Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6125m czy Steyr 6125 profi classic?

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share situ14

situ14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 21 grudzień 2014 - 17:19

Witam. Zastanawiam się nad kupnem ciągnika o mocy 125km. Ciągnik pracowałby głównie przy ładowaczu czołowym oraz transporcie. Inne marki oraz modele też wezmę pod uwagę. Cena to max 330000 brutto. Proszę o opinie na temat spalania wygody itp. 

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6125m czy Steyr 6125 profi classic? Dzisiaj, 18:14
  •  

#2 Share Piotrek6630

Piotrek6630

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 21 grudzień 2014 - 17:38

Moim zdaniem to każda marka ma swoje za i przeciw, ale jeżeli ma głównie chodzić przy ładowaczu to osobiście bym wybrał Steyera, ponieważ ma wiele ładniejsze i praktyczniejsze wnętrze, silnik może mniej trwały niż w JD ale jeżeli nie będzie chodził przy pracach ciężkich to nie ma większego znaczenia. Musisz też uwagę zwrócić na to czy w pobliżu są serwisy tych marek ;) Tak na koniec dodam, żebyś zwrócił uwagę na Case, ciągniki oferują najlepsze wyposażenie względem ceny. Takie jest moje zdanie :)

#3 Share dominiktd5050

dominiktd5050

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 21 grudzień 2014 - 21:05

John Deere 6125m czy Steyr 6125 profi classic? John Deere, ze wzgledu na ramę. To w turze będzie dobrze wykorzystane. Sąsiad ma 6630 (135) i lata z ładowaczem JD. Ja polecał bym JD serie R.
Tylko że była by spora różnica w cenie.
spalanie jak w każdym ile wlejesz tyle spali :)

#4 Share situ14

situ14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 21 grudzień 2014 - 22:00

@dominiktd5050:
R-ki nawet nie brałem pod uwagę ponieważ tam jest tyle funkcji za które się płaci a praktycznie nie korzysta.

#5 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:lubie wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 01 styczeń 2015 - 20:17

Ja przy swoim 6125 mam ładowacz stoll Fz 50  i bardzo dobrze mi się nim pracuje  ciągnik chodzi wolnych obrotach i daje sobie rade a co do spalania przy ładowaniu  obornika to  przewiewanie  mieści się 5-8 litrów uważam ze to dobry wynik 

Zetor i tylko Zetor

#6 Share situ14

situ14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 10:34

dzięki kolego za swoją opinie :)

#7 Share situ14

situ14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 17:31

Mam jeszcze nowe propozycje:
Massey Ferguson 5612 oraz Deutz Fahr 5120 co o nich sądzicie?

#8 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 20:19

DF 5120 z ośką i przednim tuzem wycenili mi na ok 250tys netto.

MF 5612 z ośką ok. 60tys euro

jeździłem po placu jednym i drugim. MF sprawiał wrażenie przeyjemniejszego. Trzeba lać AD Blue, natomiast w DF nie.

DF ma silnik poj. 3.6L. Wydaje się trochę mało.. ciekawe jak z żywotnością..

Jeśli chodzi o TURa to MF ma ściętą maskę przez co bardzo dobra widoczność.

Ja poszukuje ciągnika do pługu 4x45 obrót, brona wirowa uprawowo siewna 3m i właśnie zastanawiam się nad tym MF 5611, JD 6115, DF 5120/6120. Nie wiadomo na co się zdecydować...

#9 Share inwi

inwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, komputery

Napisany 09 styczeń 2015 - 21:05

Ja jestem posiadaczem maxxuma 125. To odpowiednik twojego steyera. Potwierdzam w ładowaczu można pracować praktycznie bez gazu, ciągnik jest mega stabilny ale też mało zwrotny(tam gdzie ciasno może być problem). Gdybym teraz wybierał woziłbym maxxuma140 w multicontrolerze (może większość bajerów jest mi nie potrzebna ale info o spalaniu na bieżąco by się przydało). Czemu 140 bo u mnie jest ciężka glina na której max125 szedł pod górkę 4,5km/h w tym makabrycznie ciężkim roku na orkę (pług ab100 szerokość 1,8m). Na równym szedł 7km/h. Jak chcesz być pewny że ciągnik sobie poradzi czasem lepiej wziąć o model większy niż wystarczający. Doprecyzuj trochę ilość ziemi i jaka to ziemia jakie inne prace ciągnik miałby robić.

#10 Share situ14

situ14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 21:16

głównie to transport zboża oraz bel słomy sianokiszonki i siana (ok 2000 bel na sezon) wywóz obornika ok 700-800 ton na wiosnę i ok 400 tona jesienią + codzienny oprzątek przywieść kiszonki słomy siana. A z praca ciężkich pług obrotowy rabewerk 4x45 i agregat uprawowo- siewny agromasza 3 metry (talerzowy + wał packer i siewnik talerzowy ) a na łąkach to głównie przetrząsarka krone 6 wirników. A i może jeszcze agregat podorywkowy 3 metry agro-masz ;) ziemie mam od 3a do 6 klasy większość 4 i ze 3 hektary to glina. Ciągnik ma współpracować na 65-70 ha (38 ornego + ok 32ha łąk) z MF 3085 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 21:26

Miałem podobny dylemat  wszystkimi jeździłem i nie wiadomo co było wybrać moim zdaniem DF seria 5 profilain czy TTV są najlepiej wyposażone. Ja miałem kupić Lamborghini 120 odpowiednik DF 5120 pl  stał już na placu i czekał, fajna maszyna skrętny dużo elektroniki na maksa wyposażony cena 240 netto.  Lecz pewnego dnia zadzwonił diler NH  i zaproponował mi model T6,165 w pełnym wyposażeniu za 230 netto owy telefon popsuł całkowicie cała moją dotychczasową koncepcje. Pojechałem obejrzałem no fajny tylko trochę plastikowy w środku  i jak dla mnie zero wyglądu w środku no ale było to 6 cylidrów,  Zastanawialiśmy sie zały miesiąc co bedzie lepiej współpracować z pługiem 4x50 i zestawem brona + siewnik masa około 3 ton oraz ładowaczu czołowym Jak pomyślałem o komforcie pracy typu różne bajery to Lamborghini wygrywał ale jeśli chodziło o niezawodność i stabilność podczas pracy to NH był lepszy. Rozmyślałem tak długo że już nie było czasu na zamówienie NH i zadzwonił diler od Steyra i mówi że ma taki ciągnik na placu pojechałem obejrzałem, Wygląd o niebo lepszy niż NH no i podobnież lepiej wykonany niż NH i w taki to oto sposób stałem sie posiadaczem Steyra 6125, Jestem z niego zadowolony, Idealnie pasuje do mojego parku maszyn. Doczepiam pług o masie 1650 kilo i nie musze zakładać żadnego balastu. Ciągnik jest ciężki i zwinny na swoje gabaryrty, Bardzo się ciesze ze nie wybrałem tych 4 cylidrowców,  A co do bajerów można sobie wzjąść wersie Profi i nie będzie za wiele odbiegał od innych. Jedyną rzeczą i jak niektórzy sądza wadą to jest wyjąca skrzynia ale idzie sie przyzwyczaić. Więc jeśli to ma być ciągnik który będzie pracował w polu a nie w budynkach to wskazana jest szóstka. To jest moje zdanie, Jak byście byki Lamborghini zainteresowani to stoi jeszcze na placu :)  

Zetor i tylko Zetor

#12 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 21:32

Miałem podobny dylemat  wszystkimi jeździłem i nie wiadomo co było wybrać moim zdaniem DF seria 5 profilain czy TTV są najlepiej wyposażone. Ja miałem kupić Lamborghini 120 odpowiednik DF 5120 pl  stał już na placu i czekał, fajna maszyna skrętny dużo elektroniki na maksa wyposażony cena 240 netto.  Lecz pewnego dnia zadzwonił diler NH  i zaproponował mi model T6,165 w pełnym wyposażeniu za 230 netto owy telefon popsuł całkowicie cała moją dotychczasową koncepcje. Pojechałem obejrzałem no fajny tylko trochę plastikowy w środku  i jak dla mnie zero wyglądu w środku no ale było to 6 cylidrów,  Zastanawialiśmy sie zały miesiąc co bedzie lepiej współpracować z pługiem 4x50 i zestawem brona + siewnik masa około 3 ton oraz ładowaczu czołowym Jak pomyślałem o komforcie pracy typu różne bajery to Lamborghini wygrywał ale jeśli chodziło o niezawodność i stabilność podczas pracy to NH był lepszy. Rozmyślałem tak długo że już nie było czasu na zamówienie NH i zadzwonił diler od Steyra i mówi że ma taki ciągnik na placu pojechałem obejrzałem, Wygląd o niebo lepszy niż NH no i podobnież lepiej wykonany niż NH i w taki to oto sposób stałem sie posiadaczem Steyra 6125, Jestem z niego zadowolony, Idealnie pasuje do mojego parku maszyn. Doczepiam pług o masie 1650 kilo i nie musze zakładać żadnego balastu. Ciągnik jest ciężki i zwinny na swoje gabaryrty, Bardzo się ciesze ze nie wybrałem tych 4 cylidrowców,  A co do bajerów można sobie wzjąść wersie Profi i nie będzie za wiele odbiegał od innych. Jedyną rzeczą i jak niektórzy sądza wadą to jest wyjąca skrzynia ale idzie sie przyzwyczaić. Więc jeśli to ma być ciągnik który będzie pracował w polu a nie w budynkach to wskazana jest szóstka. To jest moje zdanie, Jak byście byki Lamborghini zainteresowani to stoi jeszcze na placu :)  

Ja jestem posiadaczem maxxuma 125. To odpowiednik twojego steyera. Potwierdzam w ładowaczu można pracować praktycznie bez gazu, ciągnik jest mega stabilny ale też mało zwrotny(tam gdzie ciasno może być problem). Gdybym teraz wybierał woziłbym maxxuma140 w multicontrolerze (może większość bajerów jest mi nie potrzebna ale info o spalaniu na bieżąco by się przydało). Czemu 140 bo u mnie jest ciężka glina na której max125 szedł pod górkę 4,5km/h w tym makabrycznie ciężkim roku na orkę (pług ab100 szerokość 1,8m). Na równym szedł 7km/h. Jak chcesz być pewny że ciągnik sobie poradzi czasem lepiej wziąć o model większy niż wystarczający. Doprecyzuj trochę ilość ziemi i jaka to ziemia jakie inne prace ciągnik miałby robić.

Ja mam podkręcone ograniczniki od skrętu oczywiście przez serwis i nie jest najgorzej a co do mocy to zawsze możesz podnieść :)

Zetor i tylko Zetor

#13 Share situ14

situ14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 21:36

Dzięki kolego pierwszym moim wyborem był własnie steyr 6125 profi classic ale potem dzwoniłem do innych przedstawicieli marek i trochę mętlik w głowie mi zrobili :/

#14 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 21:55

Kuszą jak Ewa Adama :) ale w tym przypadku to nie warto :) jeżeli ten ciągnik by miał  ładować baloty na polu i je zwozić i 70% prac to prace z ładowaczem to cztero cylidrowy  jest wskazany ale jeśli inne proporcje to raczej szóstka 

Zetor i tylko Zetor

#15 Share mocpolska

mocpolska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 21:58

john deere odpada bo przy ładowaczu będzie żłopał a filtr cząsteczek stałych go wyklucza całkiem bo niebędzie się wypalal i będzie się ciągle zapychał jak nie będziesz jeździł na dużych obrotach, a to nie są tanie żeczy bież steyra albo NH.

#16 Share inwi

inwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, komputery

Napisany 09 styczeń 2015 - 22:54

NH różni się czasem od steyer jakimiś detalami i opcjami choć ogólnie to te same maszyny. Steyer to to samo co case wychodzą z jednej fabryki w austrii. Ogólnie gydybym miał nieograniczone fundusze to wybrałbym deutza 6 cyl, bo silnik im się udał i sprawdza się w różnej robocie przy różnych obciążeniach. Tyle że deutz w biednej standardowej wersji był biedniejszy i droższy niż case z amortyzowana kabiną, mocniejszą hydrauliką i skrzynią 16x16. Przerażała mnie trochę perspektywa dopłacania za wszystko w deutzu, jego cena w maksymalnym wyposażeniu niebezpiecznie zbliżała się do ceny jd serii r wyposażonej podobnie.

#17 Share situ14

situ14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 09:05

A co powiecie jeszcze na Claasa ariona 440?

#18 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 12:31

w starych arionach nie podobało mi sie sterowanie podnośnikiem strasznie niewygodnie było najlepiej jak jest w podłokietniku niby detal ale komfort duzy 

Zetor i tylko Zetor

#19 Share situ14

situ14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 13 styczeń 2015 - 18:03

A spalanie i zwrotność jak sądzicie który pod tym względem wypadnie najlepiej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share situ14

situ14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 16:39

Rzutem na taśmę zostały modele takie jak:
- Deutz Fahr 5130
- Case Maxxum 130
- Valtra n113H3
- Massey Ferguson 5613 ( tur oryginalny )

Pozostałe modele wyżej podane dostana tura od stoll'a
Które modele polecacie i dlaczego? 

Dodaj odpowiedź