Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy ciągnik na 25 ha [Połączone]

97 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomcio64

tomcio64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 09:34

Nowy ciągnik na 25 ha [Połączone] Zamierzam sobie kupić ciągnik. Zastanawiam się nad zetorem power85 ale ostatnio był u nas sąsiad i powiedział ze kupił sobie Deutz-Fahr-a nie mówił ile dał i jaki model powiedział tylko że ma ok 85-90KM i bardzo go sobie chwali a też miał brać zetorka power 85 jednak wybrał deutza. I tutaj proźba do znających się na ciągnikach deutz. czy ciągnik deutz mnie interesuje o mocy 80-85KM)- był by droższy lub tańszy od proximy power85. Jeśli ktoś wie co ciagnik deutza posiada w standardzie i co za dopłatą. a może cos innego i lepszego waszym zdaniem było by lepsze na 25 ha z czego ok 8ha łąk. klasa gleby to 3-4. ciągnik w granicach 140-150tyś. Albo sie rozpiszę i napiszę cały problem otóż przybieram sie do kupna dwóch ciągników jeden ok 85KM napęd 4*4 a drugi mniejszy ok 60 KM bez przedniego napędu. Tata postanowił kupić obydwa ciągniki tej samej marki ze względu na olej chydrauliczny który by się mieszał jak bym np. uzywał przyczepy( do kiprowania ) z jednym a potem z drugim ciągnikiem. wymieszanie oleju mogło by spowodować jakieś usterki stad myśl żeby kupić dwa tej samej marki wybór padł na zetor proxima power85 i zetor proxima plus 60KM i tak było do puki sąsiad nie namieszał nam w głowie swoim deutzem i teraz nie wiem co mam zrobić. czy kupić te zetorki czy jakieś inne? proszę was o radęaha i żeby ceny waszych propozycji nie odbiegały zbytnio od cen tych zetorków. Aha i jeszcze jedno mnie zastanawia. Niektóre cięgniki posiadają wzmacniacz momentu obrotowego a inne tylko wzmacniacz momentu. czym to się różni? Jeśli ktoś przeczyta mój post dziękuję za wytrwałość jest trochę chaotyczny ale chyba wiadomo o co chodzi. Jeśli ktoś może mi pomóc niech pisze każda sugestia będzie brana pod uwagę. dziekuję i czekam na wasze porady, krytyki....itp. mam nadzieje że razem uda nam się dokonać najodpowiedniejszego wyboru. ;) :P :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy ciągnik na 25 ha [Połączone] Dzisiaj, 09:27
  •  

#2 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 09:42

Nowy ciągnik na 25 ha [Połączone] fahr napewno bedzie drozszy od zetora chocby ze wzgledu na sama firme.mysle ze uzyte materialy do budowy tego ciagnika sa o niebo lepsze a to wszytsko wskazuje na wyzsza cene.jednak to sa tylko moje przypuszczenie bo nie posiadam ani jednego ani drugiego

#3 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 09:57

Nowy ciągnik na 25 ha [Połączone] A ja bym wziął pod uwagę jeszcze CASE serii JX.
Ciągnik, prosty, mechaniczna skrzynia ale synchronizowana, wydajna hydraulika [61l/min], zakres mocy od ok 60 do 90KM. Występują wersje 4WD i 2WD
Za te 140-150tys to kupisz model 90KM i to w pełnym wyposażeniu i jeszcze zostanie kasy ;)
A model 60KM 2WD to powienien oscylować w granicy 100tys. zł.

#4 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 10:44

Nowy ciągnik na 25 ha [Połączone] Znajomy ma forterrę 11441 i deutz-fahra k110. moce mają te same. teraz z chęcią sprzedalby deutza ze względu na duże spalanie w porównaniu do tej forterry. Dlatego wybrałbym zetorka, np 8641 albo 9641
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#5 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 07 czerwiec 2009 - 11:00

Nowy ciągnik na 25 ha [Połączone] Najlepiej będzie pasował ten temat:
http://www.agrofoto....p;hl=ciagnik na

Choć tu tez możesz poczytać ;)
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 11:22

Nowy ciągnik na 25 ha [Połączone] Ja bym proponował troche zmodyfikować tytuł tematu (zaraz coiś wymyślę ;) ) bo autor ma faktycznie dylemat i fajnie było by to rozwiązać w osobnym temacie coś poradzic, a więc
Po pierwsze to sama idea kupna 4x4 80km i 60km 4x2 troche mi się niepodoba i ekonomicznie nie będzie uzasadniona, chcesz np. kupić 2 proximy tak? jako ten większy proxima 85 zgoda, ale mniejszy koniecznie musi być 3 cyl żeby był jakikolwiek ekonomiczny sens użytkowania mniejszego ciągnika to tyle w kwestii mniejszego.
Bo tak wogóle ja bym się w żadnym razie nie decydował na 2 nowe ciągnik, starą c 360 też możesz zalać świerzym olejem UTTO i też czepiać maszyny te same pozatym to nie jest duży problem z tą chydrauliką,
Na wstępie określ jakie wyposarzenie potrzebujesz w ciągniku do jakich prac ma być z jakimi maszynami czy chcesz półbiegi, rewers hydrauliczny itd?
W kwestii deutz czy zetor mam deutz ale zetor też traktor i porównując cene w tym samym wyposarzeniu róznice nie będą duże, przy obecnym kursie euro deutz może być troche droższy i lepiej wykonany ale ceny tych samych części do deutz będą 7 razy droższe chłodnice po 3-4 tyś rozdzielacze po kilka tyś itd także nic w przyrodzie nie ginie i koszty mogą być podobne,
Z deutz w cenie do 150 tyś brutto masz tylko agroplus lub agrofarm lub czerwone/siwe odpowiedniki, wadą tych ciągników w kwestii użytkowej brak miejsca dla pasarzera ale ciągniki są godne polecenia
W twoim przypadku zastanawiał bym się tylko nad agroplusem 87 lub 77 - mały zgrabny oszczedny w lekkich pracach ale ma do dyspozycji niezle kopyto gdy jest potrzeba i wziąść go w full opcji za 150 tyś może się wyrobisz, zobaczysz nie będziech chiał na żaden mniejszy ciągnik siadać, w lekkich pracach ze 3l/godz spali więc po co 2gi mniejszy

#7 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 11:38

Nowy ciągnik na 25 ha [Połączone] z tego co mi wiadomo deutz-fachr ma osobno olej hydrauliczny i osobno skrzynie biegów... tak więc oleje sie nie mieszają... nigdy nie miałem deutza alecz jednak opinie jakie o nich słyszałem nie są najlepsze bynajmniej jeśli chodzi o ciągniki poniżej 110Km awaryjne bardzo szczególnie jeśli chodzi o skrzynie biegów... zajomi nowe mieli i skrzynie popadały... zresztą w starych też padają to jest zmora deutza co do spalania to wiem ze dośc oszczędne jednak mała ciągnki tej firmy nie wypal... miałem okacje pracowac na case cs ok 90km po 4 ciagnik dobity... skrzynia kaput, sprzegło, silnik... paranoja... o zetorach nie wypowiadam swojej opini... ciagniki nie do zabicia to Fend i John Derre jednak mają swoja dość duża cene...
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

#8 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 11:45

Nowy ciągnik na 25 ha [Połączone] @Mateush napisz jaki to model z obecnie pordukowanych deutz fahr ma osobno olej w hydraulice i w skrzyni? A propo tak wogóle to nie operujcie zamiennie nazwali deutz i deutz fahr, bo to zupełnie oddzielne firmy, deutz produkuje tylko silniki a deutz fahr to wiadomo sdf ;)
O awaryjności małych deutz fahr już nie przesadzajcie

#9 Share tomcio64

tomcio64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 13:46

Nowy ciągnik na 25 ha [Połączone] dziękuję wszystkim którzy zdecydowali mi się pomóc. kris14 Ciekawie wygląda ten case JX. w ofercie zetora i innych ciągników pisze jak jest podane ilość biegów to pisze np. 3*4 i suma podana 24 na czym to polega. czy zetor( power85) ma jakieś biegi załączane pod obciążeniem lub inny w podobnej mocy 80-85KM.

#10 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 07 czerwiec 2009 - 13:55

Nowy ciągnik na 25 ha [Połączone] Ja na twoim miejscu właśnie kupiłbym dwa ciągniki z innych firm żeby miec porównanie, a mianowicie deutza agroplusa 3cyl. i case jx 90 lub 80 ;) :P
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tomcio64

tomcio64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 14:05

Nowy ciągnik na 25 ha [Połączone] Znalazłem ciekawą oferte http://www.allegro.p..._gwarancja.html co o tym myślicie ?? cena wg mnie przystępna jak za cięgnik z ładowaczem? czy zetor power ma dostępne sterowanie tylnego tuz-u elektronicznie( chyba tak) chodzi mi że są takie pokrętła do sterowania tuzu i do czego są te dwa przyciski żółte zamieszczone za zdj. zetor.jpeg

#12 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 14:24

Nowy ciągnik na 25 ha [Połączone] Ani Proxima Power ani Case JX nie maja nawet w opcji EHR( czyli elektrochydrauliczne sterowanie podnosnikiem) Biegi pod obciazeniem czyli bieg zmieniany przyciskiem bez sprzegła.
Rewers elektrohydrauliczny przydatny do tura czyli zniana kierunku jazdy bez uzycia sprzegła jedna dzwignia bez zatrzymania sie.

Zółte przyciski to zmiana półbiegów jeden od półbiegu w góre drugi w dół.

#13 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 16:56

Nowy ciągnik na 25 ha [Połączone] Miałem okazje pośmigać nieco JX z ładowaczem Qucike to nie przeszkadzało mi to że rewers jest mechaniczy. Działał lekko i stanowczo, tak samo dźwignia od zmiany biegów.
Choć w sumie nie mam porówniania z rewersem elektrohydraulicznym [jeszcze ;) ] ale wg. mnie taki ciągnik spełniał by rolę na 25ha :P

#14 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 17:07

Nowy ciągnik na 25 ha [Połączone] Tu chyba nie chodzi tyle o wygodę co o trwałość podzespołu jakim jest sprzegło, sprzegło cierne tarczowowe suche bardzo szybko szlak trafi w dużym ciągniku z ładowaczem

#15 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 18:26

[...] wymieszanie oleju mogło by spowodować jakieś usterki stad myśl żeby kupić dwa tej samej marki wybór padł na zetor proxima power85 i zetor proxima plus 60KM i tak było do puki sąsiad nie namieszał nam w głowie swoim deutzem i teraz nie wiem co mam zrobić. [...]

Tak jakby co to nie ma proximy plus 60km, najmniejsza proxa plus ma 82 konie. Ok 60km z zetora to aby zwykle proxy moga miec i taki model nazywalby sie Zetor Proxima 65 bodajże.
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

#16 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 20:09

Nowy ciągnik na 25 ha [Połączone] Ale Proxy 65 to szkoda kupowac bo spali nie mało i na pomocnika sie nie nadaje jako główny juz bardziej ale nie jako pomocnik.

#17 Share tomcio64

tomcio64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 12:03

Nowy ciągnik na 25 ha [Połączone] Hejka. trochę późno ale nie miałem zbytnio czasu. ostatnio cos mnie skłoniło i zajechałem do firmy hydro-masz ( www.hydro-masz.pl) i zobaczyłem bardzo ciekawy ciągnik który nazywa się "TYM" jest on (chyba ) Chiński. Cena ciągniczka który mnie interesował to ok160tyś a jest to model TYM T903PS niestety nic więcej się nie dowiedziałem ponieważ w firmie nie było dyrektora jednak ulotkę zgarnołem i muszę powiedzieć że ten ciągnik ma min.32/32 biegi( standard) sprzęgło wielotarczowe mokre słyszałem że takie jest lepsze niż jednotarczowe suche pozatym 3 zakresy wom-u 500/750/1000 pisze jeszcze że ma półbiegi nie wiem o co dokładnie z nimi chodzi?? co myslicie o tym ciągniku tacie i mi bardzo się spodobał nie tylko pod względem wyglądu ale i techniczym. jak myślicie czy warto kupować ?? może ktośz was miał stycznosć lub słyszał coś o tych ciągnikach niech wyrazi tu swoją opinię która będzie bardzo przydatna w podjeciu decyzji. :mellow: :lol:

#18 Share merkator50

merkator50

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 12:58

Nowy ciągnik na 25 ha [Połączone] Odradzał bym Ci kupno chińskiego traktora mój znajomy kupił chiński i po 3 latach do niczego się nie nadawał.Ale wybur nalerzy do Ciebie. Pozdro

#19 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 13:08

Hejka. trochę późno ale nie miałem zbytnio czasu. ostatnio cos mnie skłoniło i zajechałem do firmy hydro-masz ( www.hydro-masz.pl) i zobaczyłem bardzo ciekawy ciągnik który nazywa się "TYM" jest on (chyba ) Chiński. Cena ciągniczka który mnie interesował to ok160tyś a jest to model TYM T903PS niestety nic więcej się nie dowiedziałem ponieważ w firmie nie było dyrektora jednak ulotkę zgarnołem i muszę powiedzieć że ten ciągnik ma min.32/32 biegi( standard) sprzęgło wielotarczowe mokre słyszałem że takie jest lepsze niż jednotarczowe suche pozatym 3 zakresy wom-u 500/750/1000 pisze jeszcze że ma półbiegi nie wiem o co dokładnie z nimi chodzi?? co myslicie o tym ciągniku tacie i mi bardzo się spodobał nie tylko pod względem wyglądu ale i techniczym. jak myślicie czy warto kupować ?? może ktośz was miał stycznosć lub słyszał coś o tych ciągnikach niech wyrazi tu swoją opinię która będzie bardzo przydatna w podjeciu decyzji. :mellow: :lol:

Tylko jak będzie z częściami do takich "wynalazków" za kilka lat. No chyba że marka by się zadomowiła na naszym rynku, ale to moim zdaniem nie realne. A do takich marek jak Zetor czy koncern SDF będziesz miał zawsze części.
A nie myślałeś o Lamborghini np mniejszy model R2 56 mały pomocniczy ciągnik z 3 cylindrowym silnikiem a większy to R3 evo model o mocy 80 km.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 13:22

Nowy ciągnik na 25 ha [Połączone] @Tomcio nie wiem na jakiej Ty wsi mieszkasz ale na mojej wsi ludzie kręcą nosem na sdf że to delikatne niewiadomo co ( w domyśle nie to co zetor czy belarus) ha ha, a Ty chcesz jakiś chińskim ciągnikem za ciężki pieniądz ganiać, gościu koło przebijesz a zrobią że wał bokiem wyszedł, ha ha ale mniejsza o ludzi za taki pieniądz nie warto, jak już teraz co do lambo to dla brtałbym jak nic r2 76 lub agroplusa 77 ciągnik ma 74km moc jest koła można szerokie dobrać a spalanie w lekkich pracach poniżej 3l/godz, po co Ci 2 traktory!! z r3 to chyba lepiej 100ke wziąść i koniecznie z rewersem hydraulicznym mechaniczny w r3 jest niedopracowany :mellow: