Gość Profil usunięty

Jak rozpoznać dobry towar ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, mam pytanie, jak kupujecie cielaki (mięsne) to na co zwracacie uwagę ? Mam na mysli to, jak poznać że towar jest dobry. 

Ktoś mi mówił że dobry byczek musi mieć grube nogi czy coś takiego. Wiem że zależy dużo od rasy. Proszę podzielcie się doświadczeniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Szczerze  Ci powiem kolego iż nie masz 100% pewności czy dany byczek jest 'dobrej jakości czy tez złej ' z kupnem zawsze ale  to zawsze wiąże sie jakieś ryzyko nie mam na to reguły. Wiadomo każdy swoje chwali a więc napewno od gospodarza nie dowiesz się co Ci tak naprawdę Ci sprzedaję. Handel wiąże się przede wszystki z ryzykiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

ubój rytualny zniesiony, dopłaty do bydła to każdy się za cielaki łapię

myślę że dobrych sztuk nie kupisz mleko tanie to rolnicy wolą trzymać cielaki niż krowy j

jedynie możesz kupić MM (krowy mleczne zapłodnione mięsnymi) lub same mleczne Przy wyborze należy patrzeć czy jest zdrowy. Z hf też można zrobić byka ponad 900 kg a jak będzie cena na żywą to swoje wyjdzie   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale jesli jest dokomentacja to jak to ma się do płatności przy sprzedaży ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arekc330    58

Ciele powinno mieć grube nogi,być szerokie w plecach,długie i wysokie tak przynajmniej ja sądzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Gość
      Przez Gość
      Witam czy ktoś z was prowadzi dwa oddzielne gospodarstwa z zoną chodzi mi oto ze żona chce mi oddać paliwo z swoich hektarów+ za bydło bo ja jestem na wacie same paliwo da się przepisać ale bydło w gminie nie wiedzą bo jestem jedynym takim przypadkiem i mają to w d*pie żeby to sprawdzić czyli jeden głos w te czy inną stronę nie robi dla nich różnicy.
    • Przez KrystianKuliski
      Mam w planach budować oborę na 200 sztuk opasów i mam pytanie czy lepiej jest trzymać mamki czy kupować cielaki ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj