Mateusz_Inspektor

Wymiana kół w ciągniku - jak się do tego zabrać i jaki klucz pneumatyczny?

Polecane posty

Witam :)
Mam pytanie odnośnie wymiany kół w ciągnikach z szerokich na wąskie do nawozu oraz pomocy w wyborze klucza pneumatycznego. A więc tak.

Jaki klucz pneumatyczny polecacie do wymiany kół w ciągniku? Czy istnieją takie klucze, które dokręcają z odpowiednim momentem? Na feldze jest napisane, żeby dokręcać z siłą 500Nm. Posiadam sprężarkę bodajże 50l, która powinna dawać 10bar, ma około 2 lata. Jak się w ogóle dobrze zabrać za wymianę takich kół?

Edytowano przez Mateusz_Inspektor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Ja też posiadam taką małą sprężarkę Stanleya 50l i można dokupić pistolet też tej firmy za ponad 2 stówki. Ale na pewno nie odkręcisz fabrycznie dokręconych kół takim sprzętem. Musisz mieć porządny klucz nasadowy żeby zluzować, następnie odkręcić reszte śrub pistoletem, potem przykręcić drugie koło pistoletem ale do dokręcenia lepiej zaopatrzeć się w klucz dynanometryczny bo już sprężarką z taką siłą nie dokręcisz. I jeszcze pytanie. Jaką szerokość mają opony? Bo może lepiej szersze ścieżki technologiczne zrobić i po sprawie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Taka mała sprężarka może nie nadążyć pompować powietrze do klucza pneumatycznego, tym bardziej jeżeli ma mieć jakieś większe momenty odkręcania/dokręcania śrub. Sprężarka jaką ma praktyczną wydajność w l/min?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

Do kół w większych maszynach to musi byc już dośc dobry klucz, cos w tym guście http://allegro.pl/klucz-pneumatyczny-udarowy-do-kol-bjc-1-tir-4000nm-i4840010325.html może byc też taki http://allegro.pl/klucz-pneumatyczny-3-4-1500nm-3szt-nasadki-bjc-i4871967551.html  i sprężarka 50l może sie okazac mała, wypadałoby miec tak butle ze  100 - 150l i 8 bar na wyjściu, takimi małymi kluczami koła nigdy nie dokręcicie z odpowiednia siłą.

Edytowano przez tomekzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Przy ciężarówkach (na własne potrzeby) sprawdza się klucz http://allegro.pl/klucz-pneumatyczny-1-bjc-tir-waz-nasadki-i4881928933.html ciśnienie pracy ok. 7 bar, zbiornik 240 l i wydajność sprężarki faktyczna ok. 250 l/min i aby odkręcić koło to chwilami trzeba poczekać na powietrze, zaczynając gdy zbiornik jest napełniony na max. 8 bar. Więc uważam że z zbiornikiem 50 l ma to nikłe szanse sukcesu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Jeszcze dodam że na jesieni byłem w wulkanizacji John Deerem bo dwie opony nakułem przód i tył i sami sprężarką nie dali rady niektórych śrób odkręcić to brali taki wózek na kółkach z przekaźnikiem i dopiero odkręcili. Także tak jak koledzy mówią marne szanse. Zluzować musisz kluczem i dokręcić też musisz kluczem, a sprężarka przyda się do pomocy na pewno bo dużo szybciej wstępnie podokręcasz śruby. I przy śrubach na feldze na pewno masz numery dokręcania śrub. To szkoda że nie masz ciągnika drugiego na węższych kołach bo ja myślałem też o takim rozwiązaniu ale na oponach 520 był ciągnik do oprysku więc sobie darowałem, ale przy 650 to już przy szeroko.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Miałem klucze pleumatyczne i małą sprężarke i do niczego się to sprawdzało, sprężarka non stop chodziła. Teraz ma klucz elektryczny za 200 zł z allero i jest fajnie, nie potrzeba powietrza, jeden mały kabelek do ściany, mniej kłopotu, dobrze odkręca, a i tak trzeba samemu luzować i dokręcać.

Tera na pleumatyka nie chce mi się patrzeć. leży 2 rok nie używany.

Pleumatyk sprawdza się w zakładach, a kola w ciągniku zmieniem z  3 razy w roku, trwa to z   20  minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj