Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki pług wybrać?

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share DawidKaluzinski

DawidKaluzinski

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 luty 2015 - 19:19

Jaki pług wybrać?

Witam

Ja mogę polecić pług nowej firmy na rynku Euro-masz. Solidne wykonanie i ładnie orze i nie jest zbytnio drogi :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki pług wybrać? Dzisiaj, 11:31
  •  

#22 Share Lorak1

Lorak1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 18:15

Jaki pług wybrać?

Z tych marek w ktorych wybierasz to faktycznie wszystkie sa dobre i solidne. Ja osobiscie wybralem kvernelanda i sobie go chwale. Sporo jest rzeczy w tych plugach do wyboru wiec jest sie nad czym zastanawiac. Skoro masz kukurydaze i lekkie ziemie to lepiej wez cos z wiekszym rozstawem korpusow i typem korpusu odwracajacym a nie kruszacym. Nie bedzie sie zapychal i bedzie dobrze kryl. Uwazam ze hydrauliczna regulacja szerokosci to tez przydatna rzecz  - u kvernelanda to typ ES i EG. Es sa troche lzejsze jak nie chcesz zbytnio obciazac ciagnika. Pzdr

Doczytalem jeszcze teraz w niecie ze twoj zetor ma 4000kg na posnosniku. To musisz zwrociac uwage na mase pluga. On 4 siby pociagnie ale w ciezszych modelach moze miec problem z podniesieniem. Z Kvernelanda to ewentualnie 4 skibowy 150-s z zabezpieczeniem sprezynowym. Tu masz broszurke od kvernelanda http://download.kver...-i-obracalne-pl (trzeba kliknac download, wrazie jak nie znasz ang :) ) Tam na koncu jest tabela z zapotrzebowaniem na udzwig, moze popatrz sobie jaka masa pluga wymaga jakiego podnosnika. Np 150s ma zapotzebowanie 3200kg to akurat bo trzeba miec ok 20% rezerwy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share damianleszczak

damianleszczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 19:58

Jaki pług wybrać? polecam plug unia ibis lub vario mój kolega ma ibisa 4skiby mialem okazje go przetestować ja mam vario też swietny pług wielką zaletą tego pług jest zmienna szerokośc pracy naprawde polecam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1076 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 21:32