RafaSadowski

Opryskiwacz 2000l zrób to sam .

Polecane posty

Mam pytanie  chcę zrobić opryskiwacz 2000 l i nie wiem czy przeszedł by on badanie techniczne. Będę wzorował się  maszyną pilmetu 

bo są to solidne opryskiwacze  

 

 

 

 

 

 

 

zielone%200942.jpg_a0b477f6347d3d8dd936f


coś podobnego

 


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Z badaniami to raczej nie będzie problemu,  a czy Pilmet jest solidny, to raczej bym się kłócił, kiedyś był, ale patrząc na to co produkowali Francuzi z 30 lat temu, to  Pilmet dopiero z 10 lat temu do tego doszedł i to nie do końca, u nas już wymieniają  rolnicy 5-6 letnie pilmety na nowe zachodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie    ja mam pilmeta termit 300l i jest on za mały dla mnie ale ma on 20 lat a chodzi lepiej od nowych . 

Chce samemu zrobić za mniejsze pieniądze bo bez sensu wydawać tyle na nowy opryskiwacz .  Stare pilmety to są dobre sprzęty . Gdyby nie tak mała pojemność to bym nie potrzebował  większego  :D

Pkt. 1.13 – pisanie postów pogrubioną czcionką
+1p. ostrzeżeń.

Edit: kris14

Edytowano przez RafaSadowski

Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Z badaniem nie powinno być problemów  przy pierwszej wizycie nabije Ci numery i już no i badanie wydajności itd. a to wiadomo jak chcesz to zrobią jak nie to nie :P

 

Z badaniami to raczej nie będzie problemu,  a czy Pilmet jest solidny, to raczej bym się kłócił, kiedyś był, ale patrząc na to co produkowali Francuzi z 30 lat temu, to  Pilmet dopiero z 10 lat temu do tego doszedł i to nie do końca, u nas już wymieniają  rolnicy 5-6 letnie pilmety na nowe zachodnie.

 

Tak do konca z Tobą sie nie zgodze nie wymieniaja pilmety bo złe tylko i wyłacznie dlatego ze pozystali dotacje czy to MGR czy MR i kupuja opryskiwacz a do czerwca koledzy to na Polskich polach zobaczymy 6000 nowych opryskiwaczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To normalne jak dają to ludzie biorą i wymieniają całkiem dobre maszyny .

Ciekawe ile dają na zakup nowego opryskiwacza :P


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No to normalne że ciążko znaleść 5-6 letnie  opryskiwacze, ale jednak są, tzra mocno pilnować jak się chcę kupić. Teraz na OLX są dwa  8-9 letnie Europy.

I nie koniecznie zmieniala bo dostają dotację, część na pewno, tylko że nie ma dotacji w naszym regionie.

Dwuch kolegów zmienili paru letnie  na Kuhny w ful opcjie, a jeden 3 letniego TedLena na Amazonkę używaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiej wydajności pompę zastosować przy belce 20 m  i jakiej firmy macie jakieś propozycje :P

 

 

UDOR zeta 260 

Załączone miniaturki
  • post-144448-0-50771700-1419499904.jpg
     
  •  
  •  

 

 

Posty połączone.

Pkt. 1.14 – pisanie posta pod postem
+1p. ostrzeżeń.

Edit: kris14


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chętnie pomoge ponieważ sam w tym sezonie budowałem opryskiwacz o podobnej wielkości. Po świętach wstawiłem film z budowy http://www.agrofoto.pl/print.php?id=7&aid=9154, a firma zależy głównie od funduszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki przyda się  podejrzeć jak inni zrobili :D

 


 

Edytowano przez RafaSadowski

Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj