Polecane posty

Joda    0

Witam!
Otóż stoję przed zakupem nowego 4-skibowego pługa obrotowego i mam dylemat który wybrać...
Myślałem nad:

- Kuhn master 103 (3+1)

- Kverneland (model jeszcze nieznany)

Pracowałby z nim Zetor 12145.

Prblem polega na tym, iż pług Kverneland nie posiada zabezpieczenia resorowego (z tego co mi wiadomo), ale ma za to  "solidniejszą" konstrukcję.

Zaś pług Kuhn posiada te zabezpieczenia ale ma mniej solidną konstrukcję.

Co wy sądzicie na ten temat?
Może polecicie mi jakiś inny pług? =D
Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Moim zdanie kuhn lepszy bo ma zabezpieczenia, a patrzyłeś coś z oferty Lemken czy overum?


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kverneland 150 s  sam myślę nad takim do mojego zetora :D lekki i mocny na resorze   14'' - 20''    prześwit 70 / 75   jak dla mnie to fajny sprzęt 

 

 

 

 

post-144448-0-05101700-1419504019.jpg


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

a ja ci powiem tak daj sobie spokuj z obrotowym pługiem do takiego ciągnika bo hydrałulika siada w nich szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Pługi kverneland - są modele na zabezpieczeniach resorowych, jak i bez nich. Zatem pytanie tylko jaki kupisz, bo wybór ogromny. Sprawdzona marka, tylko nie są to lekkie pługi, za to jakość bardzo dobra.

Edytowano przez Darekpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja

 


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john77    8

Polecam resorowy nie bierz na kolku scinajacym bo ja taki mam i teraz zaluje,mam pare kawalkow takich ze w czasie orki nie nadazam wymieniac srub, no chyba ze u ciebie nie ma kamieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Powiedzial co wiedział...

Ja używam wywrota od tej jesieni i zagona nie chce widzieć juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joda    0

Czyli najbardziej polecacie Kverneland? :)
Z tym zabezpieczeniem to chodzi o to, że szwagier powiedział, że nie ma 
Kverneland'ów z zabezpieczeniem .... i mu uwierzyłem. :/
No cóż teraz już wiem jaka prawda :)
I co do pytania czy mam kamienie na polach, to tak mam na paru polach nawet dość dużo kamieni i dlatego chcę zakupić właśnie pług z zabezpieczeniem.
Jak to mówią: "Kupuj raz a porządnie!" :) 

Jeszcze teraz myślę nad Lemkenem. Waszym zdaniem lepiej Kvernelanda, Kuhna czy Lemkena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7550    6

To bierz kvernelanda na resorze i będziesz w 100% zadowolony :)

Bo ja mam kvernelanda es 100 na resorze ale mam ciężkie ziemie i skiby nie raz wyskakują i dołożyłem po 2 piura na resor i jest git ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Cała dyskusja jest  - za przeproszeniem, nieco płytka .Moim zdaniem marka jest raczej mało istotna.

Zaczynając od początku - jaka ziemia? Jak głęboka warstwa orna? Będziesz orał na gładko czy bardziej w ostrą skibę?

Przyorujesz czasem poplony ew ściernię po kukurydzy? 

W zależności od tych wszystkich czynników możesz z grubsza określić typ potrzebnej odkładni, przedpłużki, rozstaw między korpusami, prześwit itp.

Oprócz wymienionych marek masz jeszcze Pottinger,  Gregoir Besson Vogel Noot. Wydaje mi się że Lemken, Kverneland i Pottinger mają najwięcej opcji odkładni są najbardziej elastyczne w konfiguracji.

Osobiście uzytkuję Overuma i po 300 ha  nowe lemiesze, odwrócone dłuta i będzie latał dalej. Na razie bez awarii.

Jak już będziesz kupował to bierz z możliwością rozbudowy do 5. Nigdy niewiadomo czy się nie przyda, łatwiej sprzedać itd.

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joda    0

Ziemia klasa III, IV. Orać mam zamiar bardziej ostro i tak przyoruję poplony oraz ścierkę po kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Moim zdaniem odkładnica półśrubowa, przedplużki kuku , prześwit 80cm i 100 między korpusami. Myślę że możesz coś poszukać u Pottingera , Lemken pewnie też ale tanio nie będzie


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john77    8

Z tych trzech marek ktory kupisz to bedziesz zadowolony, sa to jedne z najlepszych plugow, aby mial zabezpieczenie resorowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorak1    0

Z tych marek w ktorych wybierasz to faktycznie wszystkie sa dobre i solidne. Ja osobiscie wybralem kvernelanda i sobie go chwale. Sporo jest rzeczy w tych plugach do wyboru wiec jest sie nad czym zastanawiac. Skoro masz kukurydaze i lekkie ziemie to lepiej wez cos z wiekszym rozstawem korpusow i typem korpusu odwracajacym a nie kruszacym. Nie bedzie sie zapychal i bedzie dobrze kryl. Uwazam ze hydrauliczna regulacja szerokosci to tez przydatna rzecz  - u kvernelanda to typ ES i EG. Es sa troche lzejsze jak nie chcesz zbytnio obciazac ciagnika. Pzdr


Doczytalem jeszcze teraz w niecie ze twoj zetor ma 4000kg na posnosniku. To musisz zwrociac uwage na mase pluga. On 4 siby pociagnie ale w ciezszych modelach moze miec problem z podniesieniem. Z Kvernelanda to ewentualnie 4 skibowy 150-s z zabezpieczeniem sprezynowym. Tu masz broszurke od kvernelanda http://download.kvernelandgroup.com/Media/Files/Brochure-Plugi-zawieszane-zagonowe-i-obracalne-pl (trzeba kliknac download, wrazie jak nie znasz ang :) ) Tam na koncu jest tabela z zapotrzebowaniem na udzwig, moze popatrz sobie jaka masa pluga wymaga jakiego podnosnika. Np 150s ma zapotzebowanie 3200kg to akurat bo trzeba miec ok 20% rezerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam plug unia ibis lub vario mój kolega ma ibisa 4skiby mialem okazje go przetestować ja mam vario też swietny pług wielką zaletą tego pług jest zmienna szerokośc pracy naprawde polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj