Skocz do zawartości

Zdjęcie

Plonowanie owsa

89 odpowiedzi na ten temat

#41 Share tofil

tofil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 19:29

Plonowanie owsa

Ja jak siałem owies jak miałem świnki to chyba 2010 r ukosiłem z  1.10 ha 4 pełne rozrzutniki 3.5t połwa  sąsiadów mówiła że miałem chyba 10 t z ha po rozważeniu tak mniej wiecej było tak 5.5-6t  to może taka sama sytułacja:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Plonowanie owsa Dzisiaj, 18:18
  •  

#42 Share Andr3w

Andr3w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 19:32

Plonowanie owsa

Zbiornik zbiornikowi nierowny. Jeden młoci i wysypuje 3/4 a drugi owiera klape i az zacznie sie za podajnik wysypywac.  Nie wiem jak Wy ale ja w bajki nie wierze ;P  Owsa ktory moze dac powyzej 5,5t z ha NIE DA SIE ZEBRAC z pola. Ten kto sieje owies wie OCB.

#43 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3296 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 19:34

Plonowanie owsa

Metr sześcienny owsa waży 400-600kg, bizon ma zbiornik 2.5- 3 m3 , różnie piszą

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4402 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 25 grudzień 2014 - 19:51

Plonowanie owsa

W  tym  roku  sprzedawałem trochę  to  na  przyczepie  D 55  z zakładkami weszło  4  pełne  zbiorniki  z  bizona [ pełne  tzn  że  się  przesypywało ] ważyło  to  bez  paru  kg  5,5 tony .

Więc  na  zbiornik  wychodzi  jakieś  1370 kg ,  kombajnista  na  moje  życzenie  podkęcił  nieco  wiatru  żeby  nie  było  plewy i  pośladu .

Powierzchni  nie  potrafię  podać  bo  kosił  kilka  ha  i  sypałem  na  różne  przyczepy ,  ale  w  przybliżeniu  było  z  1  ha  może  1,1 .

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

http://images03.bebz...cde1b55c03f.jpg

https://www.google.p...iact=mrc&uact=8

https://encrypted-tb...GEW6ohVi5_7hJzg

#45 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 25 grudzień 2014 - 19:54

Plonowanie owsa

U mnie jak da 4 tony to wszystko ale to rzadko się zdaża  zazwyczaj od 3 ton w górę ale ziemia 5-6 klasa przy słabej agrotechnice

#46 Share Pawel2678

Pawel2678

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 20:28

Plonowanie owsa

Oiwies cięzko przeliczyć z metrów sześciennych na kg kiedyś miałem owies to 50 kg wchodzio w worek innym razem to 35 kg ledwo. Moj  rekord to 5,45 z ha ważone w ubiegłym roku ale bylo koło 6 t bo sieczone bizonem i po talerzowaniu łąka straszna była na polu. W tym roku warunki były idealne ale plon gorszy-jeszcze nie wiem bo nie sprzedane- ale z mojej winy bo wysiałem 320 nasion na metr kwadratowy (w próbie kręconej wychodzilo 420 ale później zaprawa pospadała z nasion i wszystko się ślizgało w  siewniku jak zobaczyłem to już za późno i wyszła lipa tyle że nasiona wielki) Osobiście polecam owies bingo mam go 3-rok i w tym roku będe brał z centrali i też szukam bingo.

#47 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1036 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 23:25

Plonowanie owsa

Plon owsa łatwo oszacować jeśli zna się dokładnie objętość, jaką ziarno zajmuje i gęstość zasypową. Jeśli chodzi o plonowanie, to znam takich, którzy cieszą się, że z hektara zbiorą ze dwie tony i nie wierzą, że można zebrać więcej (choćby 3 tony budzą drwiący uśmiech).

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#48 Share tractor560

tractor560

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 26 grudzień 2014 - 14:00

Plonowanie owsa

Odmiana Bingo w 2013 (rekordowym) jeśli chodzi o plony, 8,3 tony/ha - średnia z areału 37 ha. woj. Kuj-Pom powiat wąbrzeski.

W roku 2014 na tym samym gospodarstwie ta sama odmiana plonowała 5,6 tony/ha - areał podobny.

Powierzchnia GR - 480 ha.

A jakie klasy ziemi???? 

Znajomego serio pewnie pogieło. Mieliśmy 1,6ha owsa dankowskiego odmiany BERDYSZ 4 rozrzutników po czubek 3t z każdego ( rozrzutnik ma ład. 3,5t) co daje 12t : 1,6ha= 7,5t/ha :D no cóż jak nie wierzycie :( siane 180kg/ha. Czy jare pszenżyto nadaje się na słabe ziemie i czy daje lepszy plon od ozimego????

Edytowany przez tractor560, 26 grudzień 2014 - 14:01.

New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

#49 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1036 postów

Napisany 26 grudzień 2014 - 14:28

Plonowanie owsa

Oziminy lepiej plonują od form jarych, więc nawet przy opóźnionym siewie lepiej siać oziminy. Byle nie w grudniu. :) W tym roku plon 8t/ha był osiągalny (na glebach lepszych niż piątej klasy).

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#50 Share tractor560

tractor560

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 26 grudzień 2014 - 15:21

Plonowanie owsa

to co siać z jarych aby uzyskać wysoki plon 

Ps. u mnie trzyletnie FREDRO dało 6t/ha siane 350kg/ha teraz wziąłem nowe FREDRO i TWINGO. POLECAM!!!!!! Mają bardzo dobre wschody i ładnie się rozkrzewiły siane 180kg/ha jak zalecali w centrali nasiennej :D

New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3296 postów

Napisany 26 grudzień 2014 - 17:12

Plonowanie owsa

A jakie klasy ziemi???? 

Znajomego serio pewnie pogieło. Mieliśmy 1,6ha owsa dankowskiego odmiany BERDYSZ 4 rozrzutników po czubek 3t z każdego ( rozrzutnik ma ład. 3,5t) co daje 12t : 1,6ha= 7,5t/ha :D no cóż jak nie wierzycie :( siane 180kg/ha. Czy jare pszenżyto nadaje się na słabe ziemie i czy daje lepszy plon od ozimego????

Mam w kombajnie zbiornik 3.6m3, po rozłożeniu pokrywy trochę więcej wejdzie, do 4m3 i na styk wchodzi na rozrzutnik, czyli max 2 tony owsu 

#52 Share Adams53

Adams53

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 26 grudzień 2014 - 17:57

Plonowanie owsa

Około 6 t\ha sam miałem,w to uwierzę,od razu dodam że do żniw część nie ustała,odmiana bingo.

#53 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 grudzień 2014 - 20:22

Plonowanie owsa

No więc wynika z tego, że 6-8 t jest realne, ale więcej już nie.

#54 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 26 grudzień 2014 - 20:46

Plonowanie owsa

Czy owies może sypać 12t/ha bo znajomy mi coś gadał. U mnie w tym roku sypał 7,5t/ha. Z góry dzięki za info

hahaha :) z 5 ha.

Edytowany przez Darekpol, 26 grudzień 2014 - 20:47.

#55 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2606 postów

Napisany 26 grudzień 2014 - 21:42

Plonowanie owsa

A ile może wejść w zbiornik 056? Bo sąsiad na 3 klasie młóci 6 zbiorników z hektara.

W zbiornik w tym roku wchodziło koło 1,2 tony a z 5 ha w tym roku miałem 36 zbiorników nabitych do oporu aż klapę podnosiło i w skupie wyszło niecałe 45 ton.Ojcu zbrzydło się jeździć z przyczepami do skupu 11 razy z przyczepami D-43 wywrotkami z podwójnymi burtami.Chciałem żeby podstawili dwie kolebki i prosto by poszły do odbiorców ale był problem z dojechaniem do pola.Siałem drugi rok bingo ale 15 lipca pryskałem całe 5 ha żeby dobrze się  dostał.

#56 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 grudzień 2014 - 21:54

Plonowanie owsa

.Ojcu zbrzydło się jeździć z przyczepami do skupu 11 razy z przyczepami D-43 wywrotkami z podwójnymi burtami.

To w końcu ojciec jeździł z przyczepą, czy z przyczepami?

#57 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2606 postów

Napisany 26 grudzień 2014 - 22:07

Plonowanie owsa

Posiadam dwie przyczepy wywrotki z podwójnymi burtami i jedną podstawiał przesiadka z ciągnika na ciągnik i jechał drugim z drugą a kosiłem dalej a pasowało bo sąsiadowi kosiłem za miedzą pszenżyto jak ojciec jeszcze nie dojechał.

#58 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 grudzień 2014 - 22:13

Plonowanie owsa

Rozumiem ok, ale z wcześniejszej wypowiedzi że jeździł by z przyczepami, czyli zestaw ciągnik+2 przyczepy, wychodziły by bzdury, bo wychodziło by 4 tony na dwóch przyczepach za jednym kursem.

#59 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1036 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 00:45

Plonowanie owsa

No więc wynika z tego, że 6-8 t jest realne, ale więcej już nie.

Większe plony zdarzają się :). W badaniach prowadzonych w 2011 roku przez Łódzki Wojewódzki Zespół PDOiR, udało się uzyskać plon ok. 10t/ha. Wyniki badań w załączniku.Załączony plik  26_2011_WPDO_7_OWZ .pdf   86,96KB   727 pobrań

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share AGRIRAPID

AGRIRAPID

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 65 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 02:15

Plonowanie owsa

A jakie klasy ziemi???? 

Kl. 3 - 5