Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z żywieniem bydła

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lukasz-ursus-1998

Lukasz-ursus-1998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 23:17

sory za otwieranie nowego tematu ale mam problem z bydłem krowa i 2 jałówki nie chcą wogule jeści siana ani śruty zbożowej słyszałem że można im podawać wode z sodą i cukrem na poprawienie apetytu czy to pomaga

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z żywieniem bydła Dzisiaj, 01:48
  •  

#2 Share Blaszka93

Blaszka93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 23:25

witam

polecam kupno drorzdzy paszowych lub u lekaze weterynari
proszku 100g z dodatkiem drorzdy karzdy zołądek ruszu, ostatecznie podanie wapna do żylnie.

#3 Share grzesiek88

grzesiek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko dookoła tego tematu:)

Napisany 23 grudzień 2014 - 23:28

a co im normalnie dajesz? może za dużo im dałeś treściwej naraz. ja tak kiedyś miałem z bykiem około 500kg dostał za dużo ospy i na dodatek zbyt dużo pszenżyta w niej się trafiło, ochwacił się dawałem mu drożdże rozrabiane z woda i cukrem wlewałem do pyska trzy razy dziennie około 0.5kg drożdży tyle samo cukru i 1.5litra wody no i przy tym sianko dobre musi miec warto też dać gliceryne. kuracja trwała długo bo ze dwa tygodnie ale wyszedł z tego tylko że potem to juz nie rósł skóra i kości :(  spróbuj z tymi drożdżami

#4 Share Blaszka93

Blaszka93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 23:39

AD3E w ilość 10 ml na krowe tez powina pomuć butelka 100ml kosztuje około 80 zł cielakąm podaje zaleznośći od wagi od 2 do 4 ml na sztuką lekaz wezmie od jednie krowy tyle co sam dasz 10. masz pytania pisz.

Prosze tylko pamiętać ze to są witaminy rozpuszczalne w tluszczach zbyd wysoka dawka lub zbyt częste podawanie mogą byc odwrotne do zamierzonego (zanik zrostu uszkodzenie watroby).

a co im normalnie dajesz? może za dużo im dałeś treściwej naraz. ja tak kiedyś miałem z bykiem około 500kg dostał za dużo ospy i na dodatek zbyt dużo pszenżyta w niej się trafiło, ochwacił się dawałem mu drożdże rozrabiane z woda i cukrem wlewałem do pyska trzy razy dziennie około 0.5kg drożdży tyle samo cukru i 1.5litra wody no i przy tym sianko dobre musi miec warto też dać gliceryne. kuracja trwała długo bo ze dwa tygodnie ale wyszedł z tego tylko że potem to juz nie rósł skóra i kości :(  spróbuj z tymi drożdżami

podobną sytacie miałem z krową ktora uciekła z kojca i dopadła się do sruty całe szczęscie ze miała rozwolnienie i zbytnie nie spuchła wapno i drożdze pomogłu po  30 min po podanu krowa zaczeła przezuwać ale po tej chorabie krowa strasznie schudła

#5 Share Lukasz-ursus-1998

Lukasz-ursus-1998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 24 grudzień 2014 - 11:52

Problem z żywieniem bydła Dostają 2x siano raz dziennie śrutę zbożową teraz trochę ziemniaków

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 24 grudzień 2014 - 12:01

Problem z żywieniem bydła Żołądek musisz im ruszyć kup drożdże paszowe jak już Ci radził grzesiek88

PS. ile kg na raz dostają tej paszy?

Edytowany przez maciejo360, 24 grudzień 2014 - 12:01.

#7 Share Lukasz-ursus-1998

Lukasz-ursus-1998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 24 grudzień 2014 - 16:02

jedno wiadri 20l na 3 sztuki każde dostaje po trochu  tyle że mam problem tylko z 2 sztukami krowa HF i jałówka RW - waga 550 -600 kg 

#8 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 24 grudzień 2014 - 17:57

Problem z żywieniem bydła To tam wychodzi po jakieś 6kg na łeb na jedno karmienie? Rozbij im to po 3 kg na dwa razy i syp na siano no i podaj te drożdże na ruszenie żołądka.Przestań dawać tak z jeden dzień śrutę i powinno pomóc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share -aneta-26

-aneta-26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 14:59

Witajcie jestem nowa :mellow:. Mam podobny problem ponieważ mam krowę która nie może jeść. Jest to typ mleczny HF czarno-biała jest cielna 3 cielakiem za 2 -ce ma termin.Od tyg. nic dobrze nie jadła :( do tego ma temp. był lekarz dał jej prostu do żołądka leki żeby ruszyć żołądek i na zbicie temp. Nie pomogło nadal nie ma apetytu jest bardzo schuda. Bardzo cierpi ma wdcięcia ledwo żyje. strych myśleć co cielakiem do tej pory jakoś oboje żyją.!? Do choroby jadła [od rana]  wysłodki z maką potem bele i po południu kukurydze potem bele i na samo noc bele.