Jaro1234

Farmer F2 8248 M12-Pekanie obudowy

Polecane posty

Jaro1234    6

Witam posiadam farmerka 8248 m12 i nie wiem czy mam sie obawiać pękania ciągnika, czy obudowa sprzęgła, skrzyni i całego tyłu jest taka sama jak w 8244 czy już jest to inaczej rozwiązane, mam w nim ładowacz, rama jest skręcona az do obudowy sprzęgła czyli dalej niż w 8244, z tego co widziałem na zdjęciach, jest też spięta dołem do tylnich mocowań ramion podnośnika, mam go już 4 lata i 1700 mth ale tak poczytałem na forum o tym pękaniu i się troche wystraszyłem tym bardziej ze jesienią tamtego roku zakupiłem zestaw siewny Famarolu 3m który waży na pusto 1100 kg i mam wątpliwości czy nie pęknie, w sumie to obsiałem już nim ponad 50 ha i nic się nie dzialo;)

 

 

post-19033-0-69959800-1419247288_thumb.jpg

Edytowano przez Jaro1234

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Do tego jeszcze co wyżej dodam, że jak masz cały ciągnik skręcony ramą od tura to nic nie powinno się dziać i śpij spokojnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro1234    6

Skręcony jest, a śruby co jakiś czas sprawdzam ale nie luzują sie;) a te podzespoły to są takie jak w 8244 czy coś innego oriętuje się ktoś?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    703

skrzynia biegów jest już inna. niby to podobnie wygląda ale to trochę inny odlew. jak chcesz to zajrzyj do mojej galerii tam jest jak wzmocnilem odciągi od tura. to tak na wszelki wypadek. ja na swoim mam już 3000mth.


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro1234    6

wzmocnienie jest przydatne i dzięki za podsunięcie pomysłu coś będę myślał na ten tem, niby nie słyszałem o przełamanej M12 i nie wiem czy zmieniła sie konstrukcja, odlewy itp czy poprostu ludzie nie chcą się tym chwalić.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer8244
      Farmerek ciężko mi pali przy ujemnej temperaturze.
    • Przez MarcinGriner
      Witam jestem tu nowy a więc jeśli gdzieś coś źle napisałem to z góry przepraszam. A więc przejdźmy do konkretów mam gospodarstwo o powierzchni 60 ha i tylko produkcja roślinna posiadam już jednego fendt;a 514 c oraz ,c 360 oraz deutz 10006 . I mam zamiar dokupić jeszcze jeden ciągnik a mianowicie zastanawiam się nad fendt;em 312lsa i farmer 312 . I moje zapytanie brzmi czy mógłby ktoś mi wyrazić dosyć obszerną opinie na temat 312 lsa oraz farmer 312 . Z góry dziękuje za poświęcony czas. 
    • Przez Jaro1234
      Witam posiada ktoś z forumowiczów katalog częsci do farmera 8248 bądz 8244?
    • Przez kamil_z88
      Witam
      posiadam Fendt 309 LSA w którym uszkodziła mi się spręzarka od siedzenia Gramer. Załącza się ale nie pompuje powietrza, albo robi to bardzo wolno. Rozebrałem siedzenie i spręzarkę. Tłok się powycierał jest plasitkowy. Znalazłem na allegro taki model : 
      http://allegro.pl/kompresor-sprezarka-siedzenia-grammer-12v-i6523693858.html
      Czy może lepiej gdzieś zregenerować starą sprężarkę.
      Proszę o rady
      Pozdrawiam
       
    • Przez sebas97
      Witam, niedawno zakupiliśmy ciągnik Fendt Farmer 310 LSA (1992). Wcześniej nie mieliśmy do czynienia z Fendtem, tak więc chciałbym się tutaj czegoś o nim dowiedzieć  
      Do czego służy ten.. "lewarek"? ze zdjęcia?  
      W trakcie jazdy podciągam go do siebie i nic się nie dzieje, puszczam - wraca do swojej neutralnej pozycji i tyle, a ciekaw jestem do czego służy, bo zapewne byłby przydatny
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj