Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey ferguson :)

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share KIbul

KIbul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 25 grudzień 2014 - 18:13

Witam planuje kupić traktor do 40tys. Padło na Massey-a Ferguson-a. Moc od 80 do 105km. I tu moje pytanie czy wybrać model 3070(4 cylindry trochę moim zdaniem wyżyłowane) czy 3080 (6 cylindrów) jakie wychodzą różnice w spalaniu ?? Prawdopodobnie będzie pracował z turem. Około 20ha ziemi (plug 4 skiby,talerzówka,agregat 3.6). Ziemia 2-3 klasa, miejscami trochę ciężka do uprawy :) Miałem trochę styczności z tymi traktorami(miałem przyjemność jeździć :) Jaka skrzynie wybrać ?? 16?? 32 ??

Mam na oku jeden egzemplarz :D

http://olx.pl/oferta...html#918b46df4c

Cena trochę zachęca, tylko brak opon :P do tura jest łyżko krokodyl ;p tur 3 sekcje. Mam zamiar w sobotę jechać obejrzeć :P cena około 34 do wzięcia :D

A i ostatnie pytanie jakie są najsłabsze punkty tych traktorów( zęby można było sprawdzić ) Wiadomo do silnika i skrzyni nie zajrzymy : )

t

Jestem z okolic Kielc :D jeżeli ktoś ma w promieniu 200km coś fajnego do sprzedania to Chętnie obejrzę :D

Z góry dziękuje z odpowiedzi :)

Pozdro : D

Edytowany przez KIbul, 25 grudzień 2014 - 18:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey ferguson :) Dzisiaj, 10:46
  •  

#2 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 21:54

jak chodzil z turem to juz bedzie zmeczony skrzynia sprzeglo pompa, najlepsza skrzynia to dynashift jak jest sprawna, jak bedziesz ogladal mf to zobacz czy wszystkie zeczy el , sa sprawne ,napedy blokada podnosnik walek biegi czy nie wyskakuja silnk perkins to jest najmniejszy problem w tych ciagnikach szukaj cos z seri 3085 , 3095 ale pamietaj to tylko mf wiec zawsze cos moze byc niesprawne lub instalacja el raz dziala raz nie ogulnie ten z linku to cos bardzo tani wiec uwazaj bo moze niebyc na 100 procet sprawny zebys sie nie naciol bo naprawy nie sa TANIE pozd

#3 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 25 grudzień 2014 - 22:24

Jak chodził duższy czas z turem to przodek może być rozbity

#4 Share dabaz

dabaz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 26 grudzień 2014 - 22:04

Za tani. ja za swojego 3095 dałem 38 tys z rocznika 92 i tura nie widział. Chodzi u mnie 6 lat bez większych awarii. Sam tur z 8 tys więc ciągnik za 26 tys to szrot może być. Bądź ostrożny.

#5 Share KIbul

KIbul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 26 grudzień 2014 - 22:21

No dobra okey :D Tylko nadal nie wiem czy szukac 4 czy 6 cylindrow ?? :D mam jeszcze jeden na oku :D

http://olx.pl/oferta...html#e7346cb4c3

Podobno od rolnika ;p uzytkuje go 4 lata bez wiekszych awarii :D

#6 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 26 grudzień 2014 - 22:32

Handlarzyna  widać od razu..

Chłopie jak nie masz pojęcia o Mf-ie to sie w to nie pchaj bo będziesz płakał. Za dobry ciągnik trzeba zapłacić....

#7 Share KIbul

KIbul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 26 grudzień 2014 - 22:56

No to według Ciebie to co powinienem kupic za ciągnik ?? wcześniej miałem zetora 7245 i zetory i ursusy odpadaj... Jak możesz to doradź :D Bede wdzięczny :D

#8 Share dabaz

dabaz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 26 grudzień 2014 - 23:10

MF-y to "trudne" ciągniki. Sam nie wiem. Może jakiś starszy fendt? Ino że kasa duża a tu stary lyr. Żony kuzyn ma mleczne krowy więc i kasę i kupił dwa fendty z 87 i 86 roku i jeden miał tura i chwali a sąsiad ma mleczne krowy i kupił w zeszłym tygodniu od Korbanka nowego MF-a 260 km na kredyt bo ma też nowe zetory (jeden z tego roku 140 km) ale mu te zetory bokiem wychodzą już Szajs ponoć. Fajny Fendt bez elektroniki to dobry wybór. Albo JD jakiegoś poszukaj. Komputery i elektronika są dobre w młodych rocznikach.

#9 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 26 grudzień 2014 - 23:41

No to według Ciebie to co powinienem kupic za ciągnik ?? wcześniej miałem zetora 7245 i zetory i ursusy odpadaj... Jak możesz to doradź :D Bede wdzięczny :D

Masz kupić ,,dobry'' ciagnik żeby nie był zajechany na smierć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 08:43

Massey ferguson :) Według mnie to tyczy sie kazdej marki ze jak będzie wyj..... To będę wysokie koszty naprawy. Mysle o zachodnich. Może pomyśl o możecie? Ciągniki może nie oferują takiego komfortu ale to mocne i twarde ciagniki

#11 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 09:41

Jesli potrzebujesz porady to ja moge doradzić ci taki sprzet http://olx.pl/oferta...addc8f;promoted

http://olx.pl/oferta...html#91a05e5d06  wszystkie bez elektroniki i naprawde dobre ciagniki :)

Handlarzyna  widać od razu..

Chłopie jak nie masz pojęcia o Mf-ie to sie w to nie pchaj bo będziesz płakał. Za dobry ciągnik trzeba zapłacić....

A kolega jasnowidz czy co??

:) :)

#12 Share KIbul

KIbul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 19:57

Oglądałem tego Mf 3070 dzisiaj ;p ciągnik od rolnika. Pracował na prawie 60ha ;p trochę wyszarpnięty zębem czasu :D Ale mam @ egzemplarze które oglądałem i mnie ciekawią :D jeden od Handlarza :D trochę odmalowana maska i błotniki ale traktor nie zniszczony wszystko chodzi bardzo ładnie :D 36 tys do wzięcia :D

http://olx.pl/oferta...html#b252e65937

2 renówka to ciągnik który jest 4 lata w kraju i pracował tylko przy odśnieżaniu :P Do lekkich poprawek, po pierwsze kabina :D ale negocjacji sa bliskie 28 tys złotych bez pługa do odśnieżaniu :D

http://olx.pl/oferta...html#7b7ea5ab81

I teraz nie wiem co mysles :D różnica 8 tys prawie :D :

#13 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 20:05

Weż ten w lepszym stanie :) :P

#14 Share KIbul

KIbul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 00:25

No ale sporo drozszy :D heh

#15 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 28 grudzień 2014 - 12:28

Według mnie to renówka ma się nijak do mf pod względem komfortu i wyglądu (przypomina mi mtz-a taka kabina wysoka) ale każdy lubi inne a inny chwali swoje. Renią nie jeździłem ale zaglądałem do środka to tak trochę zacofana względem ferdka, osobiście chyba bym nie wybrał reni

#16 Share Tduda

Tduda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 10:02

od niedawna jestem posiadaczem massey ferguson 3095 dynashift moim osobistym zdaniem uwazam ze to jest pożadny ciagnik nie ukrywam ze miałem z nim troche problemów na poczatku troszke z elektronika nie kosztowało mnhnie to ani złotówki po prostu przeczysciłem dwa czujniki i po problemie u mnie na okolicy takich mf jest chyba 10 sztuk i uzytkownicy nie maja z nimi wiekszych problemow ale zauwaz fakt dostenosci czesci do nich jak wejedzie na serwis allegro i wpiszesz massey ferguson 3080 ile wyswietli sie stron z czesciami do nich prwaie jest wszystko a co do renówek na sasiedniej wsi mieli renówke 150km i cos zepsuło sie wskrzyni do niemogli tego dostac dopiero przez serwis claasa zamawiałi ato nie było tani interes takze mf to bedzie nalepsze rozwiazanie moj 6 cylindrowy silnik i nie ali tak wiele

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share marian20

marian20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 21:16

Massey ferguson :) ja mialen 3069. spalania bardzo niskie i kultura pracy calkiem niezla. Niestety elektryka i skrzynia daly mi tak do wiwatu ze dziekowalem Bogu , że sie udalo sprzedac. Teraz mam dwie sztuki z serii 61 i jestem zadowolony chociaz tez co jakis czas cos wyskakuje. Na 20 ha bierz 4 cylindry. Zhrabniejszy do tura, zawsze troszke nizsze spalanie zwlaszcza w ladowaczu. Ni i pociagnie każdą Twoja maszynę bez problemu.