dominikuuu123

Byczek co to za rasa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Simental byczek
mora    15

Zdjęcie kiepskiej jakości , wygląda mi na rasę jersey ( dżersej) typowa mleczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

Białawe przy nozdrzach jak i oczach,nogi coraz to jasniejsze ku dołowi ,gdyby tak“ lepiej“  wyglądał to można by powiedzieć że lim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJ30    5

Kupiłem niedawno byczki od handlarza.Niestety nie posiadam jeszcze paszportu tego białego byczka (dostanę później).Więc pytam się czy jest to hf. I czy zdarzają się szt całkiem białe z drobnymi czarnymi łatami u tej rasy.

Załączone obrazy:

e0774632eb7fbb97.jpg

b2d4bfec5b8a86a7.jpg

c463085f86d43d5d.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    48

Do kolegi dominikuuu123 mi to w 99% wyglada na Jersey aczkolwiek nie musi być 100% typowa rasa moze miec mieszanke. Matka jak wygląda ? Bo ojciec zapewne nieznany :)

 

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    48

MM to 100% mieszanka, jesli byłby rasowiec to zapewne w paszporcie byłby skrót typowej rasy ale widac ze ma sporo domieszki rasy mięsnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekwador    11

Prawie całe białe HFy to nie jest jakaś rzadkość, wystarczy popatrzeć w katalogach buhajów ;)  

a ten brązowy cielak to nie koniecznie mieszaniec z Jersey, może to być mieszańcem z Limousine, po budowie można określić.

Tak z ciekawości to mam jałówkę wyglądającą dokładnie  tak jak ten maluch lecz starszą, też ma czarny nos, 75% LM.

Jak ktoś ciekawy to mogę wstawić jakąś fotkę.

Edytowano przez rzeznik13

Nastały kolejne zmiany na Agrofoto

Najwyraźniej został wprowadzony nowy model rządów, mod przekracza normy społeczne, a Admin daje ciche przyzwolenie nie reagując na to.

Terror  nową wizytówką forum

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekwador    11

Nie powiedziane, u mnie z reguły mieszańce HO/LM rodzą się czarne z białymi "skarpetami" i białą plamą na podbrzuszu, weź poprawkę że to nie jest czysta rasa :P

Moja jałówka, fota z lutego oraz sprzed 2 miesięcy

post-1190-0-31842700-1419247555_thumb.jpg

post-1190-0-74042400-1419247933.jpg

Edytowano przez ekwador

Nastały kolejne zmiany na Agrofoto

Najwyraźniej został wprowadzony nowy model rządów, mod przekracza normy społeczne, a Admin daje ciche przyzwolenie nie reagując na to.

Terror  nową wizytówką forum

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    48

Ładne :) Wiekszość teraz pomieszane. Cholera wie na co patrzeć. Najlepiej robić badania DNA i bedzie wiadomo ale w to nikt nie bedzie sie bawił. Sztuka to sztuka. Coś tam urośnie. :) no ale to w posie powyżej białe to samo mleczne, widać po umaszczeniu i bedzie na wysokich nogach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekwador    11

Dzięki  :)

Przede wszystkim patrzcie na budowę , bo równie dobrze może się trafić rewela jak i anorektyk lub z wadą.Nawet leczenie przewlekłych biegunek negatywnie się odbije przyrostach

Takiego białego też miałem /z kupna/ był duży już jako noworodek, a w czasie sprzedaży sporo cięższy niż koledzy- mieszańce HO/LM, nawet po podliczeniu pieniążków to mogę powiedzieć że sporo lepiej na nim wyszedłem. Jak dla mnie był tą rewelą :)  

 


Nastały kolejne zmiany na Agrofoto

Najwyraźniej został wprowadzony nowy model rządów, mod przekracza normy społeczne, a Admin daje ciche przyzwolenie nie reagując na to.

Terror  nową wizytówką forum

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    48

Ceny są różne, zależne od rasy i budowy :) Mnie ostatnio 2 sztuki przywióżł czarno-biały i czerwono- bialy. Nawet ładne. Cena najmniej 1000. Mam kontakt do gościa ktory wozi cielaki, jest z ok Biłgoraja.(lubelskie)

 

Cena dużych? ? Heh :D Rozbój w bialy dzień! 

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    271

@dominikuuu123 cielaki z takim umaszczeniem najczęściej wychodzą po mlecznym Jersey, Brown Swiss lub mięsnym Piemontes. Jak dla mnie to jedna z tych trzech ras, a jeśli chcesz wiefdzieć dokładniej to przyjżyj się bliżej budowie. Jersey ma cienką Du*ę i cieniutkie nóżki, a jeśli ma płaskie plecy i w miarę okrągły zadek to będzie PI Lub BS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Ale to nie musi być 100% jersey'a albo piemont'a czy simentala jak już ktoś wcześniej pisał, to jest mieszaniec bo czystorasowe nie są tanie to Dominikuuu123 raczej by wiedział co bieże.Tutaj gołym okiem można dostrzec że ten byczek ma sporo cech budowy jersey'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbystaa    0

Kupiłem niedawno byczki od handlarza.Niestety nie posiadam jeszcze paszportu tego białego byczka (dostanę później).Więc pytam się czy jest to hf. I czy zdarzają się szt całkiem białe z drobnymi czarnymi łatami u tej rasy.

Załączone obrazy:

e0774632eb7fbb97.jpg

b2d4bfec5b8a86a7.jpg

c463085f86d43d5d.jpg

 

Mieliśmy niedawno prawie identycznego.Nazwaliśmy go Pikaczu. Był po krowie 98%HF i byczku HF po mlecznych krowach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja miałem takiego to może być jersey bo nogi chude chyba że się później zabierze to będzie bardziej limousin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez Ferdek07
      Składaliście wnioski o nadanie longin i hasła do zgłaszania zwierząt jak wam to się podoba i co wpisać w rubryke o miejscu pobytu/utylizacji zwierząt padłych czy coś takiego taka rubryka jest :rolleyes:
    • Przez Neson
      Witam. Panowie mam taką nietypową prośbę. Mianowicie jestem teraz w trakcie pisania pracy o handlu w latach 80-90, aktualnie jestem na etapie pisania o handlu produkcją rolniczą. W moim mieście w województwie podlaskim był a nawet do tej pory jest (a raczej jego szczątki) bazar na którym handlowano zwierzętami : bydło, konie, świnie, zboże itp. U mnie ten bazar potocznie nazywano „końskim rynkiem” i tu właśnie moja prośba : interesuje mnie jak u was nazywano takie bazary- jeśli takowe oczywiście były. Proszę o nazwę i jakie to województwo. Bardzo by mi to pomogło. Z góry dziękuję za pomoc 😊
    • Przez petroszz
      W tym temacie wpisujcie targowiska gdzie można kupić/sprzedać cielaki/krowy/bydło i podawajcie lokalizacje.
       
      Mnie osobiście interesują targowiska w Hajnówce, Kleszczelach. Kiedy się odbywają?
    • Przez dorota93
      Witam,  w przypadku przekroczenia zgłoszenia przemieszczenia bydła o dzień co grozi ? - przez prace serwisowe portalu irz -przerwa od 22giej o której nie byłam świadoma 🙄 próbować to jakoś wyjaśnić od razu czy ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj