Gdy go troszkę przytrzyma (silnik ma ciężej), znowu słychac te stuki. Nie mam pojęcia co może być przyczyną tego dzwięku. Przy lekkich pracach nic nie słychać. A ciągnik najwiekszy w gospodarstwie czyli głównie do cięzkich prac. Spotkał się ktoś z czymś podobnym?? Wie ktoś co to może być??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

cos malo na ten model i rok? teoretycznie przy tym przebiegu to powinien smigac jak prawie nowka ciezko tak bez ogledzin stwierdzic moze to korbowod na sworzniu stukac niema co tak jezdzic musisz to dokladnie zlokalizowac gdzie to dokladnie stuka i naprawic zanim cos sie urwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariog84    1

I tu jest właśnie problem, bo nie moge zlokalizować skąd ten dzwięk..... A ciśnienie mi to podnosi... Pewnie sie dopiero dowiem jak cos rzeczywiście sie urwie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

U sąsiada w zetorze objawiało się tak samo pod obciążeniem a przyczyną był pęknięty tłok.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

wiesz jak sie urwie to juz bedzie za pozno koszty nie male orientujesz sie napewno co ile do fendta kosztuje musisz dokladnie osluchac silnik nawet o wiele taniej jest teraz to zlokalizowac nawet rozbierajac silnik niz potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Założyłeś temat napewno się coś ciekawego dowiesz.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Rozgrzej silnik, zmierz ciśnienie oleju. Oczywiście najpierw poszukaj gdzieś info ile ma mieć. Gdyby pękł tłok silnik nie równo by pracował. Ale ciśnienie na cylindrach można zmierzyć. I właściwie zostaje tylko to co można sprawdzić bez rozbierania silnika. Pytanie czy stuki pochodzą z silnika. może ci się wydaje. Trudno przez net zgadnąć, gdzie stuka. Pytanie o przebieg w tych ciągnikach jest śmieszne. Bo kto tak naprawdę go zna. Kilkuletnie mają tyle co napisałeś. A tu pewnie trzeba 1 z przodu postawić.

Tak czy siak traktor musisz oddać do mechanika. Bo wątpię abyś miał przyrządy do przeprowadzenia pomiarów jak pisałem wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Był taki przypadek u nas w firmie w 515. Tez nie można było zlokalizować co się dzieje aż w końcu przypadkiem okazało się ze jest uszczelka pod głowicą uszkodzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Tylko że uszczelka zaczyna się ujawniać pod dużym obciążeniem a za chwilę po dodaniu gazu słychać stukanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

Sprawdź luzy na zaworach może są za duże i stuka temu albo to turbo bądź pompa wtryskowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ludzie litości. Uszkodzona uszczelka objawia się wam stukaniem? Jak duże luzy zaworowe są, aby tak głośno stukało pod obciążeniem? A turbo i pompa to chyba kogoś w głowę stuknęły. Ja już dziękuję.

W sumie jedyne wyjście mechanik do traktora lub traktor do mechanika.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

No to byś się zdziwił jak przepali się uszczelka między tłokami jak wali.Jak nie miałeś  takiego przypadku i głupot nie gadaj.Takie zjawisko ukazuję się w silnikach z całymi głowicami.Miałem taki sam numer w 80 miska olejowa wek panewki zrzuciłem łapie korbowody zero luzu wał w porządku na głównych też nic została głowica.Głowica na bok a tu dziura między 3-4 ale objawy były najpierw pod obciążeniem a po jakiejś chwili walił po dodaniu gazu i stabilizował się jak obroty się wyrównały. :P

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Kiedyś miałem tak przepaloną uszczelkę w 255. A tam jak wiesz jest jedna głowica. Nic nie stukało. Ale ok niech będzie. Tak czy siak bez mechanika to tylko wróżenie z fusów. Dlatego napisałem, że jedyne co można zrobić na szybko to zmierzyć ciśnienie oleju, i sprężanie. Zamiast rozbierać po kolei nie to co potrzeba i zgadywać.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

Panowie cisnienie oleju napewno bedzie ok bo jak by niebylo to juz dawno by silnik sie zatar a sprezanie co ma do tego ? brak sprezania to powodowal by prace nie na wszystkie cylindry a ciagnik pracuje ok odpala tez dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To są tylko sugestie a nie gotowa recepta co wymienić. Na odległość przez tv to kiedyś Kaszpirowski ponoć uzdrawiał.  Ludzie piszą, ze pękł tłok lub uszczelkę wypaliło. Pomiar sprężania to pokaże. Pomiar ciśnienia pozwoli ocenić czy wszystko ok z wałem. To są jedyne metody aby co nie co sprawdzić bez rozbierania silnika. Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Kolego, mam deutza agrostara z silnikiem fendta i przebieg 8500 h i przerabiałem tak zwany stukot, napoczątku było tak jak mówisz, stukał jak miał ciężko potem już nie stukało,

Lecz po paru dniach zaczął stukać ciągle, na podwórku starałem się żeby stukotał i odrazu zacząłem rozbiórkę, okazało się że tłok dotykał głowicy.

Wymieniliśmy wszystkie sworznie, złożyliśmy i to pomogło. Luz był ledwno wyczuwalny a jednak się tłukło bo jednak są to dosyć spore obroty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Ktoś miał taki stukot jak na powyższym filmiku? Podpowiecie co było przyczyną? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez resters
      Szukam dobrego mechanika od tego sprzętu. Ciągnik 1995 rocznik. Do naprawy turbo-sprzęgło

      Lubelskie- Macie kogoś polecanego? 
    • Przez Grzesiek90
      Witam
      Mam problem z hamulcem ręcznym w Fendt 515C. Po zaciągnięciu nie trzyma wcale. Gdzie szukać przyczyny? Ręczny hamuje tym hamulcem na wale czy przy kołach są jakieś szczęki? 
    • Przez Profesor
      Fendt 515c - na załączonym resorowaniu przedniej osi gdy przekrocze 2 km/h slychac wycie hydrauliki przez 3-4 sekundy, traktor wyraznie traci moc. Po 3-4 sekundach wszystko wraca do normy. Co to moze byc?
    • Przez SZWAGIER1999
      Witam.zastanawiam się nad kupnem Fendt favorit 515c, chciałbym poznać opinie użytkowników fendt-a.Jego wady,zalety,najczęstsze usterki,spalanie itp.
    • Przez Maxer
      Witam
      Mam problem nie działają w moim Fendt'cie 510 C światła robocze oraz podświetlenie wyświetlaczy na desce rozdzielczej.
      Na początku nie działały jakiś czas później znowu działały co najdziwniejsze przestawało to działać razem, nie podświetlają się przełączniki świateł roboczych, reszta podświetleń kabiny i światła działają bezpieczniki wszystkie dobre od tych świateł.
       
      Spotkał się ktoś z czymś takim?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj