Skocz do zawartości

Zdjęcie

claas dominator 98s koszenie koniczyny

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share john77

john77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 21:26

claas dominator 98s koszenie koniczyny witam czy moze ktos kosil koniczyne na nasienie claasem dominatorem 98s? jak to wyglada czy trzeba specjalne rafy? czy dobrze wymlaca? prosze opomoc bo mam zasiane 6h koniczyny i bede chcial sam kosic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
claas dominator 98s koszenie koniczyny Dzisiaj, 20:30
  •  

#2 Share stas

stas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 22:29

Ja koszę dominatorem 88 bez żadnych problemów, więc i ty sobie poradzisz. Musisz mieć tylko sprawne żaluzje do zamykania klepiska i dobry pas od młocarni, żebyś uzyskał 1500 obr. bębna młócącego. Sit nie trzeba zmieniać, wystarczy dolne całkiem zamknąć, a górne lekko uchylić. Wentylator na minimum, a klepisko dociągnąć do końca.

,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

#3 Share john77

john77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 24 grudzień 2014 - 13:22

claas dominator 98s koszenie koniczyny Dzieki za pomoc ,czyli wentyltora nie trzeba przyslaniac aby nie wydmuchiwalo nasion, zeluzje to masz namysli orginalnie zamontowane dwie zaslony przy klepisku, ktore sie zamyka przy koszeniu np.koniczyny,a otwiera przy koszeniu w zbozu,

#4 Share stas

stas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 20:10

Tak chodzi o te żaluzje, które zamykasz dwoma dźwigniami z boku kombajnu.

,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share john77

john77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 26 grudzień 2014 - 13:11

claas dominator 98s koszenie koniczyny predkosc koszenia ma wplyw na wymlacanie nasion, bo u mojego sasiada co roku przyjezdza stary bizon to ledwo co sie toczy

#6 Share stas

stas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 26 grudzień 2014 - 14:29

Prędkość koszenia jest taka sama jak w zbożu.  Wcześniej miałem bizona Rekorda i tam jak się za mocno przysłoniło wialnię, to dużo tej masy z sit wraca do przenośnika kłosowego i tam się lubiło zapychać, więc może u sąsiada tak bylo. W claasie tak się nie robi. Na wymłacanie największy wpływ mają warunki atmosferyczne. Ma być słońce i mała wilgotność powietrza. Najlepiej wymłaca po opryskaniu koniczyny Reglone, po Randapie trochę gorzej, a najgorzej bez oprysku jak jest sporo zielonego, ale jak jest dobra pogoda to też idzie bez problemów.

#7 Share john77

john77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 26 grudzień 2014 - 18:25

Ile z 1h ci wychodzi, bo sasiad mowil ze od 3 do 5m z h.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share stas

stas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 26 grudzień 2014 - 21:55

W tym roku wyszło ok. 500kg z ha, ale było i 800kg i 200kg z ha. wszystko zależy od pogody w czasie kwitnienia i od ilości owadów zapylających.