Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat ścierniskowy (gruber) które zabezpieczenie lepsze? [połączone]

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share andrejus174

andrejus174

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 10:21

Koledzy czy sądzicie że taki gruber dałby rade, wiem  że wygląda źle ale zawsze można pomalować. Kwestia tylko jak będzie wyglądało pole po nim i czy nie bedzie sie zapychał. 

http://olx.pl/oferta...html#971116949a

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat ścierniskowy (gruber) które zabezpieczenie lepsze? [połączone] Dzisiaj, 04:10
  •  

#22 Share magikw

magikw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 12:01

wedlug mnie troche za niski bedzie sie zapychał

#23 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 12:05

http://olx.pl/oferta...267a4;promoted 

4 zdj jest fajny gruber tylko proponował bym z wałem teownikowym którego nie ma na zdj super robi robote

#24 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 12:15

czym wyższa rama tym mniej kłopotu z zapychaniem a bywa tak że trzeba wjechać na starą trawę po randapowaniu i zrobić krecią robotę. Jak ktoś ma czas na wymianę śrub to może pracować na zabezpieczeniu kołkowym , na piachy wystarczy na gleby cięższe i zakamienione niestety padaka. Gęsiostopy na gł 12 cm idealnie podcinają rozłogi i korzenie chwastów uprawa takim sprzętem to sama przyjemność, dodatkowo resztki pożniwne są mieszane z glebą i jest to co trzeba. Za kilka lat pługi pójdą w odstawkę pozostaną agregaty typu Gaspardo plon wyższy koszt mniejsze itp. Krzyżówka głębosza z gruberem a póki co proponuję na sprężyna ten Agro-lift ok

#25 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8010 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 12:50

Jak dla mnie to tylko 3 belkowy minimum, na sprężynach, talerze, lepsza talerzówka i podwójny wałem z  tyłu.

Posiadam Crosa T Drive  http://otomoto.pl/ki...ve-A326448.html    Uni 11 redlic, dwa rzędy talerzy i wał oponowy, teraz dorobiłem wał strunowy 400 i będę zakładał. Robię bez podcinaczy.

Sąsiad posiada Farmeta 3,6 z podwójnym wałem i to jest to, pod siew nie trza uprawiać, u mnie przydaje się dodatkowa uprawa.

#26 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 12:57

kolego właśnie polecam ta firme agro-lift kolega na grubera tej firmy i sie super sprawuje ale jest wadą grubera gdy jest bardzo sucho i twardo nie chce głęboko sie zagłębiać trzeba czekać do deszczu ale to chyba tak ma każdy gruber ostatnio przywieźli mi na testy talerzówke tej firmy bo siejemy też QQ na ziarno i podjechałem do tej maszyny jd 90km i chciałem do góry podnieść to podniosło przód ciągnika odczepiliśmy wał teownikowy to ledwo podnosił talerzówke natomiast jd 120 km ładnie podnosi i ta talerzówka świetnie robi robotę i ta testowa podobno zrobiła 500 ha i nie widać na niej żadnego zużycia więc chyba porządne maszyny i mozna sie dogadać co do wyposażenia z nimi i skonfigurować maszyne jaka nam pasuje 

#27 Share andrejus174

andrejus174

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 13:04

Jak dla mnie to tylko 3 belkowy minimum, na sprężynach, talerze, lepsza talerzówka i podwójny wałem z  tyłu.

Posiadam Crosa T Drive  http://otomoto.pl/ki...ve-A326448.html    Uni 11 redlic, dwa rzędy talerzy i wał oponowy, teraz dorobiłem wał strunowy 400 i będę zakładał. Robię bez podcinaczy.

Sąsiad posiada Farmeta 3,6 z podwójnym wałem i to jest to, pod siew nie trza uprawiać, u mnie przydaje się dodatkowa uprawa.

Masz racje ale jest jedna zasadnicza różnica. Większośc z nas pisze i gruberach używanych lub nowych do kilku tyś zł a nie tak jak ty wyskoczyłeś z gruberem za 50 tyś zł. Za tką kasę to kupiłbym jakiś 5 letni zachodni dobrej firmy a nie unie. Mam już jeden agregat upr-siew z unii i żałuje że nie wybrałem zachodniej marki. 

#28 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8010 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 19:02

Ja tu odniosłem sie to tego co powinien gruber mieć z tyłu żeby było zadowolenie z  jego pracy. Bo dużo gruberów jak ma talerze to nic po za tym, a same talerze nie zbyt dobrze robią. Brony to wcale nie nadają się.

Parę  lat robiłem gruberem 4 belkowym którego sprzedałem za 5 tyś z porządnym wałem który sam zrobiłem, i do końca nie byłem z  jego roboty zadowolony, bo talerzy nie miałem.

#29 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 19:20

Moge polecic agregat polskiej firmy Armasz, pole wyglada super no i oczywiscie cena, zrobiony solidnie z profilu 5 mm jak sie nie myle, mam niektore pola naprawde gliniaste, kupilem na zabazpieczeniach kolkowych z obawy przed wyginaniem na twardej ziemi i tez jestem zadowolony, kamieni na polu nie ma opuszczam i nic mnie nie obchodzi.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat ścierniskowy (gruber) które zabezpieczenie lepsze? [połączone] Dzisiaj, 04:10
  •  

#30 Share bartas616

bartas616

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 22 luty 2015 - 00:16

Połączone

Witam?

które łapy są lepsze do uprawy pożniwnej po zbożach i rzepaku? na sztywnej łapie czy na sprężynowej?

takiej jak tu u kolegi  pawloxhxx 

Załączone miniaturki

• vamo-vaderstadt-3m_37900_70_185009.jpg

Edytowany przez kris14, 22 luty 2015 - 11:03.
Pkt. 1.2 +1p. ostrzeżeń

#31 Share TelefonyRadom

TelefonyRadom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 22 luty 2015 - 00:20

Agregat ścierniskowy (gruber) które zabezpieczenie lepsze? [połączone] Sprężynowa albo zabezpieczana śrubą

#32 Share darek483

darek483

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 22 luty 2015 - 07:54

ja przyłączam sie do pytania

Edytowany przez kris14, 22 luty 2015 - 11:00.

#33 Share Jasiu2008

Jasiu2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:KUBOTA ME 9000

Napisany 22 luty 2015 - 08:35

Agregat ścierniskowy (gruber) które zabezpieczenie lepsze? [połączone] Ja mam agregat z Agro-Tom 2.7m zabezpieczenie sprężynowa noga jak na foto i nie uwierzycie ale w zeszłym roku pękły mi dwie sztuki sa one zrobione z kwadratu 35*35 milimetrów a koszt nowej chyba 600
Ale pracuje się nim fenomenalnie,jedną urwalem na własne życzenie bo zachaczylem w kawał betonu, ale mimo to powinno pęknać strzemie ,a nie stopa no ale co zrobić, pług mam również kvernelanda 3obrotowa na resorze także robota ro również jest bajka. Pozdrawiam

#34 Share pawloxhxx

pawloxhxx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze. nowe technologie,

Napisany 22 luty 2015 - 08:38

Agregat ścierniskowy (gruber) które zabezpieczenie lepsze? [połączone] moja ma inne gięcie jak te w Polskich agregatach i gruberach kupiłem go używanego i ten co go sprzedawał dokupował do niego zęby po 270 zł nowe na zamówienie.

#35 Share kacper168041

kacper168041

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 22 luty 2015 - 09:41

Agregat ścierniskowy (gruber) które zabezpieczenie lepsze? [połączone] Nie polecam ci kolego zabezpieczenie śrubowych bo to jest najgorsze co może być. byś musiał jednego człowieka posadzić na agregacie żeby Ci ciągle zmieniał ;-)

#36 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1547 postów

Napisany 22 luty 2015 - 10:17

wszystko zależy jakie kolega ma gleby nie uważacie jak kolego masz kase kup spręzynowe ale nie takie jak na foto tylko sprezyna nonstop u góry nic nie ma prawa peknąć a sprezyna jak na zdjęciu wymieniłem juz 4szt. koszt jednej to 400PLN made in italy :( 

A wiec jak masz kamienie to non-stop spręzyna jak nie masz kamieni to kołkowe wystarczą 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7077 postów

Napisany 22 luty 2015 - 11:03

http://www.agrofoto....+zabezpieczenie łączę.