Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiana kół w ciągniku - jak się do tego zabrać i jaki klucz pneumatyczny?

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mateusz_Inspektor

Mateusz_Inspektor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 21 grudzień 2014 - 21:24

Witam :)
Mam pytanie odnośnie wymiany kół w ciągnikach z szerokich na wąskie do nawozu oraz pomocy w wyborze klucza pneumatycznego. A więc tak.

Jaki klucz pneumatyczny polecacie do wymiany kół w ciągniku? Czy istnieją takie klucze, które dokręcają z odpowiednim momentem? Na feldze jest napisane, żeby dokręcać z siłą 500Nm. Posiadam sprężarkę bodajże 50l, która powinna dawać 10bar, ma około 2 lata. Jak się w ogóle dobrze zabrać za wymianę takich kół?

Edytowany przez Mateusz_Inspektor, 21 grudzień 2014 - 21:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wymiana kół w ciągniku - jak się do tego zabrać i jaki klucz pneumatyczny? Dzisiaj, 03:23
  •  

#2 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 21 grudzień 2014 - 21:37

Ja też posiadam taką małą sprężarkę Stanleya 50l i można dokupić pistolet też tej firmy za ponad 2 stówki. Ale na pewno nie odkręcisz fabrycznie dokręconych kół takim sprzętem. Musisz mieć porządny klucz nasadowy żeby zluzować, następnie odkręcić reszte śrub pistoletem, potem przykręcić drugie koło pistoletem ale do dokręcenia lepiej zaopatrzeć się w klucz dynanometryczny bo już sprężarką z taką siłą nie dokręcisz. I jeszcze pytanie. Jaką szerokość mają opony? Bo może lepiej szersze ścieżki technologiczne zrobić i po sprawie.....

#3 Share Mateusz_Inspektor

Mateusz_Inspektor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 21 grudzień 2014 - 22:21

Opony to 650. Szersze ścieżki nie wchodzą w grę. Opony wąskie zostaną specjalnie do tego zakupione.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Wymiana kół w ciągniku - jak się do tego zabrać i jaki klucz pneumatyczny? Dzisiaj, 03:23
  •  

#4 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 21:50

Taka mała sprężarka może nie nadążyć pompować powietrze do klucza pneumatycznego, tym bardziej jeżeli ma mieć jakieś większe momenty odkręcania/dokręcania śrub. Sprężarka jaką ma praktyczną wydajność w l/min?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 21:57

Do kół w większych maszynach to musi byc już dośc dobry klucz, cos w tym guście http://allegro.pl/kl...4840010325.html może byc też taki http://allegro.pl/kl...4871967551.html  i sprężarka 50l może sie okazac mała, wypadałoby miec tak butle ze  100 - 150l i 8 bar na wyjściu, takimi małymi kluczami koła nigdy nie dokręcicie z odpowiednia siłą.

Edytowany przez tomekzet, 22 grudzień 2014 - 21:59.

#6 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 22:03

Przy ciężarówkach (na własne potrzeby) sprawdza się klucz http://allegro.pl/kl...4881928933.html ciśnienie pracy ok. 7 bar, zbiornik 240 l i wydajność sprężarki faktyczna ok. 250 l/min i aby odkręcić koło to chwilami trzeba poczekać na powietrze, zaczynając gdy zbiornik jest napełniony na max. 8 bar. Więc uważam że z zbiornikiem 50 l ma to nikłe szanse sukcesu.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#7 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 23:59

Jeszcze dodam że na jesieni byłem w wulkanizacji John Deerem bo dwie opony nakułem przód i tył i sami sprężarką nie dali rady niektórych śrób odkręcić to brali taki wózek na kółkach z przekaźnikiem i dopiero odkręcili. Także tak jak koledzy mówią marne szanse. Zluzować musisz kluczem i dokręcić też musisz kluczem, a sprężarka przyda się do pomocy na pewno bo dużo szybciej wstępnie podokręcasz śruby. I przy śrubach na feldze na pewno masz numery dokręcania śrub. To szkoda że nie masz ciągnika drugiego na węższych kołach bo ja myślałem też o takim rozwiązaniu ale na oponach 520 był ciągnik do oprysku więc sobie darowałem, ale przy 650 to już przy szeroko.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 09:33

Miałem klucze pleumatyczne i małą sprężarke i do niczego się to sprawdzało, sprężarka non stop chodziła. Teraz ma klucz elektryczny za 200 zł z allero i jest fajnie, nie potrzeba powietrza, jeden mały kabelek do ściany, mniej kłopotu, dobrze odkręca, a i tak trzeba samemu luzować i dokręcać.

Tera na pleumatyka nie chce mi się patrzeć. leży 2 rok nie używany.

Pleumatyk sprawdza się w zakładach, a kola w ciągniku zmieniem z  3 razy w roku, trwa to z   20  minut.

Dodaj odpowiedź